Amerikalılar Müslümanlar Hakkında Ne Düşünüyor...

Bu konuyu okuyanlar

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube_share;C6QHkbd3bVw]http://youtu.be/C6QHkbd3bVw[/video]

Reaksiyon puanı
10,325
çok teşekkür ederim [MENTION=357070]Lee Tai[/MENTION], harika bir konuydu. büyük bir keyif alarak izledim.
bazılarının söyledikleri çok hoştu, bazıları güzel temenniler dile getirdi.
olumsuz görüş belirten bir veya iki kişiydi sadece.

bu programı yapan arap gencini ve bunu Türkçeye kazandıran arkadaşımızı tebrik etmek lazım, faydalı bir hizmette bulunmuşlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada bende şu videoya rast geldim, oldukça etkileyici, izlemenizi öneririm.

[video=youtube;8u9LJVkshZk]http://www.youtube.com/watch?v=8u9LJVkshZk[/video]

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Evet harika bir videoydu bu arada youtube player değiştirmiş şaşırdım bir anda bir de bunun kontrollerine alışmak gerekecek şimdi

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] videoda aynı mahallede müslüman türk ile yaşayan birisinin sözü hoşuma gitti " Çok Çalışkanlar "

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bir takım çevreler tarafından kandırılmış halende kandırılan insanlar...

İslamı kendi ürettikleri iftirayla kendi insanlarına empoze etmeye devam eden yöneticiler ve medya.Kendi çıkarları için her şeyi yapabilecek iki güç.

Neyse ki bazıları bunun farkında.

Bunun önüne geçmenin en iyi yolu yine bize düşüyor.Ama bunu yapabilecek ne bir uğraşımız var ne de bir gayretimiz.

Her şeyi bu iki güce bırakıyoruz.Onlar ne söylerse o.

Bu arada 2:15'de konuşan genç her şeyi özetlemiş.

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
11 Eylül de olanlara bencede hükümetin eseri. Koskoca Amerika okyanuslarda devriye gezen savaş gemileri olan amerika şehrine savaş uçağı girmesine izin vericek :) sonra gelsin petrol. Ulan Bush

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Amerikan basınına salliyorsunuzda bizim insanimiza sorsaniz abd yada hıristiyanlığı acaba nasil cevaplar alırdınız?

Reaksiyon puanı
10,325
Amerikan basınına salliyorsunuzda bizim insanimiza sorsaniz abd yada hıristiyanlığı acaba nasil cevaplar alırdınız?

sevgili Aykut, bu öyle karmaşık bir mevzu ki, sayfalar değil, kitaplık çapta hemde.
sebebini sorarsan bugün papa da dahil olmak üzre dünyada gerçekten bir hristiyan yok da onun için.
adı olan ama kendisi olmayan bir din.
yok, çünkü o din geldiği zaman, hristiyanlık olarak gelmedi, o da islam olarak geldi.
Hz. İsa as. farklı bir din getirmedi, bizim peygamberimizin getirdiklerini getirdi.
namaz, oruç, hac, zekat vs. Hz. İsa as.'ın getirdiklerinde yok muydu zannediyorsun!
Hz. İsa as.'ı çarmıha germek istemelerinin arka planındaki asıl sebebin ne olduğunu hiç araştırdın mı?
islama müslümana gelince, onun dini bütün heybetiyle, özüyle, ruhuyla hayatta...
değiştiril-e-miş, bozulmamış haliyle hayatta...
sorun şurda ki, bozulmamış bu dinin insan hayatında ne kadar ma'kes bulabildiği, insanların ona hayatında ne kadar yer verebildiği.
müslüman bütün hatasına, kusuruna, eksikliğine, boşvermişliğine rağmen üzerinde taşıdığı islamın kırıntıları bile bu kadar güzel yorumlar alabiliyorsa, bütün benliğiyle, etiyle, kemiğiyle o kimliğe bürünmüş birinin nasıl bir etki bırakabileceğini tahayyül bile edemezsin.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Tamamda anlattıklarının söylediğimle ne alakasi var?
Adamlarin neye inandığı önemli değil puta bile tapabilirler sonuçta kendilerini bağlayan bir durum.
Benim demek istediğim bizim insanımıza sorsak videodaki gibi onlarin inancıdır saygı duyuyorum dermiydik?
Daha kendi içimizde farklılığa tahammül yok kaldi ki abd yada adı her neyse başka bir din.
Videoda adamin biri güzel söylemiş bizim müslümanla sorunumuz yok bizi değiştirmeye çalışanla var diye.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Tamamda anlattıklarının söylediğimle ne alakasi var?
Adamlarin neye inandığı önemli değil puta bile tapabilirler sonuçta kendilerini bağlayan bir durum.
Benim demek istediğim bizim insanımıza sorsak videodaki gibi onlarin inancıdır saygı duyuyorum dermiydik?
Daha kendi içimizde farklılığa tahammül yok kaldi ki abd yada adı her neyse başka bir din.
Videoda adamin biri güzel söylemiş bizim müslümanla sorunumuz yok bizi değiştirmeye çalışanla var diye.

Türkiyenin %80 'i inanca saygısı yokki zaten. Adam Ateistim diyor cehennemde yanıcaksın diyor. Adam Hristiyanım diyor ana avrat küfür ediyorlar :)

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Türkiyenin %80 'i inanca saygısı yokki zaten. Adam Ateistim diyor cehennemde yanıcaksın diyor. Adam Hristiyanım diyor ana avrat küfür ediyorlar :)

Müslüman müslümana kendi kitabına yaradanına, onun elçisine küfür ediyor , bunu sadece diğer inanışlar olarak görmemek gerek...

Müslümanın müslümana inanışına saygısı yokki...

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Müslüman müslümana kendi kitabına yaradanına, onun elçisine küfür ediyor , bunu sadece diğer inanışlar olarak görmemek gerek...

Müslümanın müslümana inanışına saygısı yokki...

League of legends'te genelde aile değerlerine hakaret etmiyorlar direk allah kitap diyerekten başlıyorlar. Hani 1 2 kişi olsa neyse küfür eden 10 kişiden 8 i allah kitap karıştırıyorlar küfürlere. Dediğinde haklısın müslümanın müslümana saygısı yok daha, farklı dinleremi olacaktı bide :p