Anakartım yanmış olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Dadaş25442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynarken yada araştırma yaparken arada bir bilgisayar donup duruyor bekliyom donmasının bitmesini ama sonra windows u sonlandır geliyor iptale basınca hep öyle donuk kalıyor sonlandıra tıklayınca önce turuncu ekran geliyor sonrada beyaz ekran geliyor internette araştırdım anakart sıcakken yanmış demektir yazıyodu ve anakarta baktığım sırada sıcaktı sizce yanmış olabilirmi? Lütfen yardım eder misiniz?

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Bilgisayar açılmıyorsa yanmıştır.

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Bi b
Oyun oynarken yada araştırma yaparken arada bir bilgisayar donup duruyor bekliyom donmasının bitmesini ama sonra windows u sonlandır geliyor iptale basınca hep öyle donuk kalıyor sonlandıra tıklayınca önce turuncu ekran geliyor sonrada beyaz ekran geliyor internette araştırdım anakart sıcakken yanmış demektir yazıyodu ve anakarta baktığım sırada sıcaktı sizce yanmış olabilirmi? Lütfen yardım eder misiniz?
Bi bilgisayarcıya görtürüp göster derim

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Ya HDD'de sıkıntı var yada anakart kapanırken anormal bir şekilde fazla ısınıp bileşenlerin iletkenliğini kısıtlıyor ve sonradan kaç dakikaysa veya saniye sıcak kalıyor. Bir bak elinde alet varsa sıcaklık ölçmek için olandan. Artmıyorsa sorun HDD'de.
Bilgisayarcıya götürme. Boşuna para verirsin. Diyecekleri şey belli "format at düzelir" :D

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Windows çökmesi şuan sorun anakart yansa bilgisayar açılmaması veya bir parçaları okumaması gibi sorunlar olur bence bir virus tarama yap yada Windows 10 ise yeni başlangıç yap defender üzerinden

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ya HDD'de sıkıntı var yada anakart kapanırken anormal bir şekilde fazla ısınıp bileşenlerin iletkenliğini kısıtlıyor ve sonradan kaç dakikaysa veya saniye sıcak kalıyor. Bir bak elinde alet varsa sıcaklık ölçmek için olandan. Artmıyorsa sorun HDD'de.
Bilgisayarcıya götürme. Boşuna para verirsin. Diyecekleri şey belli "format at düzelir" :D
Sondaki çıkışını beğendim bilgisayarcı diyince ilk akla gelen kelime benim için

Son düzenleme:

Dadaş25442

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar açıldıktan 5 10 dk arasında oluyor

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Olduğu gibi donuyor ise sorun Windows bendede oldu öyle yeniden temiz kurulum yaptım düzeldi

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kasa Parçalar bak bi bozuk varmi diye bozuk varsa yaptım tanıdığın sakin bilgisayarciya yaptırma yatircaksan guvendigin tamirci yaptir

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Sorun windowsss

---- Mesajlar birleştirildi ----

Anakart yansa sana Windows kapat diye bir çökme gelmez sıfırdan yeni bir sisteminiz varsa uefi yoksa USB üzerinden normel Windows atabilirsiniz

Son düzenleme:

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Hocam siz kimsiniz yaa başka birilerinin söylediklerinin aynısı yazıp devam ediyorsunuz sabahtan beri böyle bu iş sistemden anlamıyorsanız başka içeriklere gidebilirsiniz
Hocam sistem çok arakam var 1994 beri konsol 1999 bilgisayar beri bilgisayar uğraşıyorum bu arada bu işler bu işle anlarım ama çok deil bu işler anlarim