Amerikandan İphone X almak

Bu konuyu okuyanlar

ismail.v7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ,

Amerika'dan İphone X getirtmeyi düşünüyorum şu anda bir arkadaşım orada yakında dönecek fakat sitesinde gördüğüm kadarıyla SİM Free telefon yok . Apple Store da çalışanlara sormuş operatör şirketlerinin telefonlarından alsanız da sim kartı çıkarıp kendi kartınızı takarak kullanabilirsiniz demişler . Bu şekilde bir durum olabilir mi bilginiz var mı ? Yoksa mutlaka SİM Free olarak mı almalıyım ki Türkiye'de kullanabilelim .
Bu kadar para verip getirtip kullanamayacaksam bu işe hiç girişmeyeyim . Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olur ise sevinirim .

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
pasaporta kayıt vergi v.s. ile mantıklı değil... sim kilit artık kullanılmıyor olmalı ki sim free yok...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
zaten oraya gidiceksen bile gereksiz ama sırf iphone x için gidiyorsan daha gereksiz buradan alman daha mantıklı ...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yalnız Telefon Türkiye de Garantisi geçerli olmuyor ordan alsan bile daha çok masrafa girmiş oluyorsun sırf telefon için yurtdışına gidilmez

ismail.v7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Apple Store ile görüştüm oradan aldığınız ürün kodu burada geçerli olan kodlardan ise 1 yıl uluslar arası garantisini kullanabiliyorsunuz dediler.
Alırken mutlaka sorun size ilgili ürünü vereceklerdir denildi. Ama sim kilidi konusunda SİM Free olmalı dediler . Telefonlarda sim kilidi kaldırıldı mı
kaldırılmadı mı net bir şey bilmiyorum ama İPhone 8 de sim free satışı var . Muhtemelen X de de olacak ama henüz piyasaya sürülmemiş olabilir.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
apple Türkiye nereden alırsan al TR'de satılmayan cihaza garanti yok dedi... unuttunuz heralde...

ismail.v7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuyu bildiğim için kedilerine soru yönelttim ve yazışmalarım da kayıt altında . Yani zaten yapılmaması saçma doğru olan bir ürünün uluslar arası garantisi var ise aynı şekilde Türkiye'de de kullanılabilmesi . Ayrıca bir arkadaşım da Amerika'dan aldığı telefonu sorun nedeniyle Zorul Center da değiştirmiş . Marka değerlerini koruması açısından standartlarını her ülkede korumak zorunda diye düşünüyorum . Olur da böyle bir deneyimim olur ise paylaşırım olup olmadığını daha net bir şekilde söylerim o zaman .

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Bu konuyu bildiğim için kedilerine soru yönelttim ve yazışmalarım da kayıt altında . Yani zaten yapılmaması saçma doğru olan bir ürünün uluslar arası garantisi var ise aynı şekilde Türkiye'de de kullanılabilmesi . Ayrıca bir arkadaşım da Amerika'dan aldığı telefonu sorun nedeniyle Zorul Center da değiştirmiş . Marka değerlerini koruması açısından standartlarını her ülkede korumak zorunda diye düşünüyorum . Olur da böyle bir deneyimim olur ise paylaşırım olup olmadığını daha net bir şekilde söylerim o zaman .
zaten bunu 2017'de dedi... eskiden 1 yıl garantisi vardı...