Android Cihazlarda Kayıtlı WiFi Şifresini Bulma

Bu konuyu okuyanlar

raderde

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilindiği gibi Android cihazlarda kablosuz herhangi bir ağa bir kere girdikten sonra o ağın şifresi cihaza kaydedilir ve tekrar o ağa bağlanmak istersek otomatik şifre sormadan bağlanabiliriz. Tabiki “Unut” seçeneğini seçmemişsek. Halihazırda Android cihazdan bağlandığımız bir kablosuz ağa başka bir cihazdan bağlanmak istiyoruz veya bir arkadaşınız bağlanmak istiyor ama şifresi neydi unuttunuz.
Eğer telefonunuz root edilmiş ise Android cihazınızda kayıtlı şifreleri öğrenmenin yolları var. Öncelikle manuel yöntemle başlayalım.
Hemen belirtmek isteriz ki bu işlem kablosuz ağ şifre kırma işlemi değildir. Zaten daha önce Android cihazımız ile girip cihazımıza kayıtlı olan bir wifi şifreyi göstermektir.

1. Android cihazınızda ki dosya yönetici uygulaması ile (yoksa hemen ES File Explorer indirin)/data/misc/wifi kılasörüne girin.
  2. O kılasör içinde wpa_supplicant.conf adlı dosyayı bulun ve açın (Açmak için önerilen herhangi bir text editör kullanılabilir)
  3. O dosyayı açtığınızda Android cihazınızda kayıtlı bütün kablosuz ağları ve şifrelerini görebilirsiniz. Şifreler SSID nin altında ki satırda psk=”password” şeklinde yazar. Örnek aşağıdaki ekran:
    tfr08.jpg

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Zannedersem rootlu olmayan telefonlarda data klasöründen sonra misc klasörü gözükmüyor :) Rootlu değil şuan baktım gözükmedi:)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
İşe yaramaz bu. Çünkü sen ağı unut dediğinde oraya kaydettiği bilgileri siliyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şimdi denedim işe yaramadı.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Google'ın bu bilgileri neden şifrelemeden sakladığı tartışılır doğrusu :mellow:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ellerine sağlık bu arada :)

zangoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
note3 te olmuyor maalesef, 4.4.2 güncellemesi geldiğinde root klasörlerinde bazı önemli bilgiler buna şu ''wpa_supplicant.conf'' dosyası da dahil hepsinin içeriğindeki bilgileri cyripto (kripto) '' özel şifreleme '' ile saklıyor ve daha çözülebilmiş değil maalesef..
nasıl bir algoritma var bende bulamadım..
başka yöntemler çıkmışsa paylaşırsanız çok memnun olurum...

Reaksiyon puanı
2,146
note3 te olmuyor maalesef, 4.4.2 güncellemesi geldiğinde root klasörlerinde bazı önemli bilgiler buna şu ''wpa_supplicant.conf'' dosyası da dahil hepsinin içeriğindeki bilgileri cyripto (kripto) '' özel şifreleme '' ile saklıyor ve daha çözülebilmiş değil maalesef..
nasıl bir algoritma var bende bulamadım..
başka yöntemler çıkmışsa paylaşırsanız çok memnun olurum...

ilginç benimki de 4.4.2 ama gözüküyor, z1 compact

bununla bak bi de gerçi aynı yöntemi kullanıyor ama
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ryanamaral.wifi.passwords&hl=tr

zangoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8e8e3uqa.jpg

e9azepy3.jpg

çalışan tek program bu ve bu programda bu şekilde çözüm sunuyor...

SamsungA7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende şifreler bu şekilde uzun görünüyor, normalde şifreler böyle değil, Samsung A7 rootlu telefon, 4.4.4 - 5.0.2 - 6.0.1 sürümlerinin hepsini de yükledim ama hepsinde sonuç bu şekilde, şifreleri gösteren root gerektiren tüm uygulamalarda da böyle gösteriyo ve misc dosyasının içine girip baktığımda da hep böyle gösteriyor, çözümünü bilen var mı, telefon tam rootludur, izinleri veriyor sifreleri kiriyor ama sifre böyle görünüyor, oyunlarda hile yapabiliyorum yani tam rootludur, tesekkurler
Screenshot_2018-02-20-10-30-10.png

Reaksiyon puanı
2,146
Bende şifreler bu şekilde uzun görünüyor, normalde şifreler böyle değil, Samsung A7 rootlu telefon, 4.4.4 - 5.0.2 - 6.0.1 sürümlerinin hepsini de yükledim ama hepsinde sonuç bu şekilde, şifreleri gösteren root gerektiren tüm uygulamalarda da böyle gösteriyo ve misc dosyasının içine girip baktığımda da hep böyle gösteriyor, çözümünü bilen var mı, telefon tam rootludur, izinleri veriyor sifreleri kiriyor ama sifre böyle görünüyor, oyunlarda hile yapabiliyorum yani tam rootludur, tesekkurler
Ekli dosyayı görüntüle 35492
build.prop dosyasında ro.securestorage değerini true değil false yapacakmışsın
Found a fix - Post #15

build.prop düzenlemek için programlar mevcut

ama bunu yaptıktan sonra şifreler gidiyormuş, bundan sonra yazacağın şifreler normal haliyle kaydediliyormuş, bunu bilerek yap

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir de şu yöntemi dene
[Q] WIFI password registered is encrypted? - Post #20

Son düzenleme:

SamsungA7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
build.prop dosyasında ro.securestorage değerini true değil false yapacakmışsın
Found a fix - Post #15

build.prop düzenlemek için programlar mevcut

ama bunu yaptıktan sonra şifreler gidiyormuş, bundan sonra yazacağın şifreler normal haliyle kaydediliyormuş, bunu bilerek yap

---- Mesajlar birleştirildi ----

bir de şu yöntemi dene
[Q] WIFI password registered is encrypted? - Post #20
Teşekkürler hocam aynen dediğiniz gibi build.prop dosyasında ro.securestorage değerini false yaptım ve şifreler görünüyor artık, teşekkür ederim

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Kolayı var telefonu rootladıktan sonra Wps-Connect uygulamasını indir kaydedilen şebekeler de hepsi listeleniyor