Android Programımla Tanışın: Online Müzik!

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Evet arkadaşlar yazın gelmesiyle ve modluktan emekli olmam ile birlikte bana baya bi zaman kaldı. Ben de ne yapayım bu boş zamanlarda diye düşünürken aklıma bu programı yapmak geldi. Daha önce tamamlamıştım programı fakat Google Play'de developer hesabı almak sandığımdan uzun sürdü. Bugün hesabım aktifleşti. Ben de programımı Google Play'e ekledim. Gelelim programımıza:

Bu uygulama ile şunları yapabilirsiniz:

• İnternet üzerindeki müzikleri arama
  • İnternet üzerinden müzik dinleme
  • Kendi çalma listenizi oluşturma
  • Çalma listenizi düzenleme, derecelendirme

Müzik dinlemenin zevkini çıkarın!!!!

Programda Türkçe dil desteği de var. Telefonunuzun dili Türkçe ise otomatik olarak Türkçe oluyor, Türkçe değilse İngilizce oluyor.

Ekran görüntüleri:

main_view.png

addto_pl.png

pl_button.png

playlist_menu.png

Google Play linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tufan.onlinemusic

Slideme linki: http://slideme.org/application/online-music

Uygulamamda ise GPS ile birkaç özellik gerekiyordu. Ben de GPS ile ilgili kısmı kaldırıp Google Play'e farklı bir adla yeniden koydum. Bu yeni koyduğum uygulama ile diğer arasında kullanım farkı ve kısıtlama bulunmamakta.

Online Music NonGPS: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tufan.onlinemusicnongps

İyi günlerde kullanmalar.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Why is this program in English?
Do you have Turkish support? (Google Translate terkim :p)

Eline sağlık. Bu tür programlarla ilgilenmiyorum ama bizden biri yapınca gurur duyuyorum. Başarılar...

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Forumdan bir arkadaş da yapmıştı zamanında müzik dinle gibi birşeydi adı ama sonra program hata vermeye başladı, çalışmadı ve sonra google playden de kaldırıldı, bu güzele benziyor elinize sağlık.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Açıklamaya eklemeyi unutmuşum arkadaşlar.

Programda Türkçe dil desteği de var. Telefonunuzun dili Türkçe ise otomatik olarak Türkçe oluyor, Türkçe değilse İngilizce oluyor.

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ellerine sağlık.Hep böyle bir programım olsun istemişimdir ve bunu Sdn ailesinden biri yapınca indirmemek olmaz.Ellerine sağlık tekrar

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Tablete yükleyecektim

[h=3]Bu öğe hiçbir cihazınızla uyumlu değil.[/h]

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
İyi niyetleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Ayrıca tüm önerilere açığım arkadaşlar.

Tablete yükleyecektim

Bu öğe hiçbir cihazınızla uyumlu değil.

Tabletinizin marka ve modeli nedir?

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Merhaba tebrikler,hangi dili kullandınız acaba ? Java mı ?

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Mobee Nett s1200 ICS 4.0.3
Çin işi olduğundan Unknown DFP7005 diye geçiyor.

Sanırım cihazınızda GPS modülü yok. Uygulamamda ise GPS ile birkaç özellik gerekiyordu. Sanırım bu yüzden uyumlu değil uyarısı vermiş. Ben de GPS ile ilgili kısmı kaldırıp Google Play'e farklı bir adla yeniden koydum. Bu yeni koyduğum uygulama ile diğer arasında kullanım farkı ve kısıtlama bulunmamakta.

Bir de aşağıda veriğim uygulamayı deneyebilir misiniz?

Online Music NonGPS: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tufan.onlinemusicnongps

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Sanırım cihazınızda GPS modülü yok. Uygulamamda ise GPS ile birkaç özellik gerekiyordu. Sanırım bu yüzden uyumlu değil uyarısı vermiş. Ben de GPS ile ilgili kısmı kaldırıp Google Play'e farklı bir adla yeniden koydum. Bu yeni koyduğum uygulama ile diğer arasında kullanım farkı ve kısıtlama bulunmamakta.

Bir de aşağıda veriğim uygulamayı deneyebilir misiniz?

Evet, Çin tabletlerin %97'sinde GPS yok.

