Android İçin En İyi 6 Tarayıcı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilgin21

Üyecik
Katılım
23 Tem 2018
Mesajlar
85
Puanları
8
Android İçin En İyi 6 Tarayıcı

5b17c64bac4a4 (1).jpg


İnternet, tarama, arama ve sörf, tüm akıllı telefon ve internet kullanıcıları için iyi bilinen sözcüktür. Web tarayıcıları veya browserlar,telefonunuzu birçok kitleye bağlayacak çok önemli bir cihazdır. Android için bu en iyi tarayıcılar sizi tek bir tıklamayla sayısız web sitesine ve uygulamaya götürür.Android telefonlarda bu browserları seçmek oldukça zor bir işlemdir.Çünkü hangisi daha hızlı hangisi daha optimize,hangisi daha güvenilir diye bir soruyla karşı karşıya kalabilir.Bende sizlerin bu sorularına karşılık bu tarayıcıları tek tek inceledim.Ve sizlerin kullanımına sundum.

Google Chrome


Google Chrome bilgisayarda kullandığımız en hızlı tarayıcılardan biridir.Size bu hizmeti verirken birçok

faydasını da size sunar.İnternette güvenli sörf aynı zamanda her sayfaya anında ulaşabilirlik açısından en önemli tarayıcılardan biridir. 1 milyardan fazla indirme ile Chrome, favori ve Android kullanıcıları ziçin en iyi tarayıcılardan biri. Genellikle birçok cihaza önceden kurulur. Chrome, masaüstü senkronizasyonu, sınırsız sayfa açıma, hiçbirşey yapmadan haberlere ve makalelere anında ulaşma içersinde Google çeviri barındıran ve birçok dil desteği bulunan, daha hızlı ve daha güvenli tarama deneyimi,birçok özelliği içerinde barındıran tarayıcıdır.Aynı zamanda içinde bir kişinin yerini imleyebilen en önemli tarayıcıdır.

Chromebook'ların bir diğer avantajı da, minimum donanım özellikleri nedeniyle ultra ince ve hafif olmalarıdır. Bir netbook veya bir Android güç tableti getirmek için eşdeğerdirler. Chromebook ve diğer mobil cihazlar arasındaki tek fark, hem içerik oluşturma hem de tüketim için tasarlanmış olmasıdır.

Mozilla Firefox

Dizinde Android için en iyi web tarayıcısı için bir sonraki en uygun isim Mozilla Firefox tarayıcısıdır. Daha hızlı dosya görüntülemesi,optimize edilmiş,işlemci daha az hafıza tüketimi, işlemci yüküünü yormayan mobil internet browserları arasında popüler olarak kullanılan bir tarayıcıdır.Firefox un en önemli özelliklerinden bir diğeri ise internette birşeye anında ulaşabilme aynı zamanda bunu hızlı ve güvenli bir şekilde yapmaktır.Masaüstü kullanan kişiler bunu çok iyi bilmektedir.Aramasenkronizasyonu ve birçok içeriği hazır halde getirmesi açısından kulanıcılara eşsiz bir hizmet sunmaktadır.

Opera Browser


Operanın en güzel özelliklerden birisi bilgisayarınız yeterli olmasa bile sorunsuz bir kullanım sağlaması. Opera Mobile web tarayıcısı, mobil Android için ücretsiz bir web tarayıcı uygulamasıdır.

Opera, gelecek vaat eden özellikleri ve verimliliği ile kullanıcıları yeni bir mobil web tarama deneyimi seviyesine taşıyor. PC'deki benzerleri gibi, bu web tarayıcısı aynı zamanda hem dokunmatik ekran hem de tuş takımı mobil cihazlarına uygun olan hız ve kullanıcı dostu web navigasyon özelliklerine sahiptir.

Opera’nın aerodinamik oluşturma motoru ve sunucu tarafı sıkıştırması, kullanıcıların daha fazla göz atabileceği ve daha az bekleyebilmeleri için sayfaları hızlı bir şekilde yüklemesini sağlar. Ayrıca internet üzerinde çeşitli adresler girerek daha esnek ve zahmetsiz bir görev için adres çubuğu, kısayol tuşları ve dokunmatik ekran kontrolü özellikleri. Ayrıca, GPS özellikli telefonlar için coğrafi konum, belirli web siteleri için indirme yöneticisi ve şifre yöneticisi de bulunmaktadır.

Dolphin Browser

Dolphin Browser Android'de çok başarılı olan programların başında gelir.İyi bir özellik kümesi de var. Kendine ait birçok eklentisi var.Flash desteği mevcut,html yapısına sahip gizlilik açısından son derece güvenilir ama tüm bunlara karşılık popülerlik bakımından Google Chrome,Mozilla Firefox ve Operadan geride kalmıştır.Ancak Android web browser arasında önemli bir yerdedir.

