Android Google Play Store Reklam Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorunun cozuldugunu ve google iletilildigini google play proteck tarafindan engellendigini sorunum cogunun cozuldugunu soyledi yetkili biri oldugundan kisacasi burnundan kil aldirmayan bir kisi sorun cozuldu diyip olayi kapattilar sorun devam eden olursa servise gotursun diyen bir yetkili kisi
:tearsofjoy:'lim bari, adamların sorun çözüldü anlayışına bakar mısın

ismai-06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Subart 1 de almistim telwfonu babama bu virus android guncellemesi almayacakmis bu sebeple iade ettim kargoyla

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hakem heyetine bşvurdum ben de, bişey çözecekleri yok, az önce yine uyarı verdi play protect

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bugün (cuma) sabaha doğru geldi, sizlerde nasıl durum, herkesi aynı zamanlarda mı yokluyor acaba merak ettim

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bugün (cuma) sabaha doğru geldi, sizlerde nasıl durum, herkesi aynı zamanlarda mı yokluyor acaba merak ettim
Bende günde üç defa sabah öğle akşam ? bir çaresi de görünmüyor yetkililerden ses seda yok telefonlar elimizde patladı galiba.

mehmetozd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar mmigroup Google Play'de tarafından engelleniyor. Şimdi de minreal diye bir reklam virüsü yüklüyor. Bunu Google engellemiyor. Yeni reklam virüsümüz hayırlı olsun. Birisi Kaan n2 root olayını çözer ise çok iyi bir iş yapmış olacak. Rootlayip saf android yükleme sorunu çözecek gibi.

Can1kl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar yeni virüsümüz hayırlı olsun. Ne kadar rezalet bir telefon firmasiymis arkadaş. Hiç mi ilgilenilmez ya

---- Mesajlar birleştirildi ----

Evet arkadaşlar yeni virüsümüz hayırlı olsun. Ne kadar rezalet bir telefon firmasiymis arkadaş. Hiç mi ilgilenilmez ya
Bu arada benim virüs mintegral diye birşey herkese farklimi yüklüyor acaba?

Son düzenleme:

mehmetozd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru adı mintegral ben yanlış yazmışım.

Bu arada benim virüs mintegral diye birşey herkese farklimi yüklüyor acaba?

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evt bende de bir saat oldu mintegral.apk çıktı, Başarı'nın Kaan N2 beceriksizliği devam yani başka bişey değil, ucuz malın yahnisi, haram zıkkım olsun verdiğim kuruşa kadar, sahtekarlık, başka ne denir bilmiyorum

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet bendede bu sabah yüklemiş mintegral virüsünü Allah'a havale ediyorum yazıklar olsun...

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şimdide mintegram geldi hayırlı olsun bu da mmi ocu gibi :D kaldiriyosn geri geliyor ama en zindan bunun nerye dosya kurulduğunu öğrendim
Screenshot_20190216-120407.png

Cihaza mmigorup engellendiği için sanrm artık mintagram yolluyorlar :D hayırlı olsun uğraş dur

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190216-114637.png
    Screenshot_20190216-114637.png
    49.6 KB · Görüntüleme: 434
  • Screenshot_20190216-120906.png
    Screenshot_20190216-120906.png
    57.2 KB · Görüntüleme: 421
  • Screenshot_20190216-120555.png
    Screenshot_20190216-120555.png
    62.3 KB · Görüntüleme: 321
  • Screenshot_20190216-115153.png
    Screenshot_20190216-115153.png
    247.2 KB · Görüntüleme: 452
  • Screenshot_20190216-120817.png
    Screenshot_20190216-120817.png
    57.2 KB · Görüntüleme: 438
  • Screenshot_20190216-115309.png
    Screenshot_20190216-115309.png
    195.2 KB · Görüntüleme: 452
  • Screenshot_20190216-120540.png
    Screenshot_20190216-120540.png
    108.7 KB · Görüntüleme: 450
  • Screenshot_20190216-120403.png
    Screenshot_20190216-120403.png
    43 KB · Görüntüleme: 271
  • Screenshot_20190216-120852.png
    Screenshot_20190216-120852.png
    35 KB · Görüntüleme: 433
Son düzenleme:

