Android için derinlik efekti uygulaması var mı?

Bu konuyu okuyanlar

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar iphone de derinlik uygulaması var çok hoşuma gitti. Fotoğraf çekilmesini seven biri olarak arka planı bulanıklaştıran bir uygulama ariyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
iPhonedaki derinlik uygulama değil kamera yeteneği. Zaten ilk apple değil yanlış hatırlamıyorsam huawei yaptı bunu. Picsartdda böyle bir özellik vardı sanırım. Veya Snapseedde de olabilir. Sizin telefon modeliniz nedir ?

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Samsung S6 Edge telefon markası. Ben araştırdım ama bulamadım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung S6 Edge telefon markası. Ben araştırdım ama bulamadım.
Seçmeli odak bunu yapan S6 edgede kamera modlarından bulabilirsiniz. iPhone ikinci bir kameradan faydalandığı için onun kadar başarılı bir sonuç verir mi bilemem

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Zannetmiyorum ama gene de teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Mesela bu yakın çekim tabi profesyonel bir makine kadar olmasa da gayet iyi çekiyor lakin uzaktan çekimde arka plan için aynı şeyi diyemem.

Ekli dosyalar

• 20170430_180819.jpg
    20170430_180819.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 1,693
M

Murat Burç

SDN Okuru
Mesela bu yakın çekim tabi profesyonel bir makine kadar olmasa da gayet iyi çekiyor lakin uzaktan çekimde arka plan için aynı şeyi diyemem.
50-60 cm mesaja kadar yapabiliyor zaten daha fazlası DSRL istiyor veya çift kamera (onların mesafelerini bilmiyorum.) Yakın insan çekimlerinde işe yarar sanırım .

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
50-60 cm mesaja kadar yapabiliyor zaten daha fazlası DSRL istiyor veya çift kamera (onların mesafelerini bilmiyorum.) Yakın insan çekimlerinde işe yarar sanırım .

Yine de araştırmak lazım. Ama büyük ihtimalle yok.

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yok hayır yakın çekimlerde bir sıkıntı yok. Sadece 50-60 cm uzaklıkta çekimlerde sıkıntı var onu demek istiyorum. Yakında onu da çıkarırlar büyük ihtimalle.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yok hayır yakın çekimlerde bir sıkıntı yok. Sadece 50-60 cm uzaklıkta çekimlerde sıkıntı var onu demek istiyorum. Yakında onu da çıkarırlar büyük ihtimalle.
Note 8de büyük ihtimal çift kamera gelicek onda mesaja uzayabilir.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sizin istediğiniz Depth Of Field özelliği aslında orjinalinde bir PhotoShop uygulama efektidir.
Bu efekt yakın çekim kameraların diğer büyük alana odaklanmasının teknik imkansızlığı sonucu, madem odaklanamıyoruz bari tamamen bulanıklaştıralım da kötü görünmesin mantığıyla hazırlanmıştır.
predators_prey_reptiles_depth_of_field_hunting_1680x1050_25289.jpg

Apple kamerası bunu focus aralığını daraltarak taklit etmeye çalışır.
Bu kötü bir taklittir.
Çünkü bu özellik çok fazla parametresi olan ve profesyonel kamera gerektiren bir algoritmadır.
maxresdefault.jpg

7f1e73fd9f88ce13b7e367a47516d13b.jpg

Yanlış uygulandığında olmaması gereken yerleri bulanıklaştırarak veya bulanıklaşması gereken kısımları açıkta bırakarak çirkin fotoğraflara sebep olur.

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
beğenmedim onu ya snapseed güzel baktım ona bugün iş görür yani biraz uğraş isteyecek ama

slymnayr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Haa evet yeni gördüm onu

Şahin Emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
zamanında bende iyi bi fotoğraf uygulaması ararken snapseed i buldum ve o günden beri başka bi uygulama kullanmıyorum. alan derinliğinin yanı sıra extra birçok özelliği var. ilk başta biraz karışık gelebilir ama öğrenmek için biraz kurcalayın birkac fotoğraf düzenlemesi yapın zamanla bütün efektleri filtreleri çözersiniz

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Bu tip alan derinliği aslında çekerken olması güzel sonradan düzenleme ile kötü sonuçlar alınabiliyor
ALr5j0.jpg

mrlabaluba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, benim gözlemlediğim bir uygulama var. Phocus : Portrait mode diye bu dslr effect ya da depth of field olayını gerçekleştirme kabiliyetine sahip aynı zamanda da portrait mode özelliği var yani portre şeklinde yaptığınız çekimlerde insanı algılayıp geri kalan kısma blurlama yapıyor. Güzel bir uygulama öneririm özellikle depth of field olayını güzel çözmüşler.