Anakart Ve Ekran Kartı Uyumu

Bu konuyu okuyanlar

MrArrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk öncelikle merhaba

Anakartim Faxconn G41MXE , işlemcim intel dual core 2 2.70 ghz , psu ise 600w (max725w) 2x 2GB DDR3 (toplam 4GB) ram var.

Elimde olan ZOTAC GTX470 ekran karti takicam sizce sıkıntı olurmu yakındakilerime danısdığımda büssürü ıvır zıvır felan saydılar bende biraz araşdırdım ama hicbir sonuca varamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı link:GTX 470 AMP! Edition | ZOTAC

Anakart link:http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000483

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Takabilirsin sorun olmaz. Ama oyun oynayacaksan ramleri de yükseltmeni öneririm.

MrArrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartını taktım sorunsuzca açıldı ama driverleri yükledikten sonra windows açılışında mavi ekran hatası verdi

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ekran kartını taktım sorunsuzca açıldı ama driverleri yükledikten sonra windows açılışında mavi ekran hatası verdi
Eski driverları DDU ile kaldırın. Driverları kendi sitesinden indirin ve tekrar yükleyin.

MrArrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapdım ama yine aynı hatayı alıyorum , ekran kartının hasarlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim çünkü ekran kartı biraz eski uzun zamandır kenarda köşede duruyordu

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Yapdım ama yine aynı hatayı alıyorum , ekran kartının hasarlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim çünkü ekran kartı biraz eski uzun zamandır kenarda köşede duruyordu
Ekran kartını çıkar daha sonra bilgisayarı aç. Bilgisayar GPU ile açılacaktır. Bilgisayar düzgün bir şekilde çalışırsa sorun ekran kartındadır.

MrArrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman ekran kartı bozuk

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bisey daha sorayım

Ekran kartı 320 bit benin anakart arayüzü 128 bit yazıyor onla alakalı olabilir mi

Son düzenleme:

MrArrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet uyguladım ekran kartını cıkarttım gpu ile acıldı

MrArrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fırınlama yontemini denesem olur mu ( elektrik meslek okuyom fırınlama islemi yaparım )