Android Custom Rom Yükleme/Flashlama (YAZI - VİDEO)

Bu konuyu okuyanlar

selim752

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ewt telefon açılıyor normal vodafone 858 huawei (u8160) 2.2.1

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yaptım ama telefon açılmıyor ne yapmalıyım sadece ekrana galaxy s 3 geliyo öyle kalıyo

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
requ3m dedigin sekilde deneyecegim

Düzeltebildin mi ? Kusura bakma ben bir süre foruma giremedim. Rahat ol telefonunu düzeltmek çok basit, odin üzerinden firmware yüklemelisin. İnternetten firmware dosyalarını indiriceksin, download moda alıcaksın ve odin multi downloader üzerinden yükliceksin. Ama yükleme şekli lordarcual'ın anlattığından biraz daha değişik.

http://www.youtube.com/watch?v=ShjB_rJ9Kmg burda videosu da var. Ama firmware seçerken dikkat et 5830 ve 5830i olanları var.

Dosyalarıda internetten bulabilirsin. Ve çok dosyalı ve 2 dosyalı olanlar var, indirdikten sonra dosya sayısını söylersen yardım edebilirim.

bir dosya buldum
2 parca var icinde:
-SS_DL.dll
-S5830XWKT7_S5830OPPKS6_S5830XWKT3_HOME.tar.md5

odin programi buldum ve telefonu driverler yardimiyla pc ye bagladim. ama odin programimda one package secenegi yok.
simdi ne yapayim

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Papatyalar md5 dosyasını kullanarak yapmalısınız.

Son okuru hangi cudtom rolmu denediniz

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
requ3m yeni bir odin indirdim ve aynen videodaki gibi. one package secenegi de var.
ama indirdigim dosya ops uzantili degil.

sadece md5 dosyasi kullanarak islemi yapayimmi video dakine bakarak.
daha once hicbir custom rom denemedim. elimde hazir romlar var ama zip uzantililar.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

requ3m yeni bir odin indirdim ve aynen videodaki gibi. one package secenegi de var.
ama indirdigim dosya ops uzantili degil.

sadece md5 dosyasi kullanarak islemi yapayimmi video dakine bakarak.
daha once hicbir custom rom denemedim. elimde hazir romlar var ama zip uzantililar.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

sadece md5 kullanarak yapmaya calistim ama start tusuna basinca hata verdi.
benim indirdigim romlar hep .oc uzantili ve odin ile ilgili okudugum yazilardaki gibi modem ve benzeri dosyalar yok icinde. odin programina gosterecegim pda yada ops uzantili bir dosya yok iclerinde.
oc dosyasinin icinde zip uzantili dosyalar var. onun icinde de meta-inf, system ve boot.img isimli dosyalar var. odin icin bunlar oluyor mu. xda... isimli bir siteden indirdim romlari.
tesekkur ediyorum

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=274496]Requ3m[/MENTION] yaşın küçük ama soğukkanlı ve ağırbaşlısın. Hangi takımlısın merak ettim ?

Bu ağırbaşlılığını koru ne olursa olsun.

AppleKiller

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki bu custom romdan stock roma dönmek istiyoruz odinden flashlamadan önce yapmamız gereken bir şey var mı?

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@Requ3m yaşın küçük ama soğukkanlı ve ağırbaşlısın. Hangi takımlısın merak ettim ?

Bu ağırbaşlılığını koru ne olursa olsun.

Peki korumaya çalışırım. Fenerbahçeliyim bu arada ama fanatik değilim, fanatik real madridliyim :)

peki bu custom romdan stock roma dönmek istiyoruz odinden flashlamadan önce yapmamız gereken bir şey var mı?

Custom romdan stock roma dönmek istiyorsanız download moda geçmeden önce cwm recovery den wipe dalvik cache wipe cache partition ve wipe fata factory reset yapmanız yararınıza olur. Sonra odin den istediğiniz firmwareyi pda bölümünden yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra açılmaz ise samsung ekranında kalırsa ses açma, güç tuşu ve menü tuşuna basılı tutun recovery açılana kadar. Açılınca wipe cache partition ve wipe data factory reset yapın, açılır.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki korumaya çalışırım. Fenerbahçeliyim bu arada ama fanatik değilim, fanatik real madridliyim :)

Custom romdan stock roma dönmek istiyorsanız download moda geçmeden önce cwm recovery den wipe dalvik cache wipe cache partition ve wipe fata factory reset yapmanız yararınıza olur. Sonra odin den istediğiniz firmwareyi pda bölümünden yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra açılmaz ise samsung ekranında kalırsa ses açma, güç tuşu ve menü tuşuna basılı tutun recovery açılana kadar. Açılınca wipe cache partition ve wipe data factory reset yapın, açılır.

