Android Fotoğraf Vs Gizleme

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Son zamanlarda Androidde dosyalarınız güvende pek olmamakta. Örneğin özel bir fotoğrafınız var bunu saklamak istiyorsunuz ancak bulut hesap güvenli değil telefonda da baskasina verdiğinizde görmesi mümkün.
Bugünkü yazımızda istediğiniz dosya, fotoğraf vs gibi dosyalarını uygulama aracılığıyla gizlemeyi anlatacagiz.

Sözü daha fazla uzatmadan başlayalım :

Öncelikle bu linkten https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop es dosya yöneticiyi indiriyoruz.

Daha sonra uygulamayi açarak gizlemek istedigimiz dosyaya basılı tutuyoruz. Seçeneklerden şifreleyi seçiyoruz.

ceea69ef158d8f714fe49fd6f176b93f.jpg

Sifreyi yazıp onaylandıktan sonra gizleme islemimiz sona eriyor.

6fe89fbc0e0bc5dbff99f55587244af3.jpg

Galeri whatsapp vs hicbir yerde fotograflariniz ve dosyalariniz gozukmemektedir. Dosyalari tekrar getirmek ise çok kolay ancak şifreyi cozdugunuzde ayni işlemleri tekrarlamaniz gerektiğini unutmayin. (sifreyi kullan seçeneğini eklemezseniz)

ce7f422be68bcf0cf73c2f30611dc6aa.jpg

Yazımın sonlarına gelirken konu hakkında eleştiri yorum öneri ve begenilerinizi belirtmeyi unutmayin.
SAYGILARIMLA JIRAIYA06

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Bu uygulamaları silince resimler otomatik galeriye düşüyor :/ bende bi türlü çözüm bulamadım..

Fatih_Hezarfen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu işlemlere hiç gerek yok. Klasörün adını .klasoradi şeklinde değiştirin. Klasor gizlenir. Es dosya yoneticisindeki gizli dosyaları gör ile görebilirsiniz.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bu işlemlere hiç gerek yok. Klasörün adını .klasoradi şeklinde değiştirin. Klasor gizlenir. Es dosya yoneticisindeki gizli dosyaları gör ile görebilirsiniz.
Bir çok yol mevcut tabi zaten hemen hemen bütün telefonlarda es dosya yönetici mevcut bu bakimdan bu yol bana kolay geldi :)

Reaksiyon puanı
2,146

.klasör adı yapınca klasör yolu değişmemesi gereken durumlarda işimize gelmez, örneğin whatsapp klasörünün adını .whatsapp yapsan tamam içindekiler gözükmez ama whatsapp yine aynı klasörden açar ve fotoğraflar yine whatsapp klasörüne kaydolur
whatsappdaki fotoğrafların gözükmemesini istediğimiz bu durumda klasör adını .whatsapp yapmak değil de whatsapp klasörü aldında boş .nomedia dosyası oluşturmak işimizi görür

[MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] link bende açılıyor bi de buna tıkla istersen
http://tinyurl.com/bm562tu

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
bu tür işlemler için QuickPic Galeri uygulaması çok kullanışlı. İstediğiniz fotoğraf yada klasörü gizliyorsunuz. Gizli dosyaları göster dediğinizde parola ayarladıysanız parola istiyor :)

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Yazıyı okudumda söylemeden edemeyeceğim.Bu gibi durumlarda en iyi uygulama Applock uygulamasıdır bana göre.Bu uygulamayı yükledikten sonra aynı firmanın gelişmiş koruma uygulamasını yüklediğinizde hiçbir güvenlik sıkıntısı kalmıyor.Ayrıca herhangi bir uygulamayı değilde video veyahut resim gibi şeyleride uygulamanın içerisine atarak hem galeriyi kilitleme sorunu ortadan kalkıyor hemde videolarınız güvenle duruyor :mrgreen:

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Seçenek çok tabi ki sizin dediğiniz yöntemler de kullanışlı ancak ben yukardaki yontemin hicbir eksisini görmedim

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Miui rom yükledim, kökten çözüm. :)

ixirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung s5 ile hayatımıza giren özel mod uygulaması sayesinde çok gerek kalmadı bu uygulamara

Son düzenleme: