Amerika'ya Göre 2050 Yılında Türkiye Osmanlı Olacak ve Rakibi Olmayacak

Konusu 'Tavsiye Ettiğiniz Siteler' forumundadır ve legolas4444 tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. erde89

erde89 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabi canım eski şeriatçı düzen olsa işine gelirdi

2. köroglu

köroglu Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ah şu içimizdeki putperestler yokmu ahh bu ülke hiç birşeyden çekmedi bunlardan çektiği kadar...

3. Hafiye

Hafiye Profesör

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi sana git biraz tarihi gerçekleri oku diyecem ama okusan şimdiye kadar okumuş olurdun. İlk önce, gavurun dili diye bir şey yok. Geçmişte hangi dili konuşmuşsak bugün de aynı dili konuşuyoruz. Görende Atatürk Türkçe'yi yasaklayıp japonca getirdi sanır. Yaşın kaç bilmiyorum ama galiba "Dil" derken "alfabe"yi kastediyorsun. Alfabe ne bir din, ne bir gelenek görenek, ne de bir ırkı tanımlar. Türklerin bugüne kadar kaç farklı alfabe kullandığını biliyor musun? Alfabe bir araçtır ve önemli olan dile uygun ve kullanımı kolay olmasıdır. Sırf din ile bağdaştırılıp halk cehalete itilemez. Ayrıca, Osmanlıda alfabenin kullanışlılığı için pek çok değişiklik yapılmasına rağmen, alfabenin dil ile tam uyumlu olmaması yüzünden bu değişim 1860 yılında başlamıştır (1881 doğumlu Atatürk daha dünyaya bile gelmemişken). Alfabe bir gece değil, yıllar boyu süren bilimsel araştırma tartışmalar sonucunda oluşmuştur.

Osmanlı paşalarını kovmuş... O zamanki koşullarda ne yapacaktı? Emperyalist güçlerin adeta uşağı olmuş teslimiyetçi, kendine ve halkına güvenmeyen işbirlikçileri meclise mi sokacaktı? Yoksa kominist rusyadaki gibi diktatörlük yapıp tüm hanedanı kurşunamı dizecekti? Yaşadıklarına dua etsinler! Aynı şekilde isyancılar da öyle.

Biraz aklı olan senin şu söylediklerine bir tarafıyla güler. O çok "büyük" devletlerin gücünü kabul ederek boyun eğmiş, bağımsızlık mücadelesini verdiği sözlerden dolayı isyan gibi gören ve bağımsızlık için savaşanların idam cezasını onayan bir yönetim mi ülkeyi kurtaracaktı. Öyle boş kahramanlık nutukları atma burada. Kimse yemez.

"Ne mutlu Türküm diyene". Sen daha yaşadığın ülkenin neresi olduğunu bilmiyorsun galiba. Burası Türkiye! ... kürdiye, arabiye, çerkeziye değilde neden Türkiye diye bir düşün bakalım. Düşün sonra tekrar gel. Yada dur ben söyliyeyim. Türkiye vatandaşı olan herkes Türktür kardeşim. Bugün buraya bir japon gelip ben T.C. vatandaşı olmak istiyorum derse, o da kimliğini aldıktan sonra bir Türk olur. Bunun lamı cimi yok! Ama o kalkar kendini ben japon asıllı bir Türküm ya da benim dedemin dedesi aslında papua yeni gineliydi, o yüzden ben papua yeni gine asıllı bir Türküm derse kendi bilir. Emperyalistler kan emiciler ve onun buradaki hokkabazlarının ülkeyi bölmek için kullandıkları bir şeyi gelip bize anlatma. Ha eğer Türk vatandaşı olupda asıllarından gelen gelenek ve görenekleri yaşamak istiyorlarsa zaten bunun tüm hukuki alt yapısı bu ülke kurulduğundan beri var. İsteyen hukuki hakları içinde gidip ne istiyorsa yapsın. Biraz mantıklı düşünün demişsin ama senin yazdıkların arasında mantıklı tek bir cümle dahi bulamadım. İyi forumlar.

4. |BeyabaN|

|BeyabaN| Profesör

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    sen kimsin de Türkiye seni tanıyacak, yada yanlış anlaşılmaması için şöyle söyleyim biz kimizde bizi tanıyacak, devlet herkese eşitdir, daha önceki mesajında ben aleviyim demişsin, Türkiye de sunni ler için özel haklar mı var?
    Türkiye cumhuriyetin de herkes eşittir, kimseyi tanımaya gerek yok, herkesin cebinde ırkına dinine meshebine bakmadan aynı kimlik bulunur. herkes bir sağlık ocağına gitti mi aynı şekilde sağlık hizmetinden faydalanır, herkes aynı koşullarda çocuğunu okula gönderir.
    sen daha neyin tanınmasından bahsediyon.

5. Turab Garip

Turab Garip Dekan Onursal Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    48
    |SeYYaH|, Amerikalı adamın teki çıkıyor, "Türkiye 50 yıl sonra böyle olacak" diyor; bugüne kadar da hep böyle demişler. Sizler bununla gurur duyuyorsunuz. Şaşırıyorum vallahi. Bu adamlar hep bizim hakkımızda planlar yapmışlar ve bunu da hep başarmışlar. Şimdi yine planlar yapıyorlar, siz elinizin tersiyle iteceğinize koltuklarınız kabarıyor.

Gerçekten de ülkenizi düşünseniz, bu planlarınız size kalsın, biz özgür bir ülkeyiz derdiniz. Gerçekten de bunu düşünebilseydiniz, ben ülkemi karalamak için değil, boyunduruk altında kalmasından rahatsızlık duyduğum için bunu söylediğimi anlardınız.

6. akinov5

akinov5 Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    haqy arkadaşım gayet güzel cevabını vermiş ama sana şu kadar söyliyim, akıl hocan kimse at gözlüklerini takmış ve tek yönden bakmış. En azından Bu adam diye hitap ettiğin , yani Atatürk ün yazdığı Nutuk u okusaydın ne zor şartlarda bu ülkenin kurulduğunu, bu dediğin adamın nasıl da cavurun sömürgesinden seni kurtardığını anlardın. Son olarak bu ülke ne şartlarda kazanıldıysa bizimde bunda emeği geçen dedelerimize nenelerimize, Büyük Önder ATATÜRK e o kadar borcumuz vardır. Bizlere angut diyorsan sen git soyadını değiştirmekten başla çok meraklısın sömürge olmaya demek. Sana denecek daha çok sözler var ama öyle beynini yıkamışlarki ne desek boş.

7. leroy

leroy Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim büyümemizi en son isteyecek ülke amerikadır ayrıca yayılımcı politikaya karşıyım.olan olmuş bitmiş herkez kendi sınırını muafaza etsin derim.Sadece topraklarımıza herhangi bir saldırıda savaşmak gerektiği normal olanıdır.Durduk yere yayılımcı politika cinayettir katliamdır

8. |SeYYaH|

|SeYYaH| Rektör

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    İstanbuL
    şimdi bak adamım, sen burada resmen islam dinine büyük hakarette bulundun, saygısızlık ettin. şeriat dediğin şey islamın ta kendisidir. namazıdır, orucudur, kısaca Allah Tealanın biz müslümanlara kur'an vasıtasıyla gönderdiği herşeydir.

yönetici arkadaşların bu hakaret içeren mesajı silmelerini beklerdim. ama bunu görmemiş olabilirler, bu haddini bilmez kişi unutulmasın ki 70 küsur milyon memleket insanının dinine, inancına adeta küfretmiş, hakarette bulunmuştur.

kaç gündür sürekli kışkırtıyor, hakaret ediyor... çocuktur belki, cahildir deyip susuyoruz ya, adam iyice gemiyi azıya almış gidiyor. arkadaşlarımız cevap vermeye çalışsa da hiç tınmıyor.

bu kişiye anladığı dilden cevap vermek bize yakışmaz, verilen cevaplardan da onun anlayacağı bişey yok.

kıpkızıl bir düşman gibi saldırıyor habire...

ama artık birileri bu kendini bilmeze dur demeli, haddini bildirmeli...

hiç kimse gelip burada hakaret ederek, inançlara saldırarak düşmanlık tohumları ekmemeli, fitne çıkarmamalı...

herkesin inancı kendine...

biz burada alevi kardeşlerimiz için, onların inancına yönelik en ufak bir -aleyhte- söz söyledik mi, serzenişte bulunduk mu?

artık yetmeli bu, sabrımız daha fazla test edilmemeli...

9. Bombacı Mülayim

Bombacı Mülayim Doçent

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sen süzme cahilsin.Osmanlı Şeriat devletiydi öylemi? ve bu şeriat devleti avrupadaki hristiyanları 400 yıl yönetti.Nasıl olabiliyor?2. Konu Yahu sen kim oluyorsun da seni tanıyacak.Siz alevilerin bir müslüman meshebi oldugu bilmeyecek kadar zıvanadan çıktınız.Begenmıyormusun kardeşim türkiyeyi git istediğin ülkede yaşa.Beşar esad alevi git ozaman suriyede yaşa.tüm ulaşım ücretinde benden.Sen dua et senin bu düşüncelerine ragmen bu ülkede keyif içinde yasıyorsun.yarın ben veya benım mantalitemde biri bu ülkeyi yönetirse sen senın gibi din temelli bölücüler sürgüne gider.

10. |SeYYaH|

|SeYYaH| Rektör

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    İstanbuL
    @Elmacik kardeş, galiba ilk sayfadaki bu mesajımı okumamışsınız. ben bu mesajı daha işin başında yazmışım, öyle zannettiğin gibi koltuklarım falan kabarmamış, sazan gibi atlamamışım.

biz kendimizi biliyoruz, ülkemizi biliyoruz, ne olabileceğimizi, ya da olamayacağımızı biliyoruz, amerikada oturup ahkâm kesen ne idüğü belirsiz kıytırık gâvurların sözüyle yelken şişirecek kadar echel taifesinden değiliz, müsterih ol arkadaşım.

11. Muvahhid

Muvahhid Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @|SeYYaH| sana takmış kardeş illaki tersini söylemek zorunda hissediyor herhalde kardeşimiz.. :D

12. leroy

leroy Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    burda etnik çatışma yapmayalım ayıp oluyor milletin istediğide bu...zaten herkez birbirini yiyor birde siz yapmayın

13. Bthnkdgn

Bthnkdgn Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    özellikle osmanli tarihi bilmedigin osmanli pasalarinin bile son yüzyildaki osmanlidaki durumu ve yobazligi anlattiklari o kadar kitap varki. siz zeka seviyesi insanlar atatürke laf atip osmanli osmanli diye bagirip halifeligi kaldirdigini idda ederken karsi tarafta osmanliyi ayakta tutmak isteyen 3. selim ve alemdar pasanin seyhislam destegi ile osmanli halifesini öldürmesini görmezden geldiginiz yetmezmis gibi. osmanli halifesinin cihad ilan ettiginde cok az etkisi oldugu yetmezmis gibi osmanlinin son yüz yilinda arapyarimadasindaki isyanlari ve araplarin osmanliya olan nefretini bildiginiz halde hala atatürke saldirmaktan baska birsey bilmezsiniz.

ortaya atarsiniz bir iddaa o da sudurki Kuran bir mucizedir bütün bilimler onda bildirilmistir

kullandiginiz internetten tutun ilaca doktora gittinizdeki cogu tippi araclarin ve hastaliklarin adi latince oldugu halde. ucagin makinelerin son iki yüzyildaki cogu icatin hristiyan ve dinsizler tarafindan bulundugu halde arabistanda köleligin 1962 yilinda kaldirildigi halde. afganistanda hala talibanin insanlarin kafalarini kopardigi halde hep islam birligi deyip durursunuz..

almanyada yasayanlara alman amerikada yasayanlara amerikali türkiyede yasayanlara türk denir. atatürk kusursuz insan degildi siz nasil size ögretilenlerden yola cikarak bir ideoloji yi savundugunuz gibi atatürkte fransiz ve ulus devlet ilkesinden etkilenip dunyadaki gidisati iyi okuyup bilimin insanligin gelecegi olacagi ve avrupadan bilimi almamiz gerektigi aksi taktirde araplar gibi abd ve bati usagi olup batinin istedigi gibi isgal edip kullanicagi bir oyuncak olacagini biliyordiki suanki iktidar o halde zaten. eminimki sende suanki iktidara oy vermissindir.

