Android Güncellemesi Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar size bir sorum olacak. Mesela bir telefon var Samsung Galaxy S8 bu telefonun en son android sürümü Android 9 Pie. Birdahaki güncelleme almayacak. Bu sürümle beraber telefon kadar daha ömrü kalır ? İkinci el s8 almayı düşünüyorum aklımda a50 vardı ama s8 gözüme daha hoş geldi tasarımı felan. Güncelleme konusunda tedirginim sadece yardımcı olursanız sevinirim.

yusufekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bildiğim kadarıyla android telefonlar 2 yıl sonra güncelleme almayı bırakıyor o yüzden tahminim (kullanıma bağlı) 2 ile 3 yıl arası
Mesela benim telefon 2017 model ve sadece 1 defa güncelleme geldi.

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla android telefonlar 2 yıl sonra güncelleme almayı bırakıyor o yüzden tahminim (kullanıma bağlı) 2 ile 3 yıl arası
Mesela benim telefon 2017 model ve sadece 1 defa güncelleme geldi.
Yani 3 ay sonra s8 alsam ne kadar kullanırım

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Samsung için söylüyorum 1 yada 2 yıl güncelleme alan telefonlar alt segment telefonlar amiral gemisi telefonlarda öyle değil ayrıca s8'i en az iki sene kullanırsın..

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung için söylüyorum 1 yada 2 yıl güncelleme alan telefonlar alt segment telefonlar amiral gemisi telefonlarda öyle değil ayrıca s8'i en az iki sene kullanırsın..
Teşekkür ederim. 2 sene kullanım bana yeter diye düşünüyorum, peki A50 alsam ne kadar kullanırım sizce

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bana göre onuda 2 - 3 sene kullanırsın kullanım kişiye göre değişir..

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır öyle birşey olmaz donanım olarak iyi bir cihaz..
Peki yardımınız için teşekkür ederim tedirgindim, amiral gemisi ama sonuçta 2 senelik bir telefon ama yinede 2.el olmasına rağmen alacam galiba

Reaksiyon puanı
5,172
Arkadaşlar size bir sorum olacak. Mesela bir telefon var Samsung Galaxy S8 bu telefonun en son android sürümü Android 9 Pie. Birdahaki güncelleme almayacak. Bu sürümle beraber telefon kadar daha ömrü kalır ? İkinci el s8 almayı düşünüyorum aklımda a50 vardı ama s8 gözüme daha hoş geldi tasarımı felan. Güncelleme konusunda tedirginim sadece yardımcı olursanız sevinirim.

Amiral gemiler 3 yıl boyunca aktif bir şekilde işe yarar güncellemeler alıyor. 3 yıl sonımda ise sadece güvenlik güncellemesi veriliyor. 4 yıl note 4 kullanmış biri olarak s8 2 yıl boyunca(oyunda dahil) her türlü işinizi görür.

Aslantürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amiral gemiler 3 yıl boyunca aktif bir şekilde işe yarar güncellemeler alıyor. 3 yıl sonımda ise sadece güvenlik güncellemesi veriliyor. 4 yıl note 4 kullanmış biri olarak s8 2 yıl boyunca(oyunda dahil) her türlü işinizi görür.
Teşekkür ederim dizede sormak istiyorum a50 mi akşam daha iyi olur s8 mi artı eksi yönlerini söylerseniz sevinirim

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
s8'in performansı daha iyi diye biliyorum, hemen hemen aynı süreler akıcı olacağı ve malzeme kailtesi için s8 daha iyi bence