Android Custom Rom Yükleme/Flashlama (YAZI - VİDEO)

Bu konuyu okuyanlar

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
e boş ver annenin babanın malı senin malın senin malın yine senin malın diyemiycem bütün hepsi anne babanın malı :D

Ben kamera kullanmam bile. Benim değil zaten. Babamın anneme 1-2 yıl önce aldığı kamera :D

hem ayrıca kamera kullansan kolsaatinden video çekmek zorunda kalmazdın

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yeni videoyu çekiyorum, youtube kısmıyla uraşıcaz biraz, sonra forumda :D

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;vu2soVXgJ60]http://www.youtube.com/watch?v=vu2soVXgJ60&feature=plcp[/video]
[MENTION=39818]Mai Nai[/MENTION]

Süper Mod'um zahmet olmazsa bu video ile konudakini değiştirebilirmisin, yazıların göründüğü daha iyi bir video hazırladım 720p

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Windows'u ingilizce kullanan çocuk helal :) süpersin kardeşim

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
:D İngilizcem gelişiyor böyle daha çok yararı var. Zaten yeni formatlamıştım türkçe yüklemeye gerek duymadım.

Zaten windows'un arayüzünde pek vakit geçirmiyorum hatta windowsu çok az kullanıyorum öyle diyim :D

Sadece oyun için.

AlperSad

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Helal çok güzel anlatmışsın ellerine sağlık.

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
kardeşim şimdi işte 10 üzerinden 8 verdim :D 2 puanıda kocaman kare ekranda dikdörtgen bi video çekimi olduğu için kırdım :D
ha al sen yap çok biliyosan deme :D yaparım :D :D [MENTION=274496]Requ3m[/MENTION] emeğine sağlık paşam ;) abinin senden ögrenecek çok şeyi var :p

romun nexusdan portlandığıda hiç belli olmuyo :D

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kardeşim şimdi işte 10 üzerinden 8 verdim :D 2 puanıda kocaman kare ekranda dikdörtgen bi video çekimi olduğu için kırdım :D
ha al sen yap çok biliyosan deme :D yaparım :D :D @Requ3m emeğine sağlık paşam ;) abinin senden ögrenecek çok şeyi var :p

romun nexusdan portlandığıda hiç belli olmuyo :D

Öyle yapmamın nedeni ppi kazanmak. Ben ekrani tam kaplayan video çeksemde, böyle çeksemde telefon hep aynı miktarda görünücek.

Böyle yaptığım zaman 3 kada kadar kalite artıyor, pikseller daha küçük alana sıkıştrıldığı için hem telefonun görünen yüzeyi etkilenmiyor, hem de daha net oluyor. Diğer türlü görüntü bu kadar net olmuyor :)

Bence 10 aldım :p

Androidde ben yokken siz vardınız asıl benim sizden öğreniceklerim var.

AlperSad

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Öyle yapmamın nedeni ppi kazanmak. Ben ekrani tam kaplayan video çeksemde, böyle çeksemde telefon hep aynı miktarda görünücek.

Böyle yaptığım zaman 3 kada kadar kalite artıyor, pikseller daha küçük alana sıkıştrıldığı için hem telefonun görünen yüzeyi etkilenmiyor, hem de daha net oluyor. Diğer türlü görüntü bu kadar net olmuyor :)

Bence 10 aldım :p

Androidde ben yokken siz vardınız asıl benim sizden öğreniceklerim var.

Zekice :).

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Requ3m dediklerin çok güzel.

telefonumu söylediklerine benzer bir şekilde yaptım.
home+ses açma+power tuşu bende dediğin gibi açılmıyor.
3 tuşa basılı tutunca: RAMDUMB MODE (ARM9 Mode) yazısı çıkıyor ve öylece kalıyor ekran. bende sadece power+home tuşlarına basarak recovery mod da açtım. belki olur demiştim.
dediklerine benzer şeyler yaptım. ama aynıları yoktu. wipe data factory reset, apply update from sd cart falan bastım. bır ara cyanagemod çıktı onu da kurdum. en son rebbot system now yaptım.

sonra telefon ekranında androıd yazısı gelıyor ve öylece kalıyor.

şimdi ben nasıl cmw recovery üzerinde açıp dediklerini harfiyen uygulayıp bu işi kurtarabilirim. yardım edebilirmisin. teşekkürler.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2

3 tuşa basılı tutunca: RAMDUMB MODE (ARM9 Mode) yazısı çıkıyor ve öylece kalıyor ekran. bende sadece power+home tuşlarına basarak recovery mod da açtım. belki olur demiştim.
dediklerine benzer şeyler yaptım. ama aynıları yoktu. wipe data factory reset, apply update from sd cart falan bastım. bır ara cyanagemod çıktı onu da kurdum. en son rebbot system now yaptım.

