Android Google Play Store Reklam Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kaan N2 de mmigroup virüsüne ek aşağıdaki görseller deki hataları alan oldu mu acaba? (Teknik Servisten yazılım yükleme işleminden sonra ortaya çıktılar)
Serviste atılan yazılımdan dolaykd degil play protect birseylern farkına varmış .mmigorup için bnde de oldu .h5p ye olmadı henüz (teknik servise yollamadim)

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Serviste atılan yazılımdan dolaykd degil play protect birseylern farkına varmış .mmigorup için bnde de oldu .h5p ye olmadı henüz (teknik servise yollamadim)
o zaman teknik servise göndermenin de bir anlamı yok şu an telefonu kullanmakta çok riskli hangi bilgileri aldığını ve sızdırdığını bilmiyoruz telefon ve depolamaya erişim izni vererek yükleniyor tavsiyem bankacılık uygulamaları vb kullanıyorsanız silmeniz hatta yapabiliyorsanız çözüm bulunana kadar telefonu kullanmamanız yönünde.

eyupburak43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sabah nihayet mmigroup un play store tarafından tehlikeli göründüğü üzerine uyarı aldım ve kendi kaldırdı şu an o virüs devre dışı sanırım sizde de oldu mu ?

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de play protec tehlikeli buldu diye uyardı ama bu uyarı tekrar tekrar çıkıyor. Bu da sanırım telefondaki başka bir uygulama onu yüklemek istiyor anlamına geliyor. Yani anlayacağınız daha tam kurtulamadık.

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de play protec tehlikeli buldu diye uyardı ama bu uyarı tekrar tekrar çıkıyor. Bu da sanırım telefondaki başka bir uygulama onu yüklemek istiyor anlamına geliyor. Yani anlayacağınız daha tam kurtulamadık.
aynen hocam virüs uygulamasının pc de virüs bulması gibi birşey bu tamamen silinmiyor malesef

Kaann2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bir defa kaldırıldıktan sonra tekrar çıkmadı

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kaldırdıktan veya sildikten sonra geri gelmediğine emin olmak için en az 24 saat bekleyin

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uygulamalarda h5plugin ve mmigroup olmamasına rağmen dünden beri 3 defa play protec uyarısını aldım. reklam çıkmıyor artık fakat başka bir program veya güvenlik açığı var o yüzden uyarılar devam ediyor.

Can1kl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı şeyi söyledi ve kaldırdı. 2 gündür uyari gelmedi, suan bir prolem yok fakat tam anlamiyla kurtulamadik çünkü telefonun bu konuda bir açığı var otomatik yüklemeye çalışıyor yani gömülü bir sıkıntı var. Umarim bir daha karşılaşmayız

ismai-06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar kaan n2 modelini bugun itibari ile almis bulunmaktayim bugun yeni kurdum play storede guncellemede virusu buldu kaldirdi ama toplamda 2 kez reklam cikti karsima kaan n2 modeline gore nasil kilif kirilmaz cam bulabilirim yada hangi modeller uyumlu

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar kaan n2 modelini bugun itibari ile almis bulunmaktayim bugun yeni kurdum play storede guncellemede virusu buldu kaldirdi ama toplamda 2 kez reklam cikti karsima kaan n2 modeline gore nasil kilif kirilmaz cam bulabilirim yada hangi modeller uyumlu

kıırılmaz camı internetten aldım tam oturuyor ama kılıf bende bulamadım ne n1 ne de n2 için kılıf yok

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorun aynen devam ediyor, sadece google bir adım atmış durumda ve yüklenmeye çalışıldığında engelliyor, ama başarı ve kaan sorumluları verdiğimiz paraları yemekle meşguller ve hiç bir adım atmadılar, bu da bilişim alanında sıfırlar anlamına geliyor, isma-i06 sana da geçmiş olsun diyeyim bari ?

ismai-06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorun aynen devam ediyor, sadece google bir adım atmış durumda ve yüklenmeye çalışıldığında engelliyor, ama başarı ve kaan sorumluları verdiğimiz paraları yemekle meşguller ve hiç bir adım atmadılar, bu da bilişim alanında sıfırlar anlamına geliyor, isma-i06 sana da geçmiş olsun diyeyim bari ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eyvallah babama aldim ama insallah sorun cozulur diyelim bakalim

