Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
AOSMark adlı sitenin yapmış olduğu liste.
Android Google'a ait olduğu için haliyle listenin başında olması çok normal. Kullanıcısı olduğum caanım oneplus da güncelleme konusunda listenin başlarında yer alıyor. Listenin geri kalanı ise şu şekilde

Screenshot_20190104-154735.jpg

Kaynak
AOSMark - Android OS upgrade scores for phone manufacturers

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Elin NOKİA'sı bile Samsung'u geçmiş.
:mad: püü püü

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Zebra bile samsungu geçmiş yok artik ??

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
iOS'un en sevdiğim kısmı be... Milyonlarca iPhone aynı anda şıp diye alıyor güncellemeyi, hem de eski telefonlara bile...

Zebra kim yav?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Samsung neden düşük puan almış söyleyeyim, zibilyon tane model çıkarıyor ve güncellemeyi sadece üst modellere öncelikli olarak veriyor o yüzden oranlayınca düşük kalıyor. Yine de üst modellere bile güncelleme desteği google veya oneplus kadar değildir. Google ve oneplusun avantajı tek model çıkarmak, böylelikle daha az cihaz oluyor ve daha kolay oluyor hepsine hakim olmak.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Samsung neden düşük puan almış söyleyeyim, zibilyon tane model çıkarıyor ve güncellemeyi sadece üst modellere öncelikli olarak veriyor o yüzden oranlayınca düşük kalıyor. Yine de üst modellere bile güncelleme desteği google veya oneplus kadar değildir. Google ve oneplusun avantajı tek model çıkarmak, böylelikle daha az cihaz oluyor ve daha kolay oluyor hepsine hakim olmak.
Valla isterse milyarlarca modeli olsun sen kocaman bir firma olarak en iyi modelim dediğin Note modeline bile 9.0 güncellemesini Ocak ayında verebiliyorsan bu büyük ayıptır benim gözümde. İlk çıktığında 6500 TL gibi bir fiyattan çıktı o telefon şimdi 5400 TL civarı. Gerekirse ek yazılım mühendisi al Note serisine erkenden ver abi bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Valla isterse milyarlarca modeli olsun sen kocaman bir firma olarak en iyi modelim dediğin Note modeline bile 9.0 güncellemesini Ocak ayında verebiliyorsan bu büyük ayıptır benim gözümde. İlk çıktığında 6500 TL gibi bir fiyattan çıktı o telefon şimdi 5400 TL civarı. Gerekirse ek yazılım mühendisi al Note serisine erkenden ver abi bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.
İşte dediğim gibi üst modellere öncelik veriyor ama üst modellere bile bu kadar sürede veriyor. Büyük eksik.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Klasik Samsung. Fragmentation efektinin en büyük örneği...

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Samsung, illahaki işletim sistemini özelleştirip kullanıcılarına sunmak istiyorsa bunu Tizen ile yapmalı Android ile değil.
General Mobile'ın hızını taktir ediyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Samsung, illahaki işletim sistemini özelleştirip kullanıcılarına sunmak istiyorsa bunu Tizen ile yapmalı Android ile değil.
General Mobile'ın hızını taktir ediyorum.
Bu piyasada tutmaz. Google ile Apple arasında şuan hiçbir firma rekabet edemez ki Tizen zaten çok fazla açıkla dolu bir sistem. Nokia zaten başlı başına bir ders bu konuda. Symbian çok az kaynak tüketip yıllar sonra bile akıcılığından bir şey kaybetmeyen bir sistemdi ve batarya kullanımı çok iyiydi ama gel gör ki dayanamadı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu piyasada tutmaz. Google ile Apple arasında şuan hiçbir firma rekabet edemez ki Tizen zaten çok fazla açıkla dolu bir sistem. Nokia zaten başlı başına bir ders bu konuda. Symbian çok az kaynak tüketip yıllar sonra bile akıcılığından bir şey kaybetmeyen bir sistemdi ve batarya kullanımı çok iyiydi ama gel gör ki dayanamadı.
Samsung bu ayrımcılığı yıllardır yapıyor ve cihazlarına yayımlanacak olan güncellemeler hep gecikiyor. Arkası sağlam gelipte uyumlu olursa gayet hayatta kalabilir tizen.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Samsung bu ayrımcılığı yıllardır yapıyor ve cihazlarına yayımlanacak olan güncellemeler hep gecikiyor. Arkası sağlam gelipte uyumlu olursa gayet hayatta kalabilir tizen.
Bence de artık farklı bir şey lazım. Samsung sıkıcılaştığının farkına vardı ki Android P ile yeni bir OS güncellemesi de dağıtıyor. Tizen dediğiniz gibi gerekli desteği alan sağlam bir sistem olursa neden tutulmasın ki:)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yeni bir sistem oluşturup buna milyonlarca dolar para bayılmak ve gücünü bu işe ayırmak çok büyük risk ki savaştığın rakiplerin Google ve Apple. Samsung her ne kadar büyük bir firma olsa da dünyada diğer firmalardan ayrılan 4 firma vardır. Google-Apple-Amazon-Microsoft. Sen bunlardan ikisinin olduğu bir platforma girmeye çalışacaksın. Bu işler öyle kolay değil. Hem bunları geçtim yatırımları yaptın diyelim. İçerik üreticileri bu yeni sisteme program yazacaklar mı yazacaklarsa bunun ne kadarı yazacak? Android büyük bir kaza geçirip kendi kuyusunu kazmadığı sürece 2 sisteme rakip çıkması çok çok zor bana göre.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
P20 proma hala 9.0 pie gelmedi abd den getirten arkadaşım 3 gün önce 9.0 a yükseltti bakalım bize ne zaman gelicek

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Xiaomi'nin çok daha alt sıralarda olmasını beklerdim ben. Bir daha asla almayacağım ...

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Android zaten Google'ın olduğu için ilk sırada olması normal. Ama 2018'in en iyisi hiç kuşkusuz Nokia.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
OnePlus tek seri telefon çıkardığı için görece daha kolay. Nokia düşük seviye telefonlarına bile hızlıca güncelleme veriyor bence bunu başarabilmek önemli. OP'nin 3T'ye bile Android 9 vermesi ayrı bir başarı zaten oraya girmiyorum :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
OnePlus tek seri telefon çıkardığı için görece daha kolay. Nokia düşük seviye telefonlarına bile hızlıca güncelleme veriyor bence bunu başarabilmek önemli. OP'nin 3T'ye bile Android 9 vermesi ayrı bir başarı zaten oraya girmiyorum :)
Kesinlikle haklısın. Bundan dolayı oneplus ve google bu konuda çok iyi bir iş çıkarıyor.(googledan bu beklenir de yinede...)

Son mesajlar