Anakart Ram Uyuşmazlığı

Bu konuyu okuyanlar

haRunNNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcim amd ryzen 5 2600

Anakartım.

Ram:
8gb 3200mhz ddr4 hx432c18fb2/8 kingston tek slot

Bilgisayarı alalı 1 hafta oldu. Anakartta 2 siyah 2 kırmızı olmak üzere 4 ram slot girişi var. Aldığım gün siyah slotlardan birine taktım. Bir süre sonra bilgisayar mavi ekran hatası verdi. Diğer siyah slota taktım tekrar yine mavi ekran hatası vermeye devam etti. Pubg falan girip 2 dk sonra oyundan atıyordu. Sonra kırmızı slota taktım bu sefer ne mavi ekran hatası verdi ne oyundan atma hiç bir sorun olmadı. Anakartın siyah ram slotlarımı bozuktur. Yoksa tek ram kullandığım için kırmızı slotamı takmam gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz.

kaptanamerika1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ram dizilişini yanlış yapmış olabilirsin. anakrtın kullanım klavuzuna bak.

haRunNNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ram dizilişini yanlış yapmış olabilirsin. anakrtın kullanım klavuzuna bak.
1 tane ram var. kırmızı/siyah/kırmızı/siyah/işlemci ben en soldaki, işlemciden en uzak olana taktım. Sıkıntısız kullanıyorum. Kullanım kılavuzu da ingilizce tam anlayamadım onu.

haRunNNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyuna girdikten sonra mı hata veriyor
Siyah slotlardan her ikisini de denedim. Siyah slotlara takınca. Oyunda 4-5 dk sonra atıyor beni. Fakat en baştaki kırmızı slota taktım. Hata vermeden 3 gündür sorunsuz bir şekilde oynuyorum. Ayrıca mavi ekran hatasıda almıyorum.

kaptanamerika1919

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
sıralamyı doğru yapmışsın ozman. Bundan sonra hata vermez ozaman.

haRunNNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sıralamyı doğru yapmışsın ozman. Bundan sonra hata vermez ozaman.
Siyah ram slotlarında sorun olmadığını anlamak için 2 tane dahamı ram almam lazım. 2. alacağımı diğer kırmızıya 3. sünüde siyahlardan birine takmam gerekiyor sanırım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
ANAKARTININ kitapçığına netten indirip baktım. işlemcinin yanındaki, ilk slot siyah. ikinci slot kırmızı.Tek ram kullanırsan buna takacakmışsın. DIMMA2 yazan slot.Yani yaptığın hareket doğru. Siyahlara takılmayacak.Rsmi aşağıda. iki ram kullanırsan;
İki kırmızıya takacaksın.

69291

haRunNNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ANAKARTININ kitapçığına netten indirip baktım. işlemcinin yanındaki, ilk slot siyah. ikinci slot kırmızı.Tek ram kullanırsan buna takacakmışsın. DIMMA2 yazan slot.Yani yaptığın hareket doğru. Siyahlara takılmayacak.Rsmi aşağıda. iki ram kullanırsan;
İki kırmızıya takacaksın.

Ekli dosyayı görüntüle 69291
DIMMB2 ye takıp kullanıyorum şu anda. DIMM2 ye takmasam olurmu. Performans düşüklüğü yaşarmıyım.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sorun çıkmazsa,bi kaç gün kullandıktan sonra da,kullan gitsin. Hiç bi performans kaybı diye bi şey olmaz/olamaz.

haRunNNN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımcı olduğun için teşekkürler.