Ana modeme kablolu bağlı köprü modeme uzak erişim?

Bu konuyu okuyanlar

sofualanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;

Ana modem "ZTE ZXHN H298A" sadece torrent özelliğinde dolayı kullanmak istediğim modem ise "Airties Air5760"

Airties i ağ kablosuyla ZTE ye bağladım ve Airties in Wi-Fi sini fazla kablosuz sinyal olmaması için kapattım. Airties modeme uzaktan nasıl erişirim? Kablo takmadan ve wifi kullanmadan ZTE ağı üzerinden erişmek istiyorum.

(Airties i hiçbir ayar yapmadan fabrika ayarlarıyla kullanıyorum. ZTE modeme kablolu bağlayınca Airties e wifi üzerinde bağlanıyorum ve interneti alıyorum torrent servisi sorunsuz çalışıyor. ama wifi yi kapatınca airties ağına bağlı olmayınca modem arayüzüne erişmek istiyorum bu lazım.)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Airties sanırım bridge mode'da çalışıyor yanlış mı anladım?

Eğer öyleyse muhtemelen local IP'lerden birini almıştır. MAC adress filtering ile airties modemin IP'sini local olarak sabitlersiniz ve adsl modem üzerinden wi-fi ile ilgili IP'yi yazarak erişirsiniz.

sofualanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Airties sanırım bridge mode'da çalışıyor yanlış mı anladım?

Eğer öyleyse muhtemelen local IP'lerden birini almıştır. MAC adress filtering ile airties modemin IP'sini local olarak sabitlersiniz ve adsl modem üzerinden wi-fi ile ilgili IP'yi yazarak erişirsiniz.
evet şu anda bridge mod'da çalışıyor. ZTE nin verdiği IP adresinden bağlanmaya çalışıyorum ama bağlanmıyor. (ppoe moddayken de bağlanmadı. Airties in dhcp si açık)

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
evet şu anda bridge mod'da çalışıyor. ZTE nin verdiği IP adresinden bağlanmaya çalışıyorum ama bağlanmıyor. (ppoe moddayken de bağlanmadı. Airties in dhcp si açık)
Airties IP'si ne?

pppoe sizin dış modemin protokolü

sofualanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
airties in varsayılan yönetim IP si 192.168.2.1. ZTE den aldığı IP 192.168.1.33.
Modemin IP bloğunu ZTE nin ip siyle aynı yapınca mesela 192.168.1.2 yapınca Airties in interneti kesiliyor ve yönetim sayfasına wifi üzerinden erişim kesiliyor.

Son mesajlar