requ3m telefonumu uzun bir suredir kullanamiyorum ve tamirciye goturmekte istemiyorum. yapilabilecek kolay bir seymis gibi geliyor bana ama nedense bir turlu yapamadim. bir suru forum ve video inceledim ama yapamiyorum. bu isten anlayan birisisin ve bana yardim eder misin

indirdigim romlarin hicbiri forumlardaki gibi boot,code, ccs gibi dosyalara sahip degiller. nereden rom indirsem.
xda developer sitesinden indirdim elimdeki romlari

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
[MENTION=274496]Requ3m[/MENTION] bende HTC Desire C var.Onda da senin anlattığın şekilde yapsam olur mu ?
Markadan markaya değişiyor mu ? :)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@Requ3m bende HTC Desire C var.Onda da senin anlattığın şekilde yapsam olur mu ?
Markadan markaya değişiyor mu ? :)

Htc telefonlarda ayrı olarak kernel yükleme yapıyorsun ve ondan önce bootloader kilidini kaldırman lazım, ben öyle biliyorum. Telefonun için nasıl yapılacağını gösteren videolar youtube de var. Fakat Türkçesi varmı bilmiyorum.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet. pda yazan yere md5 uzantili dosyayi gosterip denedim. connection setup yaziyor ve kaliyordu. daha ilerlemiyordu. bende kapattim odin i.

simdi yeni bir firmware indirdim. onun icindende 4 adet dosya cikti
-APBOOT_S5830XWKA9_CL860566_REV03_user_low_true.tar
-GT-S5830-MULTI-CSC-OXXKA5.tar
-MODEM_S5830XXKA6_CL854885_REV03.tar
-CODE_S5830XWKA9_CL860566_REV03_user_low_true.tar
bir de important sismli bi sey var.

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Htc telefonlarda ayrı olarak kernel yükleme yapıyorsun ve ondan önce bootloader kilidini kaldırman lazım, ben öyle biliyorum. Telefonun için nasıl yapılacağını gösteren videolar youtube de var. Fakat Türkçesi varmı bilmiyorum.

Youtube'da benim telefona kurulum hakkında bir video bulamadım ama başka bir htc modeline kurulum videosunu buldum.
Acaba modelden modele değişir mi ?

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Requ3m dedi ki:
Özel mesaj olarak cevap verirsen daha iyi olur. Telefonun galaxy ace 5830i mi galaxy ace 5830 mu ?

s5830.
tsar3000 sitesinden indirdim firmwareyi.
15 mesajin ustune cikamadigimdan ozel mesaj yollayamiyorum.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tesekkurler.
bekliyorum
xda developer sitesinden guzel bir rom bulmustum. bunu daha sonraki asamada mi yukleyebilecegiz. apocalipse final:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1700749

Öncelikle düzeltelim, benim size önerebileceğim güzel bir custom var linaro kernel ile optimize edilmiş.

Şimdi linkleri indirdim, gereken dosyalar var. Öncelikle,

http://www.hotfile.com/dl/164312795/ebf23b5/S5830ZXXLF3_S5830ZOXELE1_SER.zip.html

bunu indirin sonra bu

http://www.mediafire.com/?335074vss15xqde ops dosyasını indirin.

Odin olarak bunu kullanın

http://www.mediafire.com/?n473ts2z4r6lsip

Yükleme aşamaları.

Öncelikle bilgisayarınızda odin programını açın
Sonra telefonu download moda alın ve bilgisayara bağlayın.
Bilgisayara bağladıktan sonra odin üzerinde pretected ops ve automatic reboot seçili olsun.
Ops yazan kısıma linkini koyduğum ops dosyasını tanıtın.
Tanıttıktan sonra odin üzerinde sol kısımda yazan one package kısmını işaretleyin.
Sonra altta bulunan one package kısmını md5 dosyasını seçin, sol tarafta md 5 için ok dediğinde starta basın. 5-10 dakika sürebilir.

NOT : Eğer olmazsa telefonun custom rom yüklemeyi denemeden önceki android sürümünü buraya yazın.

NOT 2 : Linkler için yesilcin.com a teşekkürler.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle düzeltelim, benim size önerebileceğim güzel bir custom var linaro kernel ile optimize edilmiş.

