Anakart d-ram sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Venomx12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm sırf bu sorun için üye oldum direk konuya girmek istiyorum ;
Arkadaşlar sorun şu , ben 2. El bir anakart aldım markası msi x48 platinum üzerinde arıza led paneli var anakartı aldığım gibi gittim sisteme kurdum fakat çalıştığı halde arıza led panelinde dram yazıyor ve ekrana görüntü gelmiyor ram 4 gb 1600 mhz ddr3 bütün soketlerde denedim zaten tek parça ama sonuç yok işlemcide 4 pin yamuk gibi gözüküyordu ama tam göremedim düzgünde gözüküyorlar aslında herneyse ben biosu resetledim jumper yok direk buton var bu arada işlemcim q9450 ve işlemciye güç veren giriş 8 pin ama ben sadece 4 pin taktım (bu arada kusura bakmayın bilgisayarda olsam daha güzel yazardım ancak tablete kaldım)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam rami başka bir bilgisayarda denediniz mi, ramler kesin sağlam mı?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm sırf bu sorun için üye oldum direk konuya girmek istiyorum ;
Arkadaşlar sorun şu , ben 2. El bir anakart aldım markası msi x48 platinum üzerinde arıza led paneli var anakartı aldığım gibi gittim sisteme kurdum fakat çalıştığı halde arıza led panelinde dram yazıyor ve ekrana görüntü gelmiyor ram 4 gb 1600 mhz ddr3 bütün soketlerde denedim zaten tek parça ama sonuç yok işlemcide 4 pin yamuk gibi gözüküyordu ama tam göremedim düzgünde gözüküyorlar aslında herneyse ben biosu resetledim jumper yok direk buton var bu arada işlemcim q9450 ve işlemciye güç veren giriş 8 pin ama ben sadece 4 pin taktım (bu arada kusura bakmayın bilgisayarda olsam daha güzel yazardım ancak tablete kaldım)
O 8pinin tamamını takın aksi takdirde hatalı çalışır ¡ =D
Eğer 4 ü kapalı değilse birde rami sadece mavi olan soketlerde mi? Denedin.

Son düzenleme:

Venomx12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ram kesinlikle sağlam önceki anakartta kullandım ayrıca sıfır ram yeni aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm soketlerde rami denedim olmuyor

Venomx12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tamamdır ram arızalıymış ve işlemci pini yamukmuş sorunu hallettim yeni ram alıcam pc ci düzeltti pinleri

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Tamamdır ram arızalıymış ve işlemci pini yamukmuş sorunu hallettim yeni ram alıcam pc ci düzeltti pinleri
Ramler arızalı olsa bile internette satılabiliyor, arada çürük çok çıkıyor sonradan serviste değiştirirler nasıl olsa diyolar...! Uyanık, üçkağıtçı satıcı yok değil yani, başıma geldi de yazdım :)