AMD mi? yoksa Intel mi?

Bu konuyu okuyanlar

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayar toplayacağım,toplayacağım bilgisayar yüksek kalitede oyun oynamak için alıcam ancak kararsızım iki seçenek arasında kaldım:

AMD FX 8350 Bulldozer veya Intel İ5 3570k

Malesef Intel İ7 alıcak kadar bonkör değilim:huh:ama Amd 8350 4 ghz olup 8 çekirdekli ancak bir arkadaştan öğrendiğime göre AMD lerde ısınma sorunu varmış öneriniz nedir?:confused1:

Şimdiden cevaplayanlara ilgilerinden dolayı teşşekür ederim
:clap:

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iki işlemcide çok iyi işlemcilerdir. hangisini alırsan al pişman olmazsın. tabi böyle üst seviye işlemciler alacaksan işlemci soğutucu da almak zorundasın. çünkü iki işlemcide stok soğutucularıyla ısınıyor. tecrübeyle sabittir :D
bu arada oyun bilgisayarın için bütçen ne kadar?

kralxs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar son zamanlarda bilgisayar toplayacağım,toplayacağım bilgisayar yüksek kalitede oyun oynamak için alıcam ancak kararsızım iki seçenek arasında kaldım:

AMD FX 8350 Bulldozer veya Intel İ5 3570k

Malesef Intel İ7 alıcak kadar bonkör değilim:huh:ama Amd 8350 4 ghz olup 8 çekirdekli ancak bir arkadaştan öğrendiğime göre AMD lerde ısınma sorunu varmış öneriniz nedir?:confused1:

Şimdiden cevaplayanlara ilgilerinden dolayı teşşekür ederim
:clap:

İnteli Bilmem Ama Sana Amd İçin Isınıyor Diye Arkadaşın Yanlış Demiş Stok Fanı Yetmiyor Kendine Ama Sen Alırken Güzel Bir Hava Sirkülasyonuna Sahip Kasa Ve Yine İşlemciye Uygun Güzel Bir Soğutucu Fan Alırsan Ben Amd fx 8350 Öneririm Zira Amd 8120 Var Bende Çekirdek Yine 8 Lakin Hız Farkı Var O.Ç'siz Bu Arada Ne Gerek Var Daha Fazla Para Vermeye Al Amd Bak Keyfine

muhahmtok

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amd işlemcilerde ısınma benim bildiğim mazi de kaldı
ben de amd athlon ii x3 450 kullanıyorum stok fan ile 33 derece civarı seyrediyor boşta iken
tabi ısı konusunu çok iyi bilmiyorum ama iyi sanırım %100 yükte 52 derece idi
amd fx8350 öneriyorum

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
oyun için bende amd öneririm ısınma olayına gelecek olursak stok fanlar bazen sorun çıkarabiliyor ve fazla ses yapabiliyor. İyi bi sistem toplarken stok fanın cok götürmeyeceğini hesap ederek iyi bir fan yedekte tutmak iyidir :)

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hepinize gerçekten çok teşekkür ederim bu arada bütçem 1400 lira çoğu ekran kartına gidiyor zaten tekrar ilginiz için teşekkürler :)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
konu stok fanlara gelmişken.Herkese Bakıyorum çok güzel sistemler kuruyorlar.ama o sistemlere stok fanları yakışmıyor.10 bin tl'lik sistem kur.eğer soğutma sistemin iyi değilse bana göre beşpara etmez bir sistemdir.bilgisayarınızı stabil ve uzun yıllar kullanmak istiyorsanız .power supply +soğutma sistemini iyi seçin.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bir arkadaştan öğrendiğime göre AMD lerde ısınma sorunu varmış

O arkadaşına söyle bulunduğu mağradan çıkıp bilgilerini biraz güncellesin.
2002-2005 yılları arasında evet bende diyordum AMD lerde ısı problemleri vs var diye... 7-8 sene geçmiş üstünden.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
amd de ısınma sorunu yok ben fx8350 kullanıyorum gayet hızlıbir arkadaşım i7 aldı şimdi bin pişman o kadar parayı verdiğine. amd fx 8350 yi gözün kapalı alabilirsin ha stok fanıda gayet uyumlu ama bende akasa venom var gerçi stok fanı da güzel.

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1400 liraya alacağım sistem donanımı:
İşlemci:Amd 8350 Bulldozer 8 Çekirdekli
Ram:8gb Kingston 1600MHz DDR3
Kasa:AeroCool Mechatron Black High Power içinde 600W luk Mid Power Oyuncu Güç Kaynağıda gelmekte.
Anakart:Asus M5A78L LE AMD 760G AM3+ DDR3 ATX

Son olarak ekran kartı ancak beğenmeyebilirsiniz onunlada alakalı desteğinizi ve önerinizi bekliyorum:
Ekran Kartı:MSI nVIDIA GT630 2GB DDR3 128 BİT Pci

Lütfen bununla alakalıda tekrar önerilerinizi bekliyorum en fazla bütçe görtürüyor bu ekran kartıları o yüzden aldığımda iyi bir şey almak istiyorum.

Şimdiden Teşekkürler :D

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok teşekkür ederim link için baya faydalı bir site :D ancak intel daha pahalı zaten benim Intel e sözüm yok dünyadaki sistem devriminin kurucularından bir tanesidir ancak 8350 yi US forumlarda falan sordum onlarda AMD den çok memnunmuş ancak ekran kartı ile alakalı sorular var kafamda hala.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
AMD'lerde ısınma olayı doğrudur. Amd işlemciyle birlikte kaliteli bir fan da alırsan işini görecektir. :)

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
1400 liraya alacağım sistem donanımı:
İşlemci:Amd 8350 Bulldozer 8 Çekirdekli
Ram:8gb Kingston 1600MHz DDR3
Kasa:AeroCool Mechatron Black High Power içinde 600W luk Mid Power Oyuncu Güç Kaynağıda gelmekte.
Anakart:Asus M5A78L LE AMD 760G AM3+ DDR3 ATX

Son olarak ekran kartı ancak beğenmeyebilirsiniz onunlada alakalı desteğinizi ve önerinizi bekliyorum:
Ekran Kartı:MSI nVIDIA GT630 2GB DDR3 128 BİT Pci

Lütfen bununla alakalıda tekrar önerilerinizi bekliyorum en fazla bütçe görtürüyor bu ekran kartıları o yüzden aldığımda iyi bir şey almak istiyorum.

Şimdiden Teşekkürler :D

dostum aman o ekran kartından uzak dur. oyun falan oynayamazsın o ekran kartıyla 5para etmez. sana birazdan iyi bir sistem toplarım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

dostum bu sistemi topla. haftasonu indiriminde 1400 lira tutuyor.
AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI :http://www.vatanbilgisayar.com/cpu-...e-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=63901

MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART:http://www.vatanbilgisayar.com/anak...usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59026

COOLER MASTER RC-K380 600W MIDT ATX PENCERELİ SİYAH