şimdi ben nasıl cmw recovery üzerinde açıp dediklerini harfiyen uygulayıp bu işi kurtarabilirim. yardım edebilirmisin. teşekkürler.
Aynısı çıkmadıysa yapman hata olmuş. Yedek almışmıydın, telefonunun modelinide söylersen iyi olur.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar forumdaki samsung yani bu yere giremiyorum beni tv samsunga gönderiyor nasıl bi şey bu :( eski konulardan görüyorum burayı

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu download moda alabiliyor musunuz ?

evet download moda alabılıyorum.
power+ses kısma+home tuşları ile sarı yazılı "downloading..." yazıyor. Burası download mod olmalı değilmi.

power+home ile "androd system recovery" moda giriyor.
ama "cwm recovery mod" olmuyor malesef.

öneriniz nedir

papatyalar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekliyorum:
ses yükseltme+power+home tuşları telefonumda "cwm recovery mod" açmıyor

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Benimkide pek hızlı değil canım.

eiuou.png

Hay Maşallah :) günlük 700 mb youtube'ye video upload ediyorum. En az 6 saatimi alıyor :) Siz hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kota sınırı var mı peki? Fiyatı da gerçekten çok iyiymiş :) Bizim burada olsa hemen geçeceğim fakat yok malesef.
Bizde akk yok hız alanı var. 100 GB Download veya 50 GB Upload yaparsan Download hızı 3 Mbps'ye düşüyor. Upload'da 1 Mbps'ye düşüyor :)

brcii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel kardeşim bir sorum olacak şimdi custom rom yapmadan wipe factory reset de yapmadan telfnun hıznı arttırmak nasıl mümkün olur ? mesela ön belleği temizlemek telefonu rahatlatmak anlamında arka plan işlemlerni temizlemek vs baştan başlatmak yeterlimi yoksa ses home power tuşyla girdğmiz menuden mi bikaç temizlik yapmak gerekir ?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Güzel kardeşim bir sorum olacak şimdi custom rom yapmadan wipe factory reset de yapmadan telfnun hıznı arttırmak nasıl mümkün olur ? mesela ön belleği temizlemek telefonu rahatlatmak anlamında arka plan işlemlerni temizlemek vs baştan başlatmak yeterlimi yoksa ses home power tuşyla girdğmiz menuden mi bikaç temizlik yapmak gerekir ?

Tabi ki, sonuçta açık olan programlar belirli bir ram harcıyor. Ram yetersizliğiniz varsa onları kapattığınızda telefonun biraz daha rahatladığını hissedersiniz.

Çeşitli apps killer programları var, advanced task killer programını kullanan çok mesela. Ama cmw ile wipe factory reset, wipe cahce yaptığınızda, telefona yeni rom atmışsınız gibi bütün programlar siliniyor :)

brcii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi ki, sonuçta açık olan programlar belirli bir ram harcıyor. Ram yetersizliğiniz varsa onları kapattığınızda telefonun biraz daha rahatladığını hissedersiniz.

Çeşitli apps killer programları var, advanced task killer programını kullanan çok mesela. Ama cmw ile wipe factory reset, wipe cahce yaptığınızda, telefona yeni rom atmışsınız gibi bütün programlar siliniyor :)

ben 3. parti programlarnı pek kullanmamaya çalşıyorum oyun ve sosyal ağlar hariç herzman orjinallikten yanayım :) teşekkr ettim bilgiler için =)

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Düzeltebildin mi ? Kusura bakma ben bir süre foruma giremedim. Rahat ol telefonunu düzeltmek çok basit, odin üzerinden firmware yüklemelisin. İnternetten firmware dosyalarını indiriceksin, download moda alıcaksın ve odin multi downloader üzerinden yükliceksin. Ama yükleme şekli lordarcual'ın anlattığından biraz daha değişik.

http://www.youtube.com/watch?v=ShjB_rJ9Kmg burda videosu da var. Ama firmware seçerken dikkat et 5830 ve 5830i olanları var.

Dosyalarıda internetten bulabilirsin. Ve çok dosyalı ve 2 dosyalı olanlar var, indirdikten sonra dosya sayısını söylersen yardım edebilirim.

selim752

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cwm açılmıyor bnde ya failure update failed fln yazıyor ne yapmalıyım ?