AMD vs Intel

Bu konuyu okuyanlar

teamscriptim

Asistan
Reaksiyon puanı
72
İnternette de bu konuyla alakalı birçok bilgi mevcut ama ben buradakilerin tecrübesini duymak istiyorum.

Reaksiyon puanı
191
Tecrübelik bir durum yok. Bunların ikisi bir şirket, bugün AMD f/p'dir yarın öbür gün İntel f/p' dir. Benim gördüğüm kadarıyla Ryzen serisi daha uzun ömürlü işlemcilere sahip çoklu çekirdek(total) performansı yönünden.

ali159

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Dünyanın en saçma tkeonlojiden gram anlamayan insanların yapacağı kıyaslamadır.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
AMD: rakibi ile aynı performansı daha ucuza veren ama overclok konusunda hala geride olan işlemci markası.

İntel: fiyat konusunda arşa çıkmış fiyatına rakip markadan daha üst bir işlemci aldırabilen anakartınıza veya işlemcinize göre unlocked locked işlemci sunan yapabildiğiniz durumlarda overclok sınırlarını zorlayan işlemci markası.

( benim gözümden )

Son düzenleme:

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Kıyaslama yanlış olur , ama intel derim .

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bütçeye göre, o an o bütçenin alabileceği en iyisi hangisi ise , :) o alınır. Bu bazen AMD, bazen de intel olur.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
AMD daha araştırma yapıp, yeni nesil, son teknolojiyi takip eden kişiler tarafından kullanıyor veya tercih ediliyor.

İntel ise daha çok en son 20 yıl önce PC toplamış, bilgisayarın b sinden anlamayan, daha çok mahalle bilgisayarcılarinda kullanılan bir marka gibi me geliyor. Bunun biraz sebebi de çevre de gezdiğim küçük dükkanlar :)

Ama bir seçim yapacak olsam o anki bütçeme ve ihtiyacıma göre karar veririm. Marka takıntım yoktur. Fanboyluk yapmam yani. :)

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bir vektör atasözü vardır. AMD 1YIL İNTEL :999999999999999 YIL yaşabilmektedir diye.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
AMD daha araştırma yapıp, yeni nesil, son teknolojiyi takip eden kişiler tarafından kullanıyor veya tercih ediliyor.

İntel ise daha çok en son 20 yıl önce PC toplamış, bilgisayarın b sinden anlamayan, daha çok mahalle bilgisayarcılarinda kullanılan bir marka gibi me geliyor. Bunun biraz sebebi de çevre de gezdiğim küçük dükkanlar :)

1. Satır ) Son kullanıcı olarak ekonomiyi düşünmek gayet normal, bende bu taraftayım. Amd mi intel mi diye düşünüp araştırıp araştırıp AMD almışımdır hep. Şimdi aynı araştırma içerisindeyim bende. Malum CPU, Board, Ram, GPU derken fiyatlar uçuyor.

2. Satır ) En son 20 yıl önce toplayıp bilgisayarın b sinden anlamayan gibi tabirler hiç yakışmayan tabirler. Kendini üstün görüp milleti hor görmek çok kolay. Diğer açıdan mahalle bilgisayarcıları garanticidir, müşterinin amd ses şikayetinden, ekstra fan maliyetinden, ısısından korunmak için intel önerebilirler. Amd R serisinde çözdü deselerde Intelin yıllardır stabil olduğu konular bunlar.

Mahalle bilgisayarcılarından biriydim bende bir zamana kadar. Bu işin en üstüne çıkın. Hosting veya gidin fabrikaların bilgi işlem odalarına göz atın, tasarım bilgisayarlarına, veya çevrenizde ihale ile alınan hastane mini pc'lerine. Hepsi inteldir. Amd kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Öyle pahalı diyip kenarıya çekilecek kadar dar görüşlü olmaya gerek yok.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
2. Satır ) En son 20 yıl önce toplayıp bilgisayarın b sinden anlamayan gibi tabirler hiç yakışmayan tabirler. Kendini üstün görüp milleti hor görmek çok kolay. Diğer açıdan mahalle bilgisayarcıları garanticidir, müşterinin amd ses şikayetinden, ekstra fan maliyetinden, ısısından korunmak için intel önerebilirler. Amd R serisinde çözdü deselerde Intelin yıllardır stabil olduğu konular bunlar.

Mahalle bilgisayarcılarından biriydim bende bir zamana kadar. Bu işin en üstüne çıkın. Hosting veya gidin fabrikaların bilgi işlem odalarına göz atın, tasarım bilgisayarlarına, veya çevrenizde ihale ile alınan hastane mini pc'lerine. Hepsi inteldir. Amd kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. Öyle pahalı diyip kenarıya çekilecek kadar dar görüşlü olmaya gerek yok.

Bu böyle olacak veya oldu demedim sadece icimden geçeni söyledim ve size laf etmedim. Böyle mahalle aralarında küçük dükkanlar, hatta bu adam hiç iş yapmıyor nasıl geçiniyor dediğim dükkanları kastetmiştim. Eğer üstünüze alındıysanız kusura bakmayın. (Bu arada bilgisayarım 15 senelik ve içinde İntel var. :))

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
2008'de AMD aldım bende hala daha çalışıyor :) IIx4 te mevcut oda sorunsuz. FX4 ve 6 serilerimde var sesli ve ısılı çalışan.
2001 yılında Ultima oynardık ama o zamanlarda da kafe vardı eve alamazdık bilgisayarı. Intel idi onlar.