Aloha Browser

İçinde kendi dosya indirmesi bulunan güvenilir bir android web tarayıcılardan birisidir.Aynı zamanda gizlilik ön plandadır.Son derece güvenilirdir kendi içinde vpn eklentiside bulunmaktadır. Kişisel verilerinizin güvenliği, özellikle akıllı telefonunuzda, günümüzde tarayıcılarla ilgili en önemli sorundur. Genel bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda neler olacağını tam olarak bilmiyorsunuz. Aloha, gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak için yapılmış bir tarayıcıdır. Bunu yapmanın yollarından biri de VPN'ler (sanal özel ağlar). VPN'ler ortak saldırılardan korunma sağlar, bu yüzden birini kullanmalısınız. Ancak çoğu VPN paraya mal olur veya sınırlı veriye sahiptir. Ancak Aloha ücretsiz, sınırsız ve şifreli bir VPN sunar. Bu, genel Wi-Fi etkin noktaları için özel koruma içerir. Bir düğmeye dokunmanız yeterlidir ve bir VPN kullanacaksınız.Lightning Browser

Lightning Browser uygulaması kesinlikle Android sahipleri için mevcut en özellikli web tarayıcısı değildir, ancak son derece küçük ayak izi ve her zaman önemli hız faktörü ile birlikte kullanılabilir kullanılabilir özelliklerin harika bir karışımını sunuyor. App bakıldığında, beklenen kontroller ve interaktif elemanların tümüyle bir web tarayıcısının oldukça standart bir uygulaması gibi görünüyor. Uygulama, Google'ın artık yeni uygulama gönderimlerinde istediği yeni Holo tasarım sözleşmelerini de takip ediyor.

https://www.ugurgunen.com/detay-Android-Icin-En-Iyi-6-Tarayici
 

maxemilian

Üyecik
Katılım
1 Ara 2009
Mesajlar
2
Puanları
1
evet ucbrowser de denenebilir .özellikle çok düşük hıza sahip telefonunuz varsa ta Nokia 6300 da kullanıyordum lighweight versiyonunu
 

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Katılım
30 Eki 2016
Mesajlar
9,644
Puanları
113
Hem masaüstünde hem de mobilde ben Firefox'u beğeniyorum.
 

kaanm55

Dekan
Katılım
2 Tem 2017
Mesajlar
6,210
Puanları
113
Chrome candır, samsung internette favoriler simgesini göremiyorum bile!
 

kaanm55

Dekan
Katılım
2 Tem 2017
Mesajlar
6,210
Puanları
113
Chrome candır, samsung internette favoriler simgesini göremiyorum bile!
Chrome'a çok alıştıysanız bir de Kiwi Browser'ı denemenizi öneririm. Chrome'a alternatif olarak gördüğüm tarayıcılardan birisidir. :)
Chrome yüklü geliyor, google de var samsungunki de var. Hiçbiri silinmiyor. Androidden soğuyorum ! Rom desen smt280 için var benimki smt280q denicem İnşAllah elimde patlarsa yandık.
 
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
29,273
Puanları
113
Samsung telefon kullanmıyorum ama samsung tarayıcı kullanıyorum, çok alıştım, reklam engelleme falan çok iyi.
 

Zeus Antonius

Üyecik
Yasaklı
Katılım
24 Tem 2018
Mesajlar
98
Puanları
18
Cihazlarınızda Chrome'un dışında şu iki browser da yüklü olsun: Opera ve Firefox. Opera reklam engelleyicili bir browser'dır. Sisteminize reklamlardan virüs bulaşmasını engeller. Büyük ölçüde güvenliğinizi sağlar ve hem reklam engelleyici, hem de veri sıkıştırıcı ile data sarfiyatını da azaltır.
İnternet özellikle yaşlılar için büyük tehlikeler ile doludur. Örneğin teknolojiden anlamayan bir insan abone yapılmak suretiyle ekstra fatura ödemek zorunda bile kalabilir; root korumasını aşan virüsler nedeniyle telefonunu teknik servise vermek ve flaşlatmak zorunda kalabilir. Bu da hem maliyet demektir, hem de günlerce telefonsuz kalınabilir. Veri kaybı da sözkonusu olabilir.
Diğer taraftan cihaz güvenliğini sağlamak için önerebileceğim en iyi program Comodo Dome Shield'tir. VPN + DNS Filtering. Kurulumu biraz zordur ama sizi hemen hemen bütün tehditlerden korur. Ayrıca reklamları engeller ve Wikipedia gibi yasaklı sitelere de girmenizi sağlar.
Çağrı engelleyicili, programlanmış tarama fonksiyonlu Comodo Savungan'ı da cihazlarınıza kurmanızı öneririm.
Tavsiye edeceğim diğer bir güvenlik aplikasyonu da ACR Çağrı Kaydedicidir.
Dosya güvenliği için de FADE Encryption'ı tavsiye ederim...
 

yakupkaplan

Üyecik
Katılım
8 Nis 2010
Mesajlar
2
Puanları
1
Kusura bakmayın ama boş bir yazı olmuş. incelemeden ziyade tanımlamalar yapılmış. bir de Chrome u anlatırken birden Cromebook a geçiş olmuş anlamsız bir şekilde.
 
Üst
stat counter