Android Nasıl Özelleştirilir?

Bu konuyu okuyanlar

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi android telefonumu özelleştirmek istiyorum. Ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Root yap ya da Custom ROM yükle derseniz onun için bilgisayar yok. Daha doğrusu TWRP yüklemek için bilgisayar yok. TWRP'siz de sanırsam root veya Custom ROM yüklenmiyor. Mesela Launcher ile telefonu değiştirebilir miyiz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,206
Launcherla bir şeyler yapabilirsiniz fakat en iyisi root ve custom rom maalesef. :/

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi android telefonumu özelleştirmek istiyorum. Ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Root yap ya da Custom ROM yükle derseniz onun için bilgisayar yok. Daha doğrusu TWRP yüklemek için bilgisayar yok. TWRP'siz de sanırsam root veya Custom ROM yüklenmiyor. Mesela Launcher ile telefonu değiştirebilir miyiz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bir Custom Recovery yani TWRP benzeri yazılım yükledikten sonra telefonu bozmadığınız sürece bilgisayara ihtiyacınız kalmaz. Yani bir kereliğine bilgisayar ile TWRP kurmak yeterli ancak kimsenin bu işlerle uğraşırken telefonunu en az bir kere bozmayacağına şüphem yoktur. Sadece bilgilendirmek istedim. Telefon kişiselleştirme konusunda pek bir önerim yok ama aklıma gelenler şunlar;
Launcher kurmak,
NiceLock kullanmak (özelleştirme yazılımı),
İkon paketleri yüklemek,
Arkaplan, bildirim ve çağrı sesi değiştirmek (Zedge uygulaması yardımcı olur).

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Bir Custom Recovery yani TWRP benzeri yazılım yükledikten sonra telefonu bozmadığınız sürece bilgisayara ihtiyacınız kalmaz. Yani bir kereliğine bilgisayar ile TWRP kurmak yeterli ancak kimsenin bu işlerle uğraşırken telefonunu en az bir kere bozmayacağına şüphem yoktur. Sadece bilgilendirmek istedim. Telefon kişiselleştirme konusunda pek bir önerim yok ama aklıma gelenler şunlar;
Launcher kurmak,
NiceLock kullanmak (özelleştirme yazılımı),
İkon paketleri yüklemek,
Arkaplan, bildirim ve çağrı sesi değiştirmek (Zedge uygulaması yardımcı olur).
Yardımınız için teşekkürler. TWRP benzeri uygulamalar root gerektirmiyor mu ve o tür uygulamalar gerçekten işe yarıyor mu? Bir de Mesela hangi ikon paketini önerirsiniz? Biliyorum çok fazla soru soruyorum, kusuruma bakmayın. ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Launcherla bir şeyler yapabilirsiniz fakat en iyisi root ve custom rom maalesef. :/
Teşekkürler.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Telefonunun xiaomi ise marketteki temalar ile rootsuz iconlar, açılış animasyonu, bildirim paneli, kilit ekranı, şarj doldurma animasyonu, widgetlar, yazı fontu, açılış sesi,tuş takımı vs vs çoğu seyi launchersız tek tek özellestirebiliosun

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Room atmanızi tavsiye etmem

Root pardon,

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190

Root pardon,
Teşekkürler. :)

Telefonunun xiaomi ise marketteki temalar ile rootsuz iconlar, açılış animasyonu, bildirim paneli, kilit ekranı, şarj doldurma animasyonu, widgetlar, yazı fontu, açılış sesi,tuş takımı vs vs çoğu seyi launchersız tek tek özellestirebiliosun
Teşekkürler. :)

MertTT9

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Virüs bulasma ihtimali dahada artiyor, Google aratın bi, kim soylicek root atmak iyi bişe ?
İhtimali artabilir, ama 2 cihazıma root attım, virüs bulaştığını hatırlamıyorum. Zaten root atıyorsa bir kişi, cihazını bozabileceğini ya da virüs girme ihtimalinin artacağını kabul ediyordur. İhtiyacı yoksa ya da bilgisi yoksa zaten atmasın ya da araştırsın bilgi sahibi olsun. :)

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
İhtimali artabilir, ama 2 cihazıma root attım, virüs bulaştığını hatırlamıyorum. Zaten root atıyorsa bir kişi, cihazını bozabileceğini ya da virüs girme ihtimalinin artacağını kabul ediyordur. İhtiyacı yoksa ya da bilgisi yoksa zaten atmasın ya da araştırsın bilgi sahibi olsun. :)
Haklısınız, zaten bilmeyen bir kişi root'un anlamını da bilmez

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Yardımınız için teşekkürler. TWRP benzeri uygulamalar root gerektirmiyor mu ve o tür uygulamalar gerçekten işe yarıyor mu? Bir de Mesela hangi ikon paketini önerirsiniz? Biliyorum çok fazla soru soruyorum, kusuruma bakmayın. ?
TWRP, root için ilk adımlardan biridir. Daha sonra TWRP kullanılarak rootu aktif eden boot bölümleri cihaza yazılır. TWRP kullanmak istemezseniz ise ADB ya da Odin gibi bir bilgisayar yazılımı ile de root aktif edilebilir ancak sürekli bilgisayara tutsak kalmamak için TWRP gibi bir yazılım cihaza yazılarak gelecekte lazım olabilen işlemler telefondan yapılır. TWRP sadece bir yardımcıdır yani root değildir.

İkon paketi şahsen kullanmıyorum. OneUI'nin kendi ikonları benim için güzel. Play Store'a icon pack ya da ikon paketi yazarak kendiniz için arayabilirsiniz.

Ne demek yardımcı olmak için forumdayız zaten.