Can1kl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün itibarı ile h5plugin tekrar geldi. :D

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar iki gündür üç defa denedim, Google'a bu yeni mintegral belasını bildirmeye çalışıyorum ama apk'yı extract yapıp herhangi bir upload sitesine yüklüyorum, Google'a bildirim yapınca "linkte sorun var veya dosya bozuk" şeklinde maille cevap veriyorlar, sizler de Google'a bu uygulamayı şikayet etmeye çalışır mısınız, şikayet linki şurası, ben de tekrar denemeye çalışcam

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar iki gündür üç defa denedim, Google'a bu yeni mintegral belasını bildirmeye çalışıyorum ama apk'yı extract yapıp herhangi bir upload sitesine yüklüyorum, Google'a bildirim yapınca "linkte sorun var veya dosya bozuk" şeklinde maille cevap veriyorlar, sizler de Google'a bu uygulamayı şikayet etmeye çalışır mısınız, şikayet linki şurası, ben de tekrar denemeye çalışcam

hemen yazıyorum şikayeti teşekkürler

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evt, h5plugin geri döndü hakkaten, üstelik belediye seçimleri ile ilgili bir reklam geldi, ben bunun türk işi yerel bir bela olduğunu düşünüyorum, bu kadar profile uygun reklam göstermesi iyice midemi bulandırdı, Başarı hakkında mahkemelere başvurmaya kadar gider bu işler, gerçekten sinirlerim bozuldu.

Şunu da sorsam, kaan n2 virus sorunu yaşayanlar hep turkcelli mi yoksa başka şebekelerde olanlar da var mı ?

Son düzenleme:

ERDEM ERBEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Banada başarı elektroniğin para kazanmak için yaptığı bir reklam anlaşması olduğunu düşündürüyor. Böyle bir açığın bunca zaman kapatılamaması felan hikaye.

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kaan telefon yetkili kişiye attığım meil sonucunda bana gelen cevap :

Ömer Bey Merhaba,

KAAN N2 yi tercih ettiğiniz için öncelikle size teşekkür ederiz.

Ürünümüz KAAN N2 nin Çin’de üretildiğini biz hiç bir zaman inkar etmedik. Dikkat ederseniz ilk ürünümüz N1 çıktığından beri hep kendimizi “Türk Markası” olarak tanıtıyoruz. Türkiye’de üretildiğini hiç biz zaman söylemedik, sadece yerli bir markayız dedik. Biz bir Türk markasıyız. Ürünümüzün tasarımı ve üretiminde, doğal olarak, Dünya genelinde yerel markaların çoğunun yaptığı gibi, Çin’de hazır olan tasarım ve üretim kapasitesi ve birikiminden yararlanıyoruz. Biliyorsunuz ana chip-set üreticileri orada yerleşik. Dolayısıyla bütün tasarım firmaları o bölgede konuşlanmış durumda. İnşallah zamanla hedeflediğimiz satış rakamlarını yakalayarak, Türkiye’de üretim yapacak uygun zemini bulabiliriz.

Çin’de bu ürünün kopyası var mı hiç incelemedim ama aynısı Almanya’da Gigaset markası ile satılıyor (GS370). İncelerseniz görebilirsiniz. Bu bilgiyi de bazı soru işaretlerini gidermek adına paylaşmak istedim. Almanlar ‘da aynı ürünü tercih etmişler.

Yaşadığınız reklam virüsü konusu üzerinde biz kendimizle ilgili olabilecek her noktayı, hem Mediatek ve Google tarafında hem de yazılım tarafında titizlikle inceliyor, inceletiyoruz.