Şimdi linkleri indirdim, gereken dosyalar var. Öncelikle,

http://www.hotfile.com/dl/164312795/ebf23b5/S5830ZXXLF3_S5830ZOXELE1_SER.zip.html

bunu indirin sonra bu

http://www.mediafire.com/?335074vss15xqde ops dosyasını indirin.

Odin olarak bunu kullanın

http://www.mediafire.com/?n473ts2z4r6lsip

Yükleme aşamaları.

Öncelikle bilgisayarınızda odin programını açın
Sonra telefonu download moda alın ve bilgisayara bağlayın.
Bilgisayara bağladıktan sonra odin üzerinde pretected ops ve automatic reboot seçili olsun.
Ops yazan kısıma linkini koyduğum ops dosyasını tanıtın.
Tanıttıktan sonra odin üzerinde sol kısımda yazan one package kısmını işaretleyin.
Sonra altta bulunan one package kısmını md5 dosyasını seçin, sol tarafta md 5 için ok dediğinde starta basın. 5-10 dakika sürebilir.

NOT : Eğer olmazsa telefonun custom rom yüklemeyi denemeden önceki android sürümünü buraya yazın.

NOT 2 : Linkler için yesilcin.com a teşekkürler.

yesilcin. com a ve size cok tesekkur ediyorum. dediklerinizi hemen yapmaya basliyorum ve size sonucu soyleyecegim. apocalipse rom cyanogenmod 7.2 isimli rom galaxy ace iicin iyi bir rom diye okumustum biyerlerde. ama bu isten pek anlamiyorum. sizin vereceginiz romu denemek isterim

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
yesilcin. com a ve size cok tesekkur ediyorum. dediklerinizi hemen yapmaya basliyorum ve size sonucu soyleyecegim. apocalipse rom cyanogenmod 7.2 isimli rom galaxy ace iicin iyi bir rom diye okumustum biyerlerde. ama bu isten pek anlamiyorum. sizin vereceginiz romu denemek isterim

Tabiki sizin söylediğiniz rom şuan stabil versiyonunda. Benim söylediğimin rc sürümü yayınlandı yakında stabil olanı çıkıcak. Siz cm 7.2 yüklersiniz cm9.1 stabil onunca ona geçersiniz o zaman. Fakat bu dosyaları silmeyin hep bulunsun bilgisayarınızda.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabiki sizin söylediğiniz rom şuan stabil versiyonunda. Benim söylediğimin rc sürümü yayınlandı yakında stabil olanı çıkıcak. Siz cm 7.2 yüklersiniz cm9.1 stabil onunca ona geçersiniz o zaman. Fakat bu dosyaları silmeyin hep bulunsun bilgisayarınızda.

dediklerinizi yapinca rom yuklenmis mi olacak yoksa sadece romu yukleyebilmem icin telefonum tamir edilmis mi olacak. bu konuya cok yabanciyim.
forumdaki ilk soylediginiz recovery mod ile rom yuklemeyi henuz yapamiyorum. telefonumu recovery mod nasil yapabilecegim.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
dediklerinizi yapinca rom yuklenmis mi olacak yoksa sadece romu yukleyebilmem icin telefonum tamir edilmis mi olacak. bu konuya cok yabanciyim.
forumdaki ilk soylediginiz recovery mod ile rom yuklemeyi henuz yapamiyorum. telefonumu recovery mod nasil yapabilecegim.

Telefonu açabildiniz mi siz onu söyleyin önce :) Ben size galaxy galaxy ace cihazı kullanarak iyice anlatmaya çalışıcam.

Telefonu açabildiniz mi siz onu söyleyin önce :) Ben size galaxy galaxy ace cihazı kullanarak iyice anlatmaya çalışıcam.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
islemleri yaparken
telefonu odine bagladim solda:
added
detected
yazilari olustu
one package isaretledim ve md5 dosyasini da gosterdim ama hata verdi.

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
odin multi downloader has stopped working

a probler caused the program to stop working corretly. windows will close the program and notify you if a solution is available.

close program

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
odin multi downloader has stopped working

a probler caused the program to stop working corretly. windows will close the program and notify you if a solution is available.

close program

Bilgisayarına team wiever kurabilirsen ordan yardım etmeyi deneyebilirim

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
md5 dosyasını hangi kısıma gösterdiniz ?

en altta yazan one package kismina. digerleri o sira sonmus oluyor solda one package kutusunu isaretledigimden

Bilgisayarına team wiever kurabilirsen ordan yardım etmeyi deneyebilirim

tamam kuruyorum

en altta yazan one package kismina. digerleri o sira sonmus oluyor solda one package kutusunu isaretledigimden

tamam kuruyorum

kuruldu. nasil baglaniyoruz