Arkadaslar kaan modelinbyetkililerin numarasi (0312) 409 50 02 arayin sorunlarinizi anlatin herkeste sorun oldugu cozum giderilmedigini ona gore yardimci olup soruna yoneliyorlar yetlililer burda

Arkadaslar kaan modelinbyetkililerin numarasi (0312) 409 50 02 arayin sorunlarinizi anlatin herkeste sorun oldugu cozum giderilmedigini ona gore yardimci olup soruna yoneliyorlar yetlililer burda

Son düzenleme:

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok arkadaşlar play protec mmigroup'u engellese de telefonun içindeki uygulamadan biri yada birkaçı hala mmigroup'u indirmeye programlanmış. Bu sabah aynı play protec uyarısını yine aldim. Artık mmigroup'u indirilemiyor o da reklam gösteremiyor ama hem bu uyarıyı her gün almak can sıkıcı hem de bu reklam virüsünü yazanlar play protec den başka bir yazılım yüklemek üzere telefonlarımızdaki esas virüslü yazılımı modifiye edebilirler diye düşünüyorum. Bankacılık uygulamalarını korkumdan hiç kullanamıyorum. Kimseye de kullanmasını tavsiye etmiyorum.

Petla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaan n2 virüslü programı ancak Kaan uygulama sini durdurmaniz lazım o zaman gelmiyor gelmiyor gelsede storr uyarı veriyor yuklemiyor

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 2 gün önce sildim hala geri gelmedi play protect uyarısından sonra silmiştim

ismai-06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar kaan n2 modelinin adroid 8 oreo guncelemesiyle ilgili bilginiz varmi guncelleme alacakmi

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok arkadaşlar play protec mmigroup'u engellese de telefonun içindeki uygulamadan biri yada birkaçı hala mmigroup'u indirmeye programlanmış. Bu sabah aynı play protec uyarısını yine aldim. Artık mmigroup'u indirilemiyor o da reklam gösteremiyor ama hem bu uyarıyı her gün almak can sıkıcı hem de bu reklam virüsünü yazanlar play protec den başka bir yazılım yüklemek üzere telefonlarımızdaki esas virüslü yazılımı modifiye edebilirler diye düşünüyorum. Bankacılık uygulamalarını korkumdan hiç kullanamıyorum. Kimseye de kullanmasını tavsiye etmiyorum.
Katılıyorum, sorun devam ediyor, play protec sadece mmigroup'u engelliyor (o da ömerraif, ben ve birkaç arkadaşın daha şikayeti üzerine) ama bu sorunla ilgili arkaplanda bir şey sürekli aktif duruyor, gün içinde bir veya iki defa girişimde bulunuyor

Kaann2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon yüklemeye çalıştıkça play protec engelleyip kaldırıyor
En azından reklamlardan ve sürekli kaldırmaktan felan kurtulduk

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kaann2 arkadaşım bence bu konuda iyimserlik güzel birşey değil, hatta bütün kullanıcılar sizin gibi baksa olaya, Başarı Elektronik'in bir aydır bu sorunu çöz(e)meyip ilgilenmemesi de gayet normal olurdu. Ben play protect engellemesini bir lütuf gibi görüp "aaaa ne güzel işte" diyemem, Google üç-beş şikayet sonrası kendi üzerine düşeni profesyonelce yapıyor görüyorsunuz, bu sorunlarla hiç uğraşmayan profesyonelce işlerini yapan telefon markaları var biliyoruz, şimdi biz Kaan'a para vermiş almışız, garantisi var, öbür tarafta tüketici hakları var, kişisel bilgilerin korunması var vs vs, otursun işini yapsın Başarı firması, şifreler, resimler, telefon aktiviteleriniz vs kişisel herşeyiniz ne kadar güvende bu telefonda? Hem burda bunca zamandır yazıyoruz, veya sikayetvar.com'da bu konuda bir dolu şikayet var, servise telefon ediyor n2 kullanıcıları, servise defalarca verip alıyoruz, hani çözüm? cevap bile yazmıyorlar hiçbir yere, hala serviste veya telefonda bu sorundan habersizmiş gibi davranıyorlar, dahası bizde kullanıyoruz bizde yok diyorlar

Berkanbeser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Yakın zamanda aldığım ve aslında çok memnun olduğum KAAN N2 telefonunda mmigroup sıkıntısını ben de yaşıyorum. Ekran görüntüsündeki çince yazan ne idüğü belirsiz uygulamayı devredışı bıraktım, belki işe yarar...
Bende günde bir sefer öğle zamanları çıkıyor yarın gelişmeleri yazarım...

