Amerikadan Iphone

Bu konuyu okuyanlar

Gizem nur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amerikdan ıphone xs almak istiyorum. internette yaptığım araştrmaya göre A 2097 modeli alınması gerekiyormuş. Türkiyede açılmasında, garantisinde bir problem çıkarmi. Apple Store ile konuştum bna verdiği cevaplr net değil telefon burdaki operatörleri desteklemiyor olabilir dendi. Yurtdışından gelen x serisinin garantisi olmuyomuş. Yanlış hatırlamıyorsam Hakkı Bey inde XSmax i Amerikadan gelmişti. Herhangi bir sorun oldu mu? Bana bu konular hakkında net bir bilgi verebilirmisiniz.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Şimdi canım bak, anlatayım: Amerikada iki tür cihaz satılıyor; biri simkilitli (o operatörle andlaşmalı hatlı, taksitli alımlarda cihaz ticari kullanılmasın diye) diğeri ise simkilitsiz (sertbest, istediğin hattı tak) idir. Bahsettiğin model simkilitsiz olmalı, ki Türkiyedeki hatları takabilesin. IP açtırma muhabbetini bilmiyorum, yalnız onu yaptırma ücretinin 500 lira olduğunu biliyorum ki 3500 lira vergi vermekten daha iyi (yanlış anlaşılmasın makul ve adam kayırmadan yapılan vergi başüstüne). Garantisi ise (Türkiye'de yasalar gereği iki yıl mecburidir, ancak amerkada bir yıldır, apple türkiyede iphonelerin üzerine bir yıl fazla olan garantinin parasını -150 yahut 200 dolar olmalı- ekleyip de satıyor) bir yıl olduğuçün amerikada, Türkiye'de de bir geçerli olacaktır, eğer bir daha satın alırsan telefonu alırken, iki yıl olur. Eğer oradan alabilme imkanınız varsa o daha iyi. hatırladığım kadarıyla abd sitesinde xs 256 gb, deri kılıf, hızla şarj ve kablosu, kablosuz kulaklı sepete eklediğimde tr'deki fiyatın yarısından bin lira fazla oluyordu.