android kitkat uygulamaları sd carda taşımak

Bu konuyu okuyanlar

kollartak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şu an youtubeda bu konuyu araştırıyorum
bu işi rootsuz yapanları bile gördüm acaba sorun androidin sürümünde mi? bilemedim bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Benim bildiğim uygulamalar SD karta atılamaz. Sadece ses ve resim dosyaları atılır diye biliyorum.

kollartak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uygulama kullanmadan atılabilir,
benim kullandığım tabletde uygulamayı bırak indirme konumunu bile sd carda ayarlayamıyorum.
ayarlar kısmında sd carda taşı diye bir seçenek var ama onu yaptığımız zaman tablettin belleğindeki sd carda taşımış oluyoruz
yani anladığım kadarıyla tabletin içinde iki tane beyin var biri tablet diğeri sd card ve cihaza takılanın ismi extsd diye yazılıyor

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Android o kadar saçma bir sistem ki; tabletin kendi depolamasını SD kart olarak görüyor.

kollartak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Android o kadar saçma bir sistem ki; tabletin kendi depolamasını SD kart olarak görüyor.
kendi depolamasını sd card olarak değil, iki tane belleği olduğu yazıyor
diger telefonlarda sdcarda taşı yazısına tıklayınca bi kaç saniyede verileri sdcarda taşıyor ama bu tabletde yapınca telefonun belleğine taşıyor, az önce advanced download manager uygulamasının konumunu sd carda ayarladım işe yaradı daha sonra obb klasörlerinide deneyeyim dedim ama paket yükleyici çalışmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan üç tane bellek var
sd cardı kullanabilmenin bir yolları var ama o uygulamalarda root istiyor