ANDROİD PROGRAM YAPMAK İSTİYORUM - YOL GÖSTERİN

Bu konuyu okuyanlar

osman112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben lafı uzatmadan konuya girmek istiyorum. Şimdi ben aklıma şöyle 2 program fikri geldi. Ve bunları yapabilecek kadar bilgi istiyorum.
1-GO
Arkadaşlar şimdi arabanız olduğunu düşünün ve bun park yeri bulmanız gerekir. Park yeri bulabilmek için özellikle İstanbul gibi bir şehirde ortalama 500 metre gezmeniz gerekiyor bu da yaklaşık ayda 15 km gibi bir sayı çıkıyor ayda. Yani bende bunu minimuma indirmek istiyorum. Yani otoparklara ve sokak aralarında araç koyabilecek yerlere sensörler yerleştirerek kablosuz bir şekilde eğer üstünde araç varsa kırmızı yanacak yoksa yeşil. Bu bilgileride telefonumuzdaki bir uygulamada göstermek istiyorum yani.Bunun maliyeti ne kadar olur(ki bana yüksek geliyor), bir de bunu nasıl yapacağım ilgim var (ne seviyesini bilmiyorum ama orta seviyede html css biliyorum ve temel düzeyde js ama unuttum baya)NE öğrenmem lazım , neler hakkında uzman olmalıyım ,liseye yeni başlayacağım bunu ortalama ne sürede öğrenip yapabilirim?

2-Alışveriş sepetim gibi bir uygulama yani marketlerdki örneğin yazcaz oraya makarna diye bim a101 migros bunun gibi marketlerdeki fiyatlarını göstercek bir de alışveriş listesi ekliycez yani işte un su tuz makarna bunu n gibi işte hepsini değerlendiricek şu marketten mesela migrostan un la su diğer marketten makarna gibi.Daha sonrada işte uygulamamızı kulllanarak şu kadar kar ettiniz diye göstercek .

Arkadaşlar bana güzel bir yol gösteriverin yaani şurdan başla işte şunu öğren gibi birde olursa udemyden bu uygulamaları yapmak içing gereken kursu tavsiye ederseniz çok sevinirim