Yükledim ancak biraz sıkıntılı gibi.
Arama yapıp bir parçaya tıkladım. 16. saniyeye kadar sessiz geldi (şarkının yarısı yüklendi) 30 saniye hareketsiz bekledi ve şarkı baştan başladı ve ses vardı. Taki 2:50'ye gelene kadar. Sonrası sonuna kadar (3:23) sessiz. Parça bitti ancak Play tuşu sürekli pause tuşu olarak kaldı. Hangi tuşa bastıysam cevap vermiyor. Bir parçaya tıklıyorum turuncu yanıp kalıyor. Sonrasında da uygulama yanıt vermiyor çıkıyor. Sıkıntı benim cihaz damı bilemiyorum.

Güzel ancak bende sıkıntı yarattı. Biraz da karışık gibi. Üzerine düşersek çok başarılı olacağına eminim.

Eline emeğine sağlık.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
necati kardeş eline ve emeğine sağlık çok teşekkür ederim samsung i8150 w de mükemmel çalışıyor

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Hayırlı olsun. :) Müzikleri nerelerden buluyor acaba?

Bu arada kurdum, reklamı bile tıkladım. :wink: Hep destek, tam destek. :)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
[MENTION=39332]engerex[/MENTION]

Verdiğin bilgilere göre inceleyeceğim tekrar. Programı çok fazla deneme fırsatım olmadığı için ufak tefek hatalarla karşılaşabilirsiniz.

[MENTION=25391]keyloger[/MENTION]

Destek için teşekkürler.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Uygulama 1.1 versiyonuna güncellendi arkadaşlar. Şimdi ekledim Google Play'e. Birazdan güncelleme görünür.

Bu versiyonda aşağıdaki ufak değişiklikler yapıldı:

+ Telefon çağrılarında kesme özelliği eklendi
+ Uygulamadan çıkarken sorma eklendi
+ Bazı durumlarda aniden kapanması ve hata vermesi düzeltildi

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Güncelleme 5-10 dk önce aktif oldu.

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Intro kısmı yani arama ekranı da dahil olmak üzere biraz daha fazla görsellik katılırsa eminim zamanla daha da güzelleşir.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Liste karşımda ve şarkı çalıyor. Aram butonuna bastım ancak aramaktan vazgeçtim. Geri dediğimde siyah bir ekranda kalıyor. Hiç bir şey bulunamadı deyip ana sayfaya geçiyor. Liste gitti.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Evet güncelleme biraz önce aktif oldu.

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arayüzü retina tarzı daha görsellikte sade ve şık tasarlasaydın daha çok raabet görülürdü. Unutmayın ürün satmaz ambalajı satar. İstersen yardım ederim.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Arayüzü retina tarzı daha görsellikte sade ve şık tasarlasaydın daha çok raabet görülürdü. Unutmayın ürün satmaz ambalajı satar. İstersen yardım ederim.

Retina tarzı derken? Kabul ediyorum tasarım iyi değil. Zaten oldum olası tasarımım berbattı.

[MENTION=39332]engerex[/MENTION]

Listelerdeki şarkılar silinmiyorudur. Liste seçim ekranında listenizi tekrar seçince gelmesi lazım şarkılarınızın. Ama arama kısmında bişey aramadan dönünce boş çıkması olayını not aldım.

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Retina tarzı derken? Kabul ediyorum tasarım iyi değil. Zaten oldum olası tasarımım berbattı.

@engerex

Listelerdeki şarkılar silinmiyorudur. Liste seçim ekranında listenizi tekrar seçince gelmesi lazım şarkılarınızın. Ama arama kısmında bişey aramadan dönünce boş çıkması olayını not aldım.
Yani çözünürlük 326 ppi gibi. Derinlik ve pixel değeri daha yüksek. Buda Amoled ve Retinalarda çok büyük çözünürlüklerde görüntü sağlar.
9wuww.png

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Listeden kastım ilk bir önceki arama sonuçları. Henüz çalma listesi oluşturmadım.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Ekran retina olmadıkça içeriğin yüksek çözünürlüklü olması fuzulilikten başka bir şey değil.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Ekran retina olmadıkça içeriğin yüksek çözünürlüklü olması fuzulilikten başka bir şey değil.

Senin ekranın olmayabilir ama olanda kötü gözükür eğer ilgili çözünürlükte dosyaların yoksa...