Andorid telefonu FTP ye cevirmek

Bu konuyu okuyanlar

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Şimdi arkadaslar baslık biraz garip olabilir kusura bakmayın benim tam olarak yapmak istediğim LG G2 de olan bi ozellik windows dosya yoneticisinde ip noyu yazarak kullanıcı adiyla sifre belirleyerek baglana biliyorduk kısaca aynı ağ üzerinden dosya paylaşimi da denebilir.bu işi yapan uygulamalar var diyeceksiniz biliyorum hepsini ama ben manuel yapmak istiyorum bu işi telefonum htc one bilgisayarla telefonum arasında bu sekilde manuel bi baglantı nasıl kura bilirim lütfen uygulama onermeyin uygulamarin güvenlik sıkıntısı oldugu için kullanmak istemiyorum androidin yapısını da tam bilmediğim için bi cozüm bulamadım sizlerin fikirlerini almak istedim şimdiden tesekkürler

j.connor

Asistan
Reaksiyon puanı
1
File manager hd programı ile dediğin özelliği kullanabilirsin g playde sarı klasör simgeli bir program

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Sanirim senin istedigin program olmadan ftp server kurmak ancak bildigim kadariyla bu mumkun degil. Yani yine programa ihtiyac duyucaksin. Hangisi guzel ve kullanisli ve guvenli dersen "Airdroid" programi gayet iyi. Ftp ile ugrasmiyosun

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Sanirim senin istedigin program olmadan ftp server kurmak ancak bildigim kadariyla bu mumkun degil. Yani yine programa ihtiyac duyucaksin. Hangisi guzel ve kullanisli ve guvenli dersen "Airdroid" programi gayet iyi. Ftp ile ugrasmiyosun
dediğiniz programı bende denedim ama butun dosyalarım programın içerisinde gozukuyor bu da güvenlik sıkıntısı benım için LG bunu yapmişti telefonunda teorik olarak ta mumkun ama androidin yapısını iyi bilmek gerekiyor bilgisayara File Zilla tarzı program kurarak telefona erişmenin bir yolu olmalı bence cunkı yapılmayan bişey degil

- - - Mesaj Güncellendi - - -

File manager hd programı ile dediğin özelliği kullanabilirsin g playde sarı klasör simgeli bir program
uygulamar var biliyorum dediğim işi yapan ama ben uygulamasız bir yolunu ariyorum bunu yapmanın yine de cevabınız için tesekkür ederim

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaş diyoki ben biliyorum uygulamalar yapıyor ama ben direk tarayıcıdan falan uygulamasız kendim halletmek istiyorum.

Telefonların stock romlarında böyle bir özellik genelde olmuyor. Mesela lg eklemiş dediğin gibi. Custom romlardada eklenmiş olabilir bu şeyler. Ama telefonun firması lg gibi stock roma bu özelliği eklemediyse programsız halledebileceğini sanmıyorum.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Ayarlar - kablosuz özelliği ve ağlar - DLNA
Bu işe yarar mı? Telefonu medya sunucusu olarak kullanarak dosyaları çekebilirsiniz

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Arkadaş diyoki ben biliyorum uygulamalar yapıyor ama ben direk tarayıcıdan falan uygulamasız kendim halletmek istiyorum.

Telefonların stock romlarında böyle bir özellik genelde olmuyor. Mesela lg eklemiş dediğin gibi. Custom romlardada eklenmiş olabilir bu şeyler. Ama telefonun firması lg gibi stock roma bu özelliği eklemediyse programsız halledebileceğini sanmıyorum.
istediğim ozellik androidin yapısıyla ilgili birazda androidin yapısını acıklarını iyi bilmek gerekiyor aynı ve farkli yollardan windows için istesek onu yapa bilirim bende ama andoridin yapısını bilmediğim için yapamıyorum belli bi yerde takılıyorum ama arastırıyorum bakalım cevabınız için tesekkürler

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bana da lazım ya ikide bir kablo tak çıkar olmuyor gerçi ben superbeam kullanıyorum ama programsız ve daha basit yolu olsa daha iyi olur

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Ayarlar - kablosuz özelliği ve ağlar - DLNA
Bu işe yarar mı? Telefonu medya sunucusu olarak kullanarak dosyaları çekebilirsiniz
dediğiniz özelliği ben kendı telefonumda bulamadım medya cıkısı var ama DLNA yazmıyor oradan da dosya paylaşımı yok telefonum htc one

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
bir yolu yokmudur arkadaslar bunun sizce android uygulama yazmayla ilgilenen arkadaslar vardı onlar androidin yapısını iyi bilirler onlardan destek bekliyoruz yoksa en son benım aklima gelen kendime uzak kullanıcı acıp bilgisayarıma oyle baglanacam :)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Solid Explorer da bu özellik var

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Solid Explorer da bu özellik var
bu özelliği olustura bilen uygulamalar var biliyorum ama ben birazda lg g2 deki gibi ip yazarak kullanıcı adıyla şifre yazarak windows da ya da tarayıcıdan ve ya file zilla tarzı bi programdan yararlanarak telefonun dosya yoneticisine erişmek istiyorum telefona uygulama kurmak istemiyorum guvenlik sıkıntısı oldugu için