AMD: Xbox 720, Avatar Seviyesinde Grafik Sunacak

Bu konuyu okuyanlar

1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ires.aspx

Avatarlar bile Xbox 720'nin hâyâlini kuruyor.

Bilgisayar donanımlarında öncü firmalardan biri olan AMD, Xbox 720'nin James Cameron'ın ünlü animasyon filmi Avatar'dakine eşdeğerde grafiksel kapasiteyesahip olacağını iddia etti.

Uzun süre gündemden düşmeyeceğini düşündüğümüz bu iddiayı AMD'nin Xbox 360'ınekran kartını tasarlaması daha da güçlendiriyor. Ancak AMD'nin henüz Xbox 720'yi destekleyip desteklemediği bilinmiyor.

AMD'den Neal Robison'a ait olan bu sözler burada da bitmiyor. Robinson ayrıca yeni nesil konsol donanımlarında bulunacak Yapay zeka ve Fizik kapasitesinin inanılması güç boyutlara çıkacağını belirtti. Örnek olarak ise Robinson, Grand Theft Auto veya Saint's Row'daki her vatandaşın kendine has bir mantaliteye sahip olabieceğini gösterdi. Artık onlara ateş ettiğinizde veya araçlarını çaldığınızda hepsi aynı davranışı sergilemeyecekmiş.

Buradan aklıma daha önce Ubisoft'un yaptığı açıklamalar geliyor. Ubisoft ne demişti, hemen hatırlayalım. Yeni nesil konsollarının gücünün Yapay zeka olacağını iddia eden Ubisoft, güncel konsolların daha gelişmiş yapay zeka yaratma konusunda yapımcıları kısıtladığını belirtmişti. Şimdi bunu AMD de destekliyor. Avatar seviyesinde bir görsel kalitei se ayrı bir tartışma konusu aslında.

BSC

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AMD nin ekran kartları Nvidadan iyi. işlemcide ise intele nazaran hem uygun fiyatlı hemde performanslı işlemciler almak mümkün. AMD başarılı bir firma.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
AMD nin ekran kartları Nvidadan iyi. işlemcide ise intele nazaran hem uygun fiyatlı hemde performanslı işlemciler almak mümkün. AMD başarılı bir firma.

aynen katılıyorum AMD de deteklemesi taraftarıyım xbox 720 yi

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
AMD hakkında bu kadar bilmiş yorumlar yapıpta AA yı bilmemen şaşırttı doğrusu

AA= Anti Aliasing= Keskinliği yumuşatma

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yazılıma dokaklanılsa şu anki donanımla 2 katı kalite kazanmamız süpriz olmaz...

Altair
Amd de AA zaten var.Var olan bir şeyin nesini istiyorsun anlamadım ??

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yazılıma dokaklanılsa şu anki donanımla 2 katı kalite kazanmamız süpriz olmaz...

Altair
Amd de AA zaten var.Var olan bir şeyin nesini istiyorsun anlamadım ??

AA nın olup olmamasını değil AA nedir bilmemesine şaşırdım

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
var ama biz 16x istiyoz :D ps3 te yok o yüzden uzak nesneler berbat ötesi görünüyor :(

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
Bu yüzden ps3 portu oyunların ana menüsünde aa seviyesini ayarlayamıyorum. ekran kartının yazılımından ayarlamak gerekiyor. alice madness returns'te olduğu gibi.