14. webadam

webadam Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tarihden bilgin yok. atatürk neden o zaman latinceyi seçti cavurun dilini seçti?
    oda bitmedi elin cavuru istanbula gelmiş burayı başkent yapmayın yoksa burası bizim olur diyen kimdi?
    sonra atatürkün kalkıp ankarayı başkent yapması nedendi?
    atatürk gidin siz ankaraya orayı başkent yapalım demiştir.
    bunun adınada istanbulun kurtuluşu adını vermişler afedersin ama ben bununla şimdi gururmu duyuyum?

ha benim burada söylemek istediğim gerçeklerdir sen gelmişsin dilden değilde alfabeden kastsediyorsun diyorsun.
    ha onu demişim ha dil demişim?

çok felsefe yapıyorsun bence biraz büyüklerine danış gel öyle konuş.

15. Bthnkdgn

Bthnkdgn Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu ulkede herkes dinini istedigi gibi yasiyordu fakat dindar = kindar lar yine ortaya cikip ülkeyi kutuplar halinde böldüler malesef türkiyenin gelecegi cok karanlik insanlarda empati sifir. dogmalara saplanip kalmislar.cehennem korkusu akillarini baslarindan almis.

16. webadam

webadam Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya öyledir öyle

17. Bombacı Mülayim

Bombacı Mülayim Doçent

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    özet geçeyim : elin ürettiği apple ın yenisinin çıkmasını beklemekle ve kullanmakla türk devleti küresel güç olamaz.

ayrıca 2. bir konu. Petrolünü almadıktan sonra banane arapları yönetmekten. türkiye sanayilşmesini tamamladıgında ne satacak arap pazarına.alım güçleri yok. türkiye arap ülkelerini açık bir pazar olarak kullanıp,kendi kültürünü dizisini oralara yayarak.ekonomisine katkı yapmalı.gerisi boş.bu çağda impartorluk ayakta kalamaz. Kalması için çok çok özerk haklar vermeliyiz. onuda türk milleti vermez.

18. webadam

webadam Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu işler belli olmaz.. yarın bir gün amerika,çin,rusya dağıldığında ya hindistan çıkar yada türkiye
    ama elbet hep beraber görüşürüz inşallah amerika batacak.

19. Muvahhid

Muvahhid Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cehennemi Peygamber Efendimizin tasvirlerinden okusaydın böyle konuşma lüksü gösteremezdin.. Cahil insanların yaptıklarını bütün müslümanlara mal edemezsin.. Senin istediğin gibi yaşama hakkın varsa onlarında istediği gibi yaşama hakkı var.. Peçe yırtarak başörtüsü parçalayarak bir yere varamazsınız.. Putlara tapınmak istiyorsan seni zorlayan yok dindarların yakasından düş yeter..

20. Bthnkdgn

Bthnkdgn Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peceyle turbanla salvarla kürtceyle lazcayla dinlerle hicbir sorunum yok benim. benim istedigimde dunyada dindarda dinsizde beraber yasamali. bu ulkede atatürk sonrasi hep atatürkü kullanarak dindarlara kürtlere haksizlik yapilmis. ayrica kurani okumus birisiyim kurani okuduktan sonra deist olmaya karar verdimki bu ulkedeki en buyuk sorun dindarlardaki kindarliktir. aksini idda edenin aklindan süphe ederim. eger dindarlar benim istedigim gibi yasamama izin vericekse o zaman sorun olmazdi ama suana kadar hangi dindar müslüman ülkede inanmiyanlar yada müslüman olmayanlar özgürce yasamis ?? iranda arabistanda basortusu takmadan gezebilen kadin varmi ??

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş