Android En İyi Antivirüs Uygulamaları

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
cm ne? telefon antika gt-s5360 avast romu işgal etti hiç birşey kurulmuyor hangouts bile güncellenmiyor yer yok diyor androit2.3.6 ile nasıl satmışlar? utanmadan bu çöpleri 289mb ram 190mb rom...

matkap54

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cm ne? telefon antika gt-s5360 avast romu işgal etti hiç birşey kurulmuyor hangouts bile güncellenmiyor yer yok diyor androit2.3.6 ile nasıl satmışlar? utanmadan bu çöpleri 289mb ram 190mb rom...

cm yi bende bilmiyorum denemedim kardeşim ama herkez tavsiye ediyor bi denicem ..

MiToS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AVG Antivirüs tek antivirüs programı

Dead of Lquid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
McAfee öneriyorum ücretli ama aldığı parayı hak ediyor güzel program.

matrakçıparga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende kullanmıyorum ve işin ilginç tarafı virüs bulaşmıyor. bulaştı da haberimiz mi yok anlamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
KASPERSKY INTERNET SECURITY sadece numarasız sms engelleme bile kullanmak için sebeb...

ayaz50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aydda bir yükle sil yapmak en mantıklısı geliyor bu aşamada

YiğitBey

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Bu antivirüs işlerini biraz fazla abartıyorlar.
"SİSTEMİNİZ RİSKTE! HER AN VİRÜS BULAŞABİLİR."
"Cihazınızda 5465756 zararlı yazılım tespit edildi.Hemen şimdi Bla Bla Antivirüs'ü cihazınıza yükleyin!"
Bunlar yalnızca pazarlama stratrejisinden ibaret. Cihazınıza eğer her şeyi yüklemeyip dikkatli davranırsanız hiç bir şeycik olmaz.

sdstc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
telefonu rasyonel olarak kullandığınız sürece hiç bir antivirüs ve hızlandırıcı denen programlara para vermenize gerek yok

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bu antivürüs ve hızlandırıcı olayının önemi nedir kullanmamız gerekiyor mu ? Bilgisayarda tek antivürüs kullanıyorum oda mecbur fakat androidde durum farklı mı ?

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Clean Master candır tavsiye ederim s6 ve note5'te falanda ortak geliştirdikleri sistemlerde var oldukça başarılı :)

Fbiugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Anvirus kullanmak dan ziyade bilinçli kullanıcı olmak daha mantıklı virüs diye bir şey yok android de sadece reklamlar çıkıyor onları da engelleyen programlar var rootlu ve ya rootsuz çalışan illa bir antivirüs kullanacaksanız blackmart alpa marketten avg pro yu kullanın derim ...

MACx2017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben hepsini kullandım.
Virüs olduğunu bildiğim dosyaları tarattım.Hiçbiri virüsü bulamadı.Fakat ESET Mobile Securty o virüsü bulan tek uygulama oldu.

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Benimde favorim hiç biri. Android'de virüs mü var ki antivirüse ihtiyaç duyulsun? O her sene açıklama yapan,zararlı yazılım altında diyen şirketler palavra atıyor sırf antivirüsleri satsın diye. Birde herkes çok bilinçli kullanıcı olduğundan virüs dedikleri şey kimseye bulaşmaz.. :(
android dede virus olur ama yararlı olan antivirüs yok mobilde senin dedğin antivirüsleri satılsın diye dediğin yer doğru

berfu61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ESET Mobile Security programını tavsiye ederim.

s.aksoy

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Galaxy m31 kullanıcısıyım mevcut olan "güvenlik"özelliği telefonu virüslerden korumaz mı?

terzarima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Yüklediğiniz uygulamalara, girdiğiniz sitelere dikkat ettiğiniz sürece antivirus, Android için elzem değildir. Cihazınız rootlu değilse zaten virus (artık virus de kalmadı zaten, bulaşırsa trojan bulaşıyor) bulaşsa bile yapacağı eylemler sınırlı olacak.

APK paketlerini yüklerken indirdiğiniz sitenin itibarlı olmasına dikkat edin. Ayrıca da dosyayı VirusTotal'de taratın.

Korsan uygulama kullanmamaya dikkat edin. Android'de zaten korsan uygulamaya gereksinim duymazsınız.

Oyunların ve programların modlanmış/hileli/full APK halleri genelde zararlı yazılım içerir!

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Bilgisayarda mecbur kullanıyorum çünkü Defender kapalı geliyor bende sonradan açılması da mümkün değil. Panda kurdum çok memnun kaldım arkaya kuruyorsun abi unutuyorsun bakmana bile gerek yok.

Telefona gelecek olursak telefonun zaten kendisinde bir sürü güvenlik süreçleri var. Google Play'in kendisinde var, tarayıcılarda ayriyeten oluyor bir de mesela Samsung'ta Cihaz bakımında güvenlik kısmı var daha aklıma gelmeyen bir sürü var o yüzden ben gereksiz olduğunu kanaatine çoktan vardım bile :)

terzarima

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Bilgisayarda mecbur kullanıyorum çünkü Defender kapalı geliyor bende sonradan açılması da mümkün değil. Panda kurdum çok memnun kaldım arkaya kuruyorsun
Panda Free kullanmıştım ama bana yetersiz gelmişti. Şöyle ki; crack, patch, loader, PUP, PUA gibi türleri algılamamıştı. Zaten ücretsiz bir programdan da çok şey beklememek gerek.

Windows'ta hiç antivirüs kullanmıyorum. İndirdiğim bir dosyanın güvenli olup olmadığına Virustotal'den taratıp bakıyorum.

ESET NOD32'yi uzun yıllar kullanmıştım, huyunu suyunu iyi bilirim, birçok virüslü bilgisayarı onunla temizlemişimdir. Alanında oldukça iyi. Ayrıca da deneme sürümünü etkinleştirip zamanlayıcıdan da güncelleme görevlerini kapatırsanız ve elle de güncelleme yapmazsanız ömür boyu kullanabiliyordunuz:)

Sistemim eski olduğundan performans sorunu yaşamamak için kullanmıyorum artık, kendi güvenliğimi kendim sağlıyorum:))

Bazen gerektiği anlar olabiliyor (real-time koruması gibi). O zaman bir anlığına NOD32'yi kuruyorum, işim bitince de siliyorum:)))

Telefona gelecek olursak telefonun zaten kendisinde bir sürü güvenlik süreçleri var. Google Play'in kendisinde var, tarayıcılarda ayriyeten oluyor bir de mesela Samsung'ta Cihaz bakımında güvenlik kısmı var daha aklıma gelmeyen bir sürü var o yüzden ben gereksiz olduğunu kanaatine çoktan vardım bile :)

Aynen öyle hocam:)

Ayrıca ön güvenlik için APK dosyalarını kurmadan önce Virustotal'de taratmak da iyidir, mutlaka önerilir.