Android Cihazda Yeterli Alan Yok Uyarısı

Bu konuyu okuyanlar

engtn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,
Android işletişim sistemine sahip tablet'e yeni bir uygulama yüklemek istediğimde "Cihazda Yeterli Alan Yok" uyarısı vermekte. Bu uyarıyı, yüklü diğer uygulamaları güncellemek istediğimde de alıyorum. Oysa dahili hafıza da 329 MB, SD Kart'ta ise 14 GB boş alan mevcuttur. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
ayarlar>uygulamalara gelip istediğiniz uygulamaya tıklayın. alttaki seçeneklerde sd karta taşıya basın. Uygulama taşınıcaktır.

engtn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denedim olmadı. Bu sefer de hiç bir uygulama taşınamaz mesajı veriyor.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Google play gir ccleaner programını indir yükle, bunu dahi yüklemiyorsa, geçici bir süre bir uygulamayı sil bunu yükle temizlik yap düzelmesi gerek

E. Balimre

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bazı tabletlerde bir hafızayı uygulama fotoğraf vs. diye bölebiliyor.Yeriniz olsa dahi ona ayrılan yer kalmadığı için yer yok diyor (her tablette olmaz).Bu arada sd kart harici ise çoğu cihazda hafıza kartına atabilmek için root yetkisi ister.

alycann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sıkıntı bende de var. Play Store'a güncellediğimden beri böyle. Cracked Google Play mi kullanıyorsun ?

engtn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam anlamadım söylediğinizi ama normal yani ilk aldığımızda tabletin kendi içerisinde play uygulaması vardı ne yüklediysem hepsini ordan yükledim. Kardeşim 1 2 oyun filan indirmiş tekardan kaldırmış sonra böyle bir hata verdi. Google'den biraz baktımda root yapılması konusunda ortak fikirler çoğunlukta. Akşam gidince root yapacağım nasıl yapılır gerçi onu da bilmiyorum ama. Bakarız bi yerlerden sizin gibi veya yukarıda cevap yazan ustalar gibi bilgi paylaşımlarından bakarak öğreneceğiz. Sonucu mutlaka burda paylaşacağım. Hoşçakalın.

alycann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Root ile alakalı bir durum değil. Sadece kullanmadığın sistem uygulamalarını kaldırıp yer açman için önermişlerdir. Çünkü benim telefon rootlu zaten.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Uygulamalar>Google Play Store, veri ve önbellek temizlersen düzelir.

dayi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dahili Hafıza veya Sd hafızaya bakmıyor.Neyse videoyu izle istersen Çözümü var. Oldukça basit:thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1:
Linke Tıklayınca Açılıyor Anca
http://youtu.be/l7DuNZwFaPQ

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba telefonundan 16 GB SD kart mevcut tüm uygulamalarim SD kartta taşındı ve yükleme yeri de SD kart seçili buna rağmen yeterli alan yok benim sorum sistem kapasitesini nasıl bicimlendirebiliriz

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Cihazda yeterli alan yok veya ağ bekleniyor hatası almanızın nedeni sistem belleğinin dolmasından kaynaklanır. Cihazda yeterli alan yok sorunu çözümü burdaki yazıda ayrıntılı olarak anlatılmış.