NoRoot Firewall ile Kaan launcher ve o çince ıvır-zıvır şeyin internete erişimini engelledim şimdilik geçici bir çözüm olduğunu düşünüyorum sanırım çıkmayacak ama sorunu Başarı Elektronik'in çözmesi gerekiyor! Orayı da arayacağım...

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-02-06 at 16.08.22.jpeg
    WhatsApp Image 2019-02-06 at 16.08.22.jpeg
    36.4 KB · Görüntüleme: 456
  • WhatsApp Image 2019-02-06 at 16.08.22 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-02-06 at 16.08.22 (1).jpeg
    32.6 KB · Görüntüleme: 474
Son düzenleme:

Bumut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de çince herhangi program yüklü görünmüyor ama mmigroup uyarısını gün aşırı alıyorum. Az önce kaan louncher 'ın bütün izinlerini güncelemelerini de kaldırdım. belki işe yarayabilir ama pek ümidim yok açıkcası.

Şimdi de ana ekranda programlara ait bildirimler kaan louncher olmadan gösterilemediğinden kaan loncher 'a bildirim izni vermek zorunda kaldım.

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Ben de çince herhangi program yüklü görünmüyor ama mmigroup uyarısını gün aşırı alıyorum. Az önce kaan louncher 'ın bütün izinlerini güncelemelerini de kaldırdım. belki işe yarayabilir ama pek ümidim yok açıkcası.

Şimdi de ana ekranda programlara ait bildirimler kaan louncher olmadan gösterilemediğinden kaan loncher 'a bildirim izni vermek zorunda kaldım.
nova launcher yükle onu kullanma... Nova Launcher - Google Play'de Uygulamalar

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kaan launcher izinlerini kaldırsanız, nova da kullansanız sorun devam ediyor, play protect günlük uyarı yapıyor en az bir kere
yüklü uygulamalar içinde değil sistem uygulamaları içinde en sonda 2-3 tane çince uygulama var, ikisi devre dışı bırakılabiliyor, ama "test" yazanı devre dışı bırakamıyorsunuz, ben bunların hepsini yaptım yine de çözülmedi mmigroup belası

Berkanbeser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar merhaba.
NoRoot Firewall bu uyarıyı verdi. Yine öğle saatlerinde uğradı bu meret ama internete erişimini engellediğim için aktif olamadı.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-02-07 at 14.31.33.jpeg
    WhatsApp Image 2019-02-07 at 14.31.33.jpeg
    21.3 KB · Görüntüleme: 208

ismai-06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar üzücü haber olcak belki ama kaan n2 modeline android 8 guncellemesi kesin olarak gelmeyecek mis bilginiz olsun basari ticaretin en yetkili ismiyle konustum kesin verilmeyecek dedi

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar üzücü haber olcak belki ama kaan n2 modeline android 8 guncellemesi kesin olarak gelmeyecek mis bilginiz olsun basari ticaretin en yetkili ismiyle konustum kesin verilmeyecek dedi
Hocam peki bu virüs sorunu ile ilgili bir çözüm sağlayacaklar mı güncelleme gibi o konuyu sordunuz mu

ismai-06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam peki bu virüs sorunu ile ilgili bir çözüm sağlayacaklar mı güncelleme gibi o konuyu sordunuz mu
Sorunun cozuldugunu ve google iletilildigini google play proteck tarafindan engellendigini sorunum cogunun cozuldugunu soyledi yetkili biri oldugundan kisacasi burnundan kil aldirmayan bir kisi sorun cozuldu diyip olayi kapattilar sorun devam eden olursa servise gotursun diyen bir yetkili kisi

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun cozuldugunu ve google iletilildigini google play proteck tarafindan engellendigini sorunum cogunun cozuldugunu soyledi yetkili biri oldugundan kisacasi burnundan kil aldirmayan bir kisi sorun cozuldu diyip olayi kapattilar sorun devam eden olursa servise gotursun diyen bir yetkili kisi
sorun çözülmemiş ki hocam google play virüs programı nasıl engelliyorsa virüsü o şekilde engelliyor ama virüs var olmaya devam ediyor bilgilendirmen için teşekkür ederim