Anadolu Lisesi Hangi Bölümü Seçmeliyim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Simsizz1905

Yasaklı
Yasaklı
Ya şimdi fen dersleri sıkıntı çıkartırsa öyle geçeyim diye düşünüyorum. Çünkü hem fizik hem kimya hem biyoloji hem matematik her birine ayrı ayrı zaman ayırmak zor iş. Ama eşit ağırlıkta matematiğe ağırlık verirsem diğerleri zaten ezber ve tekrar olduğu için pek sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Bu sene sayısala geçip olmazsa sonraki sene eşit ağırlığa geçsem iyi mi olur kötü mü?
Hedefindeki mesleğe göre seçmelisin.

ExeRyderS

Doçent
Rehberliğe gittim. Öğleden sonra ilk teneffüse kadar düşün dedi. Benim aklımdan eşit ağırlık geçiyor şimdi. Normalde bilgisayar mühendisi olmak istiyordum ama fizik ve matematik şart dedi. Çok çalışırsan düzeltirsin dedi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Aedon

Profesör
Rehberliğe gittim. Öğleden sonra ilk teneffüse kadar düşün dedi. Benim aklımdan eşit ağırlık geçiyor şimdi. Normalde bilgisayar mühendisi olmak istiyordum ama fizik ve matematik şart dedi. Çok çalışırsan düzeltirsin dedi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bizim ne düşündüğümüz önemli değil. Çalışıpta yapılamayacak hibirşey yok, güveniyorsan kendine çalışırım diyorsan seçmelisin. Benim 9. Sınıfta 20 olan matematiğim 11 de 90 ları görmüştü. Yaz tatilinde eksik kaldığın konuları kapatıp, okul açıldığında da dersleri boşlamazsan, halledersin.

ExeRyderS

Doçent
Bizim ne düşündüğümüz önemli değil. Çalışıpta yapılamayacak hibirşey yok, güveniyorsan kendine çalışırım diyorsan seçmelisin. Benim 9. Sınıfta 20 olan matematiğim 11 de 90 ları görmüştü. Yaz tatilinde eksik kaldığın konuları kapatıp, okul açıldığında da dersleri boşlamazsan, halledersin.
Eşit ağırlık seçince çalışamaz mıyım fizik matematik falan? Hem sayisal hem esit agirlik sinavina giremez miyim?

ExeRyderS

Doçent
Hiçbir fikrim yok. Google a sorabilirsin. :D
Ya ben eşit ağırlık seçtim. Aslında sonradan pişman oldum. Çalışırım falan dedim içimden fiziğe falan. Okul çıkışı rehberliğe gittim tekrar. Dilekçeleri vermişler. Keşke sayısal seçseydim diyorum. Şimdi ben tekrar bölüm değiştirmek için 1 sene bekleyecek miyim? :(

Simsizz1905

Yasaklı
Yasaklı
Ya ben eşit ağırlık seçtim. Aslında sonradan pişman oldum. Çalışırım falan dedim içimden fiziğe falan. Okul çıkışı rehberliğe gittim tekrar. Dilekçeleri vermişler. Keşke sayısal seçseydim diyorum. Şimdi ben tekrar bölüm değiştirmek için 1 sene bekleyecek miyim? :(
Kesin bilgimi ? Müdür yardımcılarınada sor belki bir şeyler yapabilirler.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Bende bu hafta bölüm seçme kağıdını vermiştim fakat gidip durumu müdür yardımcısına söyledim ve bana yeni bir kağıt verdi. Tavsiyem siz de bir müdür yardımcısına ya da rehberlik öğretmenine danışın. Daha doğrusu bu iş için kim yetkili ise ona danışın. Ben de sizin gibi eşit ağırlık derslerini seçmiştim ama sonra aldığım yeni kağıtla sayısal dersleri seçip müdür yardımcısına verdim.

ExeRyderS

Doçent
Bende bu hafta bölüm seçme kağıdını vermiştim fakat gidip durumu müdür yardımcısına söyledim ve bana yeni bir kağıt verdi. Tavsiyem siz de bir müdür yardımcısına ya da rehberlik öğretmenine danışın. Daha doğrusu bu iş için kim yetkili ise ona danışın. Ben de sizin gibi eşit ağırlık derslerini seçmiştim ama sonra aldığım yeni kağıtla sayısal dersleri seçip müdür yardımcısına verdim.
Dilekçeleri verdiler miydi ama?

ExeRyderS

Doçent
Böyle sorular soracağınıza bence müdür yardımcınıza veya rehberlik öğretmeniniz danışın. İyi günler. Allah kolaylık versin. :)
Rehberlik hocasına danışmıştım. Dilekçeler gitmiş heralde :(
--- Gönderi Güncellendi ---
Şuan kendimi çok kötü hissediyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kesin bilgimi ? Müdür yardımcılarınada sor belki bir şeyler yapabilirler.
Dilekçeler gittikten sonra bir şey yapabilirler mi ki?

ExeRyderS

Doçent
Rehberlikçiye gittim, değiştirdi. Yeni dilekçe verdi. Yarın vereceğim dilekçeyi. İnşallah sayısal beni çok zorlamaz.

stat counter