Android Programlama XML ile Kullanıcı Girişi

Bu konuyu okuyanlar

V1TR10L

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Android Studio kullanarak bir android uygulaması yazmaya çalışıyorum. Uygulamamda bir kullanıcı giriş ekranı olacak. Bu ekranda girilen kullanıcı adı ve şifre values klasöründe sakladığım kullanıcı adı ve şifre ile aynı ise başka bir ekrana geçiş yapsın istiyorum. Butona tıklandığında başka bir ekrana geçiş yapabiliyorum ama values klasöründeki değer ile eşitliğinin kontrol ettiremedim. Yani edittextler boş olsa bile butona basıldığında diğer ekrana geçiyorum. Bu konu da bana yardımcı olur musunuz?

Tatil Rehberi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Activity sinifi icinde: getString(R.string.username) seklindeki yapiyi kullanabilirsin.
// onClickListener icerisinde de olabilir veya nerede gerekliyse isValid metodu ile validasyon yapip intent ile diger aktiviteye gecis yapabilirsin.

MyActivity class :

if( isValid(userNameFromTextView, passwordFromTextView) ){
//start Intent, diger aktiviteye gec.
} else{
// show errors.
}
private boolean isValid(String username, String password) {
return (getString(R.string.username) == username && getString(R.string.password) == password)
}

V1TR10L

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Activity sinifi icinde: getString(R.string.username) seklindeki yapiyi kullanabilirsin.
// onClickListener icerisinde de olabilir veya nerede gerekliyse isValid metodu ile validasyon yapip intent ile diger aktiviteye gecis yapabilirsin.

MyActivity class :

if( isValid(userNameFromTextView, passwordFromTextView) ){
//start Intent, diger aktiviteye gec.
} else{
// show errors.
}
private boolean isValid(String username, String password) {
return (getString(R.string.username) == username && getString(R.string.password) == password)
}

Teşekkür ederim.