Anakart secimi

Bu konuyu okuyanlar

Mthn33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Her ne kadar X370 işlemci yükseltme konusunda daha başarılı olsa da bazı sıkıntıları var. İlk sıkıntı Markanın Gigabyte olması diyebilirim.
Bios olarak çok rezil bir marka. Yazılımsal destek 0 ayrıca. Ben hala ısrarla üzerine konulmadan anakart alınmaması taraftarıyım.
Bende simdi gigabayt b450m s2h modeline bakiyordum bu model hakkinda ne dusunuyorsun alinirmi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
hangi siteye bakıyorsun.

Mthn33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pc sihirbazindan toplicam ben bilgisayari sinerjiye bakiyorum yada teknobiyotik hangisi uyguna gelirse ondan alacam

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Sinirlenmene gerek yok bu kadar size tavsiyelerinizi sordum sizde soylediniz teşekkür ediyorum sonradan asrock anakart alacagima karar verdim diyorum illa tavsiye ettigini dusunmedik diye niye sinirleniyorsun ki ilerisinden kastimda islemciyi yukseltmek gibi
Söylediğin anakartlardan daha iyi öneriler gelmesine rağmen sebepsiz yere tekrar kendi söylediklerine yöneliyorsun. Mesela ilerisi için olup olmadığı b450 ile x370 arasındaki farkı değiştirir mi? İstediğini al sorun orda değil önerilere kapalı olman garip geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her ne kadar X370 işlemci yükseltme konusunda daha başarılı olsa da bazı sıkıntıları var. İlk sıkıntı Markanın Gigabyte olması diyebilirim.
Bios olarak çok rezil bir marka. Yazılımsal destek 0 ayrıca. Ben hala ısrarla üzerine konulmadan anakart alınmaması taraftarıyım.
Evet bios konusunda sorunlar yaşamışsın herhalde açtığın konuda bunu belirten sendin. Sence VRAM, mosfet kalitesi daha yüksek frekans kabiliyeti BIOS için bırakılır mı? Israrla bütçemi aşmam diyen bir kullanıcının yapabileceği en mantıklı hareketlerden biri.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Söylediğin anakartlardan daha iyi öneriler gelmesine rağmen sebepsiz yere tekrar kendi söylediklerine yöneliyorsun. Mesela ilerisi için olup olmadığı b450 ile x370 arasındaki farkı değiştirir mi? İstediğini al sorun orda değil önerilere kapalı olman garip geldi.

Evet bios konusunda sorunlar yaşamışsın herhalde açtığın konuda bunu belirten sendin. Sence VRAM, mosfet kalitesi daha yüksek frekans kabiliyeti BIOS için bırakılır mı? Israrla bütçemi aşmam diyen bir kullanıcının yapabileceği en mantıklı hareketlerden biri.
Sadece BIOS olsa iyi,
Anakarttaki Sata portlarını çalıştıramıyordum ki. Fabrika çıkışlı olarak arızalı ürünü de çok oluyor markanın. Yabancı forumlarda Z390 dışında öneren yok.

Mthn33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki ben en iyisi konuyu su sekilde ceviriyim siz bana soylicegim şekilde yardimci olun
Asrock b450m-hdv bulursam bulamazsam asrock b450m hdv r4.0

Gigabayt b450m s2h

Asus b450 m k

Msi dusunmuyorum
Bu anakartlardan hangisini almami tavsiye ediyorsunuz

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Asus Ve Gigabyte olanlar direkt iptal. Rev 4.0'da aynı şekilde.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Sen ne tavsiye ediyorsun ozaman arkadasim hepsine iptal cektin
Soğutuculu olan ASRock iyidir. Onu alabilirsin. Bulamazsan alternatif olarak MSI B450M Gaming Plus modeli var. Bak normal olan değil, M olan.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Sadece BIOS olsa iyi,
Anakarttaki Sata portlarını çalıştıramıyordum ki. Fabrika çıkışlı olarak arızalı ürünü de çok oluyor markanın. Yabancı forumlarda Z390 dışında öneren yok.
Sen dedikten sonra baktım Reddit ve Tom's Hardware'a 10 dan fazla konuda pek kötüleyici yorum görmedim genel olarak Gigabyte hakkında. Yaşadığın bahtsızlık senin şansına diye düşünüyorum. Fazla Gigabyte anakart ile karşılaşmadığım için pek bilgim yok. Eğer birkaç link atabilirsen fikrimi değiştirmeye çalışırım.

Peki ben en iyisi konuyu su sekilde ceviriyim siz bana soylicegim şekilde yardimci olun
Asrock b450m-hdv bulursam bulamazsam asrock b450m hdv r4.0

Gigabayt b450m s2h

Asus b450 m k

Msi dusunmuyorum
Bu anakartlardan hangisini almami tavsiye ediyorsunuz
Bu arada saydıklarından en iyi donanıma sahip olan Gigabyte.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Sen dedikten sonra baktım Reddit ve Tom's Hardware'a 10 dan fazla konuda pek kötüleyici yorum görmedim genel olarak Gigabyte hakkında. Yaşadığın bahtsızlık senin şansına diye düşünüyorum. Fazla Gigabyte anakart ile karşılaşmadığım için pek bilgim yok. Eğer birkaç link atabilirsen fikrimi değiştirmeye çalışırım.

Bu arada saydıklarından en iyi donanıma sahip olan Gigabyte.
Vallaha hocam, kullanıcının sıkıntı yaşayabileceği bir donanımı ben hiçbir zaman önermedim, önermeyeceğim. Her markada sıkıntı yaşanabilir elbette ama Gigabyte anakart olarak her ne kadar kaliteli bileşenlerle üretse de yazılımsal konuda çok geri bir marka. Ha hiç mi alınmaz? Alınır. Ama benim önerimle değil. Burada marka fanatikliği yaptığımı düşünenler olabilir, bu kesinlikle ondan çok farklı bir durum.
Lakin iş Z390'a geçtiğinde bu sefer Gigabyte anakartları OC yapılacaksa tek geçiyorum. Şu an piyasa Gigabyte üstüne yok Z390'da.

Neyox

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Msi B450 Gaming Plus Anakartı Kesinlikle Senin İşini Görecektir.

Mthn33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Msi B450 Gaming Plus Anakartı Kesinlikle Senin İşini Görecektir.
Fiyat olarak beni biraz asiyor o kart ama tavsiyelerinize kulak asacam cogu kisi bu karti onermis bi bildiginiz tecrubeniz felan var demekki teşekkür ederim