Android Kullanıcıları Oyuna Geldi!

Bu konuyu okuyanlar

Kallican

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her uygulamanın girebildiği Google play store yerine microsoftun herkesin dilinden düşürmediği yetersiz uygulama sayısına tercih ederim. Herkesin ağzında bir yetersiz uygulama yetersiz uygulama anlışılan bunlara yeten uygulamalar içi boş uygulamalar :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Her uygulamanın girebildiği Google play store yerine microsoftun herkesin dilinden düşürmediği yetersiz uygulama sayısına tercih ederim. Herkesin ağzında bir yetersiz uygulama yetersiz uygulama anlışılan bunlara yeten uygulamalar içi boş uygulamalar :)

"Az" olan her zaman "öz" olan değildir. Microsoft'un uygulama ağındakiler çoğunlukla iOS ve Android "muadilleri"nden oluşuyor. Microsoft'un mobil platformunu uzun zamandır takip etmiyorum; fakat diğer platformlarda öyle yazılımları akredite ediyor ki Microsoft'ta yayınlanmasını bırak, "hiç yapılmasaymış daha iyiymiş" dersin. Haliyle bu durum diğer uygulama alanları için, yani iOS ve Android için de geçerli. Çünkü bu durum insanlardan kaynaklanıyor, platformun kendisinden değil; bunu bir yere kadar doğal karşılamak, kendini geliştirmek lazım.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sonda dedimki kendi kendime iyiki ios kullanıyorum :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Dedin mi ya harbiden? :)

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Kaspersky IS yüklü. Bu uygulamayı da duymamıştım hiç. :)

ocemen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz taraflı yazacağım ama olsun

"
[h=3]ZİYARETÇİ[/h]08.04.2014 09:06
Kallican Microsoft un magazasina girmedin heralde. Tam bir copluk"

Ayıp arkadaşım haberde kandırıldığınız yazıyor sen başka mağazaya laf atıyorsun kimin mağazası çöplük ona bak.

Bir reklam sloganı olacak ama "KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR." saldım çayıra mevlam kayıra hesabı Google Play kullanıcıları hiç düşünmüyor. Apple da bu durum olsaydı (olmaz ama hadi oldu varsayalım) tüm indiren kullanıcıların paraları iade edilirdi. böyle bir şeyi çok övdüğünüz firma yapar mı acaba... Şunuda belirteyim AppStore da bazı uygulamalar var radar bulucu vs. gibi ancak bunlarında eğlence kategorisinde ve açıklamalarında eğlence amaçlı olarak belirtmek zorunda kullanıcıyı kandırmaya yönelik bir şey yapamazlar.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Ben zaten paralı uygulama kullanmıyorum iyi ki kullanmamışım 10000 üzerinde indirme olmuş adam iyi bir araba almıştır kendine :) bizde mi bu işlere girsek temiz iş

Kallican

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Az" olan her zaman "öz" olan değildir. Microsoft'un uygulama ağındakiler çoğunlukla iOS ve Android "muadilleri"nden oluşuyor. Microsoft'un mobil platformunu uzun zamandır takip etmiyorum; fakat diğer platformlarda öyle yazılımları akredite ediyor ki Microsoft'ta yayınlanmasını bırak, "hiç yapılmasaymış daha iyiymiş" dersin. Haliyle bu durum diğer uygulama alanları için, yani iOS ve Android için de geçerli. Çünkü bu durum insanlardan kaynaklanıyor, platformun kendisinden değil; bunu bir yere kadar doğal karşılamak, kendini geliştirmek lazım.

Aslında geliştiricilerde bitiyor iş ancak demirbaş uygulamalar oldukça kaliteli java kod yazarak kolay program yapılıyor android e ama microsoft ta o kadar basit değil sanırım ve her uygulamaya onay vermiyorlardır verseler uygulama sayısı baya artardı düzenli ve yavaş olması çok daha mantıklı

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Android'de her 10 uygulamanın 8-9'u gereksiz zaten. Market çöplükten farksız.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Android'de her 10 uygulamanın 8-9'u gereksiz zaten. Market çöplükten farksız.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Android kullanıyorum ve uygulamaların büyük kısmının çöp olduğunu da söylemekten çekinmiyorum :D

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Önüne gelen uygulama yazarsa çöplük olur tabii. Anti-Virüs kullanımına gelirsek telefonda gereksiz buluyorum açıkçası.

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Önüne gelen uygulama yaparsa...
Buna acilen çözüm bulmaları lazım.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
deniz kirlide havuz çokmu temiz!

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Android'te daha bir dolar vermedim ama akıl almaz uygulamalar var. Bu tarz kötü yazılımlar, virüsler, boş uygulamalar olabilir ancak yine de içindeki uygulamalar inanılmaz. İyi ki Android kullanıyorum diyorum kendi kendime, her güzel uygulamada. Bir güvenlik sistemi oturtulmalı, kesinlikle evet. Orası ayrı...

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Google Play Store Appstore un yanından bile geçemeyeceğini bir kez daha kanıtladı

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Her işletim sisteminin mağazasında çöp uygulama var. Microsoft'ta az uygulama var da çöp uygulama yok mu? Onda da var. Appstore'da yok mu? Var. Az veya çok.
Bir diğer konu da şu antivirüs programları. Oldukça gereksizler bana göre.

Konuya gelirsek bu uygulamayı yapan adama dolandırıcılıktan dava açılması lazım. Umarım açmışlardır.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Bende nerde kaldı diyordum ıpfı ıpfı :lol:
Appstore şuan en iyisi

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bu da kendini nimetten sayıyor hey Allah'ım. Hemen de üzerine alınmış.. :)

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Sorma bu kaç oldu 124142352 sanırım :D :D :D
Appstore > PlayStore > Wp Store

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Wp store ve appstore da dandik programa para verirken playstore da vermezsin..

Kallican

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İos iyide iphone bana göre degil hak etmeyen telefona o kadar para veremem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
A.V telefon için zaten gereksiz. Bilgisayar için bile bir noktada gereksiz oluyor eğer gerekli önlemleri alırsan.

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Bende bunu görüp "Çok saçma ne işe yarar ki bu" demiştim :D