Yardım Anakartım Çok Isınıyor

Bu konuyu okuyanlar

TurkisHack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartım : ASUSTek P5LD2-SEİşlemci : intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz
Bellek (RAM) : 2.5 Gb
Sabit diskler : SAMSUNG HD503HI ATA Device
ST3320418AS ATA Device
İşletim Sistem : Windows 7 Ultimate 32-bit

Merhaba Arkadaşlar Anakartım çok ısınıyor kırmızıla işaretlediğim yer çok ısınıyor ne yapmam gerekli arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

TurkisHack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
derecesi kırmızı yazıla yazıyor 80 dereceye çıkıyor ve kasanın içine alev gibi oluyor anlamadım gitti bagntılara baktım dogru baglantılar güç kaynağında sorun olabilir mi

cenkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios updatelerine bir bakın önce kasa soğutması işlemci fanı haricinde bir kasa fanı yoksa ilave edin eğer yine düzelmese chipset sorunu var aşırı ısınma normal değil powersupply bir kontrol edin fazla voltaj kaçırıp anakarttı ısıtıyor olabilir ama sonuç olarak anakart bozulacaktır.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
kuzey koprusu mu neydi onun adi ya :p
herneyse ramler ile alakali bir sorun olabilir .
uzerine bir kasa fani yonlendirirsen sorun kismen cozuluyo . ben oyle yapiyorum.

Androidkolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fanın, İşlemcin ve güç kaynağın için yetersiz geliyor olabilir güçlü bir fan al biraz paraya kıyıcaksın :p

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
O bölgenin ısınması normal ama aşırı ısınması kondesatörlerden birinin problem oluşmuş olabilir.şişen veya patlayan kondasetör varmı ona bak.power sply kontrol et. işlemci fanı yağla bu şekilde dene

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşlemcini çıkar 5 10 liraya işlemci macunu al altına onu sür. Kasanın kapağını açık bırak olmassa kondansatörlere baktır. Arkadaşın dediği gibi patlamış veya patlamak üzere olan bir kondansatör olabilir kardeşim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
önceden öyle bir ısınma yoktu bende bir ara anakartı söktüm bi ara gene taktım açtığımda aşırı ısınmaya başladı kondasetör ler baktım hepsi aynı patlayan yada şişen yoktu sorun ne olabir lütfen yarım daha yeni aldım marka gıgagbyte

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Macunlayıp güçlü bi fan çözer fiziksel olarak ama eğer bir kondansatör falan şiştiyse iyi bir teknik servis görmesi lazım.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
götüreceğin teknik servis kendi teknik servisi olsun derim ben

Kendi servisi derken giderde anakart firmanın servisi bakmaz heralde elektronikçiler yapar öyle üstünde parça değişcekse falan bende olmuştu öyle yaptım.

TahaSanay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi servisi derken giderde anakart firmanın servisi bakmaz heralde elektronikçiler yapar öyle üstünde parça değişcekse falan bende olmuştu öyle yaptım.

benim başıma hiç gelmedi ama ben iyiliği için söyledim sonuçta maldan en iyi satıcısı anlar

ChuckyS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Macunla olmassa yeni alman lazım dostum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bide 32 bitmiş zaten oyunmu oynuyosun 32 bitle?

Arda Ata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
derecesi kırmızı yazıla yazıyor 80 dereceye çıkıyor ve kasanın içine alev gibi oluyor anlamadım gitti bagntılara baktım dogru baglantılar güç kaynağında sorun olabilir mi
Valla benim 115-120 derece oluyor daha 1 sene olmadı alalı

Son mesajlar