Android 1970 virusu (Odin-ROM-ROOT)

Bu konuyu okuyanlar

skysys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonumun ROOT klasöründe 2 ocak 1970 tarihli dosyalar var
rom attım fakat tüm sürücüyü temizlememiş tamamını temizlemek için ne yapabilirim

skysys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam hani root klasöründe EFS dosyasını silen bi teknik varya o lazım bana herşeyi silsin virüs kendi gerekli sistem dosyası olarak gösterip silinmeyi engelliyor .SS

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Virüs değil, bende de 2008 dosyaları var telefon 2014 üretimi. Kafaya takacak bişey değil.

skysys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aşağıya bi kaç görsel attım
CPU da çalışan watch dog adlı uygulama bana gore virus ROOT dizininde oldugundan silinmiyor root atmadanda erisemiyorum ve bu kök klasörde çalışan uygulamalar internet bağlantısını system adı altında gerçekleştiriyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-08-13-20-39-06.png
    Screenshot_2017-08-13-20-39-06.png
    135.3 KB · Görüntüleme: 604
  • Screenshot_2017-08-13-21-03-16.png
    Screenshot_2017-08-13-21-03-16.png
    116.9 KB · Görüntüleme: 727
Reaksiyon puanı
5,172
CPU da çalışan watch dog adlı uygulama bana gore virus ROOT dizininde oldugundan silinmiyor root atmadanda erisemiyorum ve bu kök klasörde çalışan uygulamalar internet bağlantısını system adı altında gerçekleştiriyor
O servis wifi ile alakali ben olsam dokunmam

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127

watchdog benim eski telefonumda da vardı diye hatırlıyorum. virüs olmayabilir.

skysys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet olmayabilir burada varsayımlarla konuşmak saçma olur
aslında bu İOS açığı
" "
buradada nasıl fixlendiği

skysys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam tarihler aynı değilmi ?? milyonlarca kombinasyon varken neden İOS telefonları brick eden bir bug ın tarihi kombine edilmiş ??
yardımcı olabilecek yazsın
bu bariz açık lütfen arkadaşlar!!

Reaksiyon puanı
5,172
Kadıköy hocam sanırım yazılımcı idi bende bu işlere 6 yilini ayıran biri olarak ,sana sunu diyorum boşa uğraşıyorsun...

Android sisteminin ios ile yakından uzaktan alakası yok ki bu türk milletinin en kötü özelliği her şeyi ben bilirim havası...

Yok şu servis virus olanilir, yok bu servis şu olabilir sadece ismine göre yorum yapiyorsun. Sana o servisin ne işe yaradığını anlatiyoruz. Kadıköy hocam kendi durumunu anlatıyor bendede eski dosyalar var diyor zararini görmedim diyor hala inadına inadına zorluyorsun.

Hiçbir şey bilmeden gelmişin efs silelim diyorsun efs şifreli partitiondur hazır imei varken bile o imei çok zor değişiyor ki sen şuan gelip onu silelim diyorsun silmesi kolay ancak o telefonu çöp yapar.

Gelmişin yok bu ios açığı sen iosun ne olduğunu biliyor musun?

Peki androidin ne olduğunu biliyor musun?

Simdi mantıklı bir düşunelim.

Böyle bir açığin var olduğunu varsayalim.

Ondan sonra androidin iosdan kod çaldığı ve aynı açığın androiddede olduğunu duşunelim.

Böyle bişey olsa bunu sadece sen fark etmezsin dünya birbirine girer yok appleden davalar yok samsungdan yalanlamalar...

Bizde burda bu haberleri tartişir olurduk

skysys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BL yani Boot loader dosyasını nerden bulurum modele uygun ?
IOS da android gibi hatta windows gibi binary kodlardan oluşan sistemdir hocam quantum bilgisayarlardan bahsetmiyoruz burda .) tabiki benzerlikler olucak
android tabanında linux çalıştırıp olmakla beraber applikasyonları ve kullanıcıyı alt tabakasında barındırır kullanıcı bir şekilde root yetkilerini ele geçirirse tüm sistem tehdit altındadır normal bilgisayarlarda bios diye tabir edilen telefonlarımıza ve mobil android tabanlı cihazlara recovery diye geçen arayüz üzerinden sistem değişikleri uygulanır bunu odin ve diğer toollar takip eder
IOS ile Android tabiki karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalılar bana göre yoksa dünya gelişemez bizler bi yerlere gelemeyiz biri iyisini öbürü daha iyisini yapar böylece çoğunluğun gücünü görmüş oluruz
bunu bir tek ben farketmedim sizdede gizlenen bir zararlı olabilir .D içinize kurt düşürmek gibi olmasın fakat Google yöneticileri bile androidi açıklarla dolu işletim sistemi diye tabir ederken ios ile karşılaştırmak saçma olur
ve zararlı olduğundan eminim siz değilsiniz belki ama ben eminim çünkü daha öncedende root atmıştım 1970lerden değil tabi .D
ve" Herşeyi silmeden önce EFS yedeğini alın." demiş üstad.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
BL yani Boot loader dosyasını nerden bulurum modele uygun ?
IOS da android gibi hatta windows gibi binary kodlardan oluşan sistemdir hocam quantum bilgisayarlardan bahsetmiyoruz burda .) tabiki benzerlikler olucak
android tabanında linux çalıştırıp olmakla beraber applikasyonları ve kullanıcıyı alt tabakasında barındırır kullanıcı bir şekilde root yetkilerini ele geçirirse tüm sistem tehdit altındadır normal bilgisayarlarda bios diye tabir edilen telefonlarımıza ve mobil android tabanlı cihazlara recovery diye geçen arayüz üzerinden sistem değişikleri uygulanır bunu odin ve diğer toollar takip eder
IOS ile Android tabiki karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalılar bana göre yoksa dünya gelişemez bizler bi yerlere gelemeyiz biri iyisini öbürü daha iyisini yapar böylece çoğunluğun gücünü görmüş oluruz
bunu bir tek ben farketmedim sizdede gizlenen bir zararlı olabilir .D içinize kurt düşürmek gibi olmasın fakat Google yöneticileri bile androidi açıklarla dolu işletim sistemi diye tabir ederken ios ile karşılaştırmak saçma olur
ve zararlı olduğundan eminim siz değilsiniz belki ama ben eminim çünkü daha öncedende root atmıştım 1970lerden değil tabi .D
ve herşeyi silmeden önce efs yedeği alınız demiş üstad

Turkiye iste bu yüzden gelişmiyor.

Bl dosyalarini samfirm ile indirebilirsin xda da toolu var.

Sirf laf olsun diye konusmusun binary donanimin dilidir isletim sistemi binary ile emir verir tabiki bu arada kernel vs bir suru sey vardir.

Senin kurdugun mantik suna benziyor.

Bağzı oyunlar c++ dilinde yaziliyor , ama adobe ps de c++ dilinde yaziliyor. Sonra sistem bu iki uygulamayida binary diline ceviriyor peki bu iki uygulama ayni mi... bana bu iki uygulama arasindaki benzerligi kur bakalim.

Bunu sirf ben cok biliyorum demek icin mi yazdin

""""android tabanında linux çalıştırıp olmakla beraber applikasyonları ve kullanıcıyı alt tabakasında barındırır kullanıcı bir şekilde root yetkilerini ele geçirirse tüm sistem tehdit altındadır normal bilgisayarlarda bios diye tabir edilen telefonlarımıza ve mobil android tabanlı cihazlara recovery diye geçen arayüz üzerinden sistem değişikleri uygulanır bunu odin ve diğer toollar takip eder""""

Sen baya hayal dunyasinda yasiyorsun android sistem ve uygulama aplikasyonlarini (uygulamalarini) priv-app de ve app klasörlerinde barindirir. Bunlarin verisinide data klasöründe barindirir.

Ha root yetkisinin recoveryden geldigini dusunmende ayri bir komik durum[emoji23][emoji23][emoji23]

Kod:
IOS ile Android tabiki karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalılar

Bulunmalidir tabiki ama bu bulunduklari anlamina gelmez bunu sen benden iyi biliyorsun ve hicbir zaman ios aciklari androide acik niteliginde olmamistir olamazda... (Bunun istisnalari cok az ama var)

Daha exploit nedir bilmeyen insanlar sacma sapan aciklar buldugunu idda ediyor. Madem acigin kaynagi androidin iosdan kod almasi o zaman cozumude ayni olmali deyil mi...

Bu saatlerin degismesi cok dogal rom isleri ile ugrasan bir kisinin zaten cogu dosyasi senin gibi..

skysys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam dediğin gibi mimarileri farklı olduğundan
saolun yardımlarınız için, birde goldfish adlı bi dosya buldum ana dizinde exploiti sorduysan phishing olayınıda bilirsin konuyu okuyan arkadaşlar SSL sertifikalı ve güvenli olan yerlerden indirsinler diyorum kamu spotu gibi oldu ama ben gibi uğraşırsınız sonra

Reaksiyon puanı
5,172
hocam dediğin gibi mimarileri farklı olduğundan
saolun yardımlarınız için, birde goldfish adlı bi dosya buldum ana dizinde exploiti sorduysan phishing olayınıda bilirsin konuyu okuyan arkadaşlar SSL sertifikalı ve güvenli olan yerlerden indirsinler diyorum kamu spotu gibi oldu ama ben gibi uğraşırsınız sonra
Bu size yazacağım son yorumdur. Sisteminiz kesinlikle tertemizdir.(eger sorun sadece anlattiklarinizsa) Ki bu kadar büyük iş yapacak adamda / dizinine gooldfish dosyasi olusturmaz. Zaten stock firmware indirdiginizdede ayni dosyalar olucak hem zaten 4 parcali flashlamasi yapmisiniz bu flashlamadan sonra sadece efs ve bikac partition kalir ki onlari kimse degistiremez sifrelidir. Bunlari siz sifirdan kurmaya kalkarsaniz kesinlikle bir daha kurtaramazsiniz

Bir kez daha diyorum bosuna yoruluyorsunuz.