Android işletim sisteminde yedekleme basıl çalışıyor

Bu konuyu okuyanlar

huseyin54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar;

Telefonlar ile çok içki dışlı olmama rağmen android işletim sisteminde merak ettiğim bir konu var. 7 yıldır iphone kullanıyorum gerçek kullanma sebebim de stabil olması ve yedekleme sistemin çok iyi olması. Bu güne kadar 6 tane iphone telefon değiştim bunların arasında geçiş 10 dk almıyor. Peki android işletim sisteminde bu işlem nasıl yedekleme olayı ne kadar sağlıklı çalışıyor ve özellikle fotoğraf yedekleri. Şuan bilgisayarım da iCloud açık telefon ile fotoğraf çektiğimde 1 dk içerisinde bilgisayarıma yedekleniyor. Bu özellik sayesinde telefonumdan resimleri bilgisayara atma ihtiyacı duymuyorum. Android işletim sisteminde böyle bir özellik var mı? Biraz uzun bir yazı yazdım kusura bakmayın ama artık iphone fiyatlarının aşırı çıkmasından dolayı üst segment bir android cihaza geçmeyi düşüyorum. Bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlata bilirse sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
ayarlarda sistem yedekleme ve geriyükleme yapma var diye biliyorum .
Mesaj otomatik birleştirildi:

fotoğrafları atacak iseniz onları google driveye yükleyin sonra ordan telefona indirin.

yani çektiğin anda google driveye atsan daha iyi

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Google Drive ve Google Fotoğraflar uygulaması var, ancak yedekleme işlemini her dk yapamıyorsunuz diye biliyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Google Drive ve Google Fotoğraflar uygulaması var, ancak yedekleme işlemini her dk yapamıyorsunuz diye biliyorum.
galeri yerine google fotoğrafları seçmek işe yaramıyor mu ki ?

varsayılan olarak ?

huseyin54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Peki bilgisayar indirebiliyor şuan iphone da fotoğraflar çektiğimde bilgisayara yedekleniyor ardından telefondan silsem de bilgisayar da kayıtlı kalıyor