Android Telefonları Şarjdayken Oynamak Ve Uyarı Vermeden Şarja Takmak Telefona Zarar Verirmi?

Bu konuyu okuyanlar

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Eski Yeni Farkedermi Hangi Modellerde Geçerli Vesaire Görüşlerinizi Bekliyorum.
Teşekkürler.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Teşekkürler.
Uyari vermeden sarja takmak asla problem cikarmaz fakat sarjdayken cok kurcalamak batarya uzerinde olumsuz etkiler doguruyor.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Teşekkürler.
Android ıos hiç farketmez onlar zaten işletim sistemi hangi işletim sistemi olursa olsun şarj da oynamak zarar verir telefon dan geçtim tehlikeli uyarı konusuna gelince halla 7610 zamanın da telefon değilse sorduğun telefon bir zararı olmaz zaten şarj yüzdesi dolunca otomatik olarak şarj almayı keser.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Valla şarjda iken oynama benim tavsiyem

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Şöyle bir mantık kuralım. Şardajken telefon ısınır. Oyun oynarkende telefon ısınır. İkisini aynı anda yaparsak açığa çıkan ısı miktarı fazla olur. Bu işlem sürekli tekrar ederse cihazın bataryası olumsuz etkilenebilir. Aynı zamanda bazı ekranlarda ghost screen sorununun açığa çıkmasına neden olur
Teşekkürler.

developerman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Kısaca cevap vereyim.

-Şarjda iken oynamak batarya ve telefon ömrünü kısaltır.
-İstediğiniz zaman şarja takıp, çıkarabilirsiniz.

mhmmdsys47

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Hepinize Teşekkürler Arkadaşlar Çok Sağolun

BerkCL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Orijinal şarj adaptörü ve şarj kablosu kullandığınız sürece bataryaya hiçbir zararı yoktur olsa bile fark edilemeyecek kadar az bir ömrü kısalabilir o da belki zaten bu cihazlar Akıllı cihazlar Şarjdayken ısınması telefondan telefona değişir 2017 de telefonlar belki ısınıyordur fakat ben yeni telefonların hiçbirinin öyle aman aman ısındığını görmedim bende 4 yıldır şarjda kullanıyorum istediğimde de şarja takıp çıkarıyorum hala cihazda bataryası da cillop gibi

Reaksiyon puanı
68
Tiktok İnstagram gibi hafif uygulamalarda sıkıntı çıkmaz fakat Pubg gibi ağır oyunlarda bataryayı yıpratır

BerkCL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Tiktok İnstagram gibi hafif uygulamalarda sıkıntı çıkmaz fakat Pubg gibi ağır oyunlarda bataryayı yıpratır
Tabii girdiğin uygulamaylada alakalı telefonuna ağır geliyorsa ısınmasına neden olur (konuyu hortlattık bu arada)