Anakartımın Bios'unu Nasıl Güncelleyebilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

küheylanTR

Doçent
Ben 10 dakika sonra güncelliyicem anakartının resmi sayfasından güncel Bios sürümünü indirip rahatça güncelleyebilirsin.

Ekli dosyalar

• 5.5 KB Görüntüleme: 262
Eski kalmış biraz :) Mutlaka güncelle çok önemlidir mavi ekran verme oranını bile azaltır bu güncellemeler :)
Benim anakartın markası Quanta.Bana bu anakartın güncel bios linkini verir misiniz?Tabi ki bulursanız. :)

küheylanTR

Doçent

küheylanTR

Doçent
İşletim sisteminizi,kaç bit kurduğunuzu PC'nizin masaüstü olup olmadığını Laptop ise hangi marka olduğunu söylerseniz daha rahat bulunabilir.

Son düzenleme:
Gözle göreceğin bi artısı olacağını sanmıyorum. Hata yaparsan bilgisayarın çöp olur.

Gözle göreceğin bi artısı olacağını sanmıyorum. Hata yaparsan bilgisayarın çöp olur.
Nasıl yapacağımı bilmiyorum?Vaktiniz varsa yardım edebilir misiniz?
--- Gönderi Güncellendi ---
Ya adam akıllı şekilde Arçelik sitesine driver koysa iyi olacak.

küheylanTR

Doçent
Arçelik Driver koymaz onu geçelim o sayfaya bende girmiştim fakat biraz sakat gibi geldi bana hemde verilen linkte Eset 10 uyarı verdi bence siz Bios'u güncellemeyin yok çünkü bir çok link buldum bir sürü güncelleme dosyası verilmiş fakat Bios güncellemesini hiç biri koymamış bir program buldum İnsydeflash isimli fakat onun da Windows 10 desteği yok bence siz şuan ki hali ile kullanın zaten Uefi desteği gelmeyecek bir şey olmayacak bir şey kaybetmezsiniz yani :)

12U-GNB1465A1I5 (Intel_Mobile/V107- SKU:HuronRiver_CRB) drivers ARCELIK - - Scan Result ANONYMOUS -

Böyle sayfalarda yok örnek link verdim :)

[Fi]Lounge

Asistan
Quanta QLH/ QLC/ TWH/ SWH/ SW6h BIOS U311
Bu linkte ki dosyayı indiriniz. Verilen adımlara göre devam ediniz...
--- Gönderi Güncellendi ---
Arçelik Driver koymaz onu geçelim o sayfaya bende girmiştim fakat biraz sakat gibi geldi bana hemde verilen linkte Eset 10 uyarı verdi bence siz Bios'u güncellemeyin yok çünkü bir çok link buldum bir sürü güncelleme dosyası verilmiş fakat Bios güncellemesini hiç biri koymamış bir program buldum İnsydeflash isimli fakat onun da Windows 10 desteği yok bence siz şuan ki hali ile kullanın zaten Uefi desteği gelmeyecek bir şey olmayacak bir şey kaybetmezsiniz yani :)

12U-GNB1465A1I5 (Intel_Mobile/V107- SKU:HuronRiver_CRB) drivers ARCELIK - - Scan Result ANONYMOUS -

Böyle sayfalarda yok örnek link verdim :)
Dediğiniz programı bende buldum bilgisayarım Windows 10 olduğu için çalıştıramadım :)

stat counter