Anakartım Kaç GB ram destekliyor Nasıl Öğrenebilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

TuncayKLS

Üyecik
Arkadaşlar Elimde "ATI Radeon HD 3400 Series" ekran kartı var.
Şuan Bilgisayarda Takılı 1GB ram var. Ek bir ram alıcam fakat anakartım desteklermi bilmiyorum yardımcı Olursanız sevinirim.
((Alacağım Ram Aynı Olucak 1GB))

TuncayKLS

Üyecik
Tşrkler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Peki Aldığım Ramlar aynımı olması lazım ikisinde uyum şartmı yoksa farklı olabilirmi

basbeLası

Dekan
Yazıları renkli yazmıyoruz.

Farklı marka ramlar kullanabilirsiniz ama iki ramında CL değerleri ve timingsları aynı olmazı lazım yoksa mavi ekran ve donma sorunlarıyla sıkça karşılaşırsınız.

Bu programı bilgisayarınıza indirip kurun. Memory kısmına gelin, Cas Latency karşısında yazan rakam, Ramın CL değeridir.

ftp://ftp.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.69-setup-en.exe

800mhz ile 667mhz sorunlu oluyor illa olur değil ama olursa tam olur windows tuşa bas ekranında yamulur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben konuya farklı bir soruyla devam etmek istiyorum
benim bilgisayarım açılmıyor.(yeni ssd alıcam) kaç gb ram desteklediğini bilmiyorum nasıl öğrenebilirim.şu an 2GB ram var.
laptopun markası GRUNDIG GNB 1445 A1 MT
CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayarım açılmıyor (yeni ssd alıcam) kaç gb ram desteklediğini bilmiyorum aynı anda ram alıcağım laptopun markası
GRUNDIG GNB 1445 A1 MT

ByBerk

Profesör
benim bilgisayarım açılmıyor (yeni ssd alıcam) kaç gb ram desteklediğini bilmiyorum aynı anda ram alıcağım laptopun markası
GRUNDIG GNB 1445 A1 MT
açılmıyor derken hdd den kaynaklımı açılmıyor. aida64 kur max ram i gösterir

crimer

Üyecik
Arkadaşlar banada yardım edebilir misiniz? Bir türlü bulamadım kaç gb ram desteklediği anakartımın.

crimer

Üyecik
Peki nereden baktınız arkadaşlar anakartımın SSD desteğide var mıdır acaba , teşekkürler yardımlarınız için büyük yükten kurtuldum :)

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
Peki nereden baktınız arkadaşlar anakartımın SSD desteğide var mıdır acaba , teşekkürler yardımlarınız için büyük yükten kurtuldum :)
SSD desteği olması için sadece sata girişli olması yeter. Anakartınız sata kaç destekliyorsa veri alışverişi hızı o kadar fark eder.

KORAY_1903

Üyecik
merhaba arkadaşlar laptopun ramini değiştirmeyi düşünüyorum acaba max. kaç gb destekler alacağım ram modeli nasıl olamlı nelere dikkat etmeliyim alırken yardımcı olursanız sevinirim
Adsız.png
Adsız2.png
Adsız3.png

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
stat counter