Diğer yandan ne yazık ki internete bağlanıp dosya indirebilen bütün bilişim ürünlerinde (tablet, notebook, desk top PC ler, all in one lar, akıllı telefonlar ve benzerleri) zaman zaman böylesi virüs yazılımlar karşımıza çıkabiliyor.

Konu sadece bizim markamıza özel bir durum değildir. Grubumuzda bulunan teknik servis şirketimiz yaklaşık 28 yıldır Dünya’nın önde gelen bilinen markalarının Türkiye’deki en büyük servis ağı olduğundan, bu süreç boyunca, özellikle akıllı telefonların hayatımıza girdiği son on yıllık periyotta karşılaşılan bir çok benzer olaya, bilinen büyük markalarda da şahit olduk. Aynı durum trojan ve malware yazılımların farklı varyasyonları ile Windows işletim sistemi kullanan bilişim ürünlerinde yıllardır karşımıza çıkıyor.

Ürünümüz KAAN N2 Google GMS sertifikalı bir üründür. Birkaç hafta önce ortaya çıkan mmigroup konusunu Google üzerinden çözebilmiştik. Şimdi farklı kaynaklar üzerinden çalışıyoruz.

Gönderdiğiniz dosyayı da ilgili paydaşlarımız ile hemen paylaşacağım. Umarım faydalı olur. Desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Çözümün kısa zamanda sağlanacağından lütfen emin olunuz.

B.R.

Yanlız bu adam gwrckten dürüst kopyaladiklark telefonu* söyledi bana belkide güvenmek gerekir. Araştırmaları bu telefon üzerinden devam edeceğim

Ekli dosyayı görüntüle 66865

Ekli dosyayı görüntüle 66865

Arkadaş bi resim yükleyem çıkmıyor orda ...Ekli dosyayı görüntüle 66866

Sdn png dosyasını atmakta sorun yaşıyorum : https://hizliresim.com/nQNXRB buradan ulaşın almanca kaan n2 ye

https://hizliresim.com/nQNXRB

https://i.hizliresim.com/nQNXRB.png

Son düzenleme:

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evt, h5plugin geri döndü hakkaten, üstelik belediye seçimleri ile ilgili bir reklam geldi, ben bunun türk işi yerel bir bela olduğunu düşünüyorum, bu kadar profile uygun reklam göstermesi iyice midemi bulandırdı, Başarı hakkında mahkemelere başvurmaya kadar gider bu işler, gerçekten sinirlerim bozuldu.

Şunu da sorsam, kaan n2 virus sorunu yaşayanlar hep turkcelli mi yoksa başka şebekelerde olanlar da var mı ?

Ben vodafone kullanıyorum bende de sorun aynı şebekeyle alakalı değil yani...

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kaan telefon yetkili kişiye attığım meil sonucunda bana gelen cevap :

Ömer Bey Merhaba,

Yani olay düşündüğümüzden de büyük, bir aydır internetin altını üstüne getirdim, böyle tek bir telefon marka modeline özel hiç bi şekilde yok edilemeyen bir uygulama sorunu kaandan başka sadece bir örnek buldum, ferdi olarak yaşayanlar var hemde çok var ama fabrika ayarına dönüp çözülen cinsten hep, sonuç olarak çinlinin en başta bilinçli olarak gömdüğü yazılımsal açığı bu arkadaşlar kendi imkanlarıyla çözemiyorlar anlaşılan o, cihazları geri toplamaları lazım öyleyse, öyle salyalı salyalı Türküz demeyle olmuyor, çinliden de kaynaklansa bu firmanın kendi marifetiyle getirip bize sattığı telefon bu, pisliğini de temizlerlerse itibar edilir o "Türküz Doğruyuz Çalışkanız"a, bir aydır bunlar sorunu bile kabul etmediler, biz bilmiyoz etmiyoz dediler utanmadan, böylesi kalkıp biz Türk firmasıyız diye caka satmasın yani, ben o kadar yazdım cvp yok ama sana en azından cevap yazmışlar, ilerleme var (!)

• Beğen
Reactions: mse

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yani olay düşündüğümüzden de büyük, bir aydır internetin altını üstüne getirdim, böyle tek bir telefon marka modeline özel hiç bi şekilde yok edilemeyen bir uygulama sorunu kaandan başka sadece bir örnek buldum, ferdi olarak yaşayanlar var hemde çok var ama fabrika ayarına dönüp çözülen cinsten hep, sonuç olarak çinlinin en başta bilinçli olarak gömdüğü yazılımsal açığı bu arkadaşlar kendi imkanlarıyla çözemiyorlar anlaşılan o, cihazları geri toplamaları lazım öyleyse, öyle salyalı salyalı Türküz demeyle olmuyor, çinliden de kaynaklansa bu firmanın kendi marifetiyle getirip bize sattığı telefon bu, pisliğini de temizlerlerse itibar edilir o "Türküz Doğruyuz Çalışkanız"a, bir aydır bunlar sorunu bile kabul etmediler, biz bilmiyoz etmiyoz dediler utanmadan, böylesi kalkıp biz Türk firmasıyız diye caka satmasın yani, ben o kadar yazdım cvp yok ama sana en azından cevap yazmışlar, ilerleme var (!)
Merhabalar bnde doğrudan Kaan desteğe yazmadım zaten [email protected] eposta adresi yetkilinin . Yazmak isterseniz

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Üstelik bu sorun ilk başladığında görüştüğüm çağrı merkezindeki o yetkili kişi sorunun benden kaynaklandığını üstüne basa basa, bağıra bağıra anlattı adeta suç bastırdılar defaten kendilerine yazılımsal bir sorun olduğunu güvenlik açıkları olduğunu anlattım benimle birlikte bir sürü insanın bu sorunu yaşadığını anlattım fakat işlerine gelmedi. Cimere şikayet etmeyi düşünüyorum...

Mustafabarutx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim benim cihazında n2 bikaç araştırma yaptım bu virüsün Google da çıkan reklamlar aracılığıyla geldiğini bikaç gün sorma silfiğimde geri yüklenmeyecrğini düşünüyordum ama araştırma sonucunda bu virüsü sadece Kaan N2 kullanıcılarında gördüm eğer bu virüs sadece bizim cihazlarda oluyorsa başarı bilişimin başı büyük dertte bunu başarıiletişime şikayet etmeliyiz diye düşünüyorum.

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kardeşim benim cihazında n2 bikaç araştırma yaptım bu virüsün Google da çıkan reklamlar aracılığıyla geldiğini bikaç gün sorma silfiğimde geri yüklenmeyecrğini düşünüyordum ama araştırma sonucunda bu virüsü sadece Kaan N2 kullanıcılarında gördüm eğer bu virüs sadece bizim cihazlarda oluyorsa başarı bilişimin başı büyük dertte bunu başarıiletişime şikayet etmeliyiz diye düşünüyorum.
Olm sen kaçıncı ayda kaldın biz oraları geçeli ohoo yukardan benim siteyi bul viruslerin modifiyeli apksini kur

Winson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Power Lock kombinasyonları ile format atmanızı öneririm. Fakat işlemi yapmadan önce İmei numaranızı not edin ve yedekleyin.

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Qsearch geldi şimdi de, sizde ne var ne yok arkadaşlar, lanet reklamlarımız bitmiyor

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Qsearch geldi şimdi de, sizde ne var ne yok arkadaşlar, lanet reklamlarımız bitmiyor
merhabalar google play storedan bir adet apk çıkarıcı uygulama indirip o reklam virüsünün apksını çıkartıp bir upload linkine yüklerseniz ve linkini bırakırsanız aynı gün içerisinde size dönüş yaparak o uygulamayıda bitirebiliriz ...Tek isteiğim o uygulamaya ulaşmak...

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece bana özel bir durum olmuş olabilir, çünkü sildikten sonra bir daha gelmedi, bir yayıncının yaklaşık 5-6 uygulamasını indirdim, o ara çıktı, zannedersem o yüzden
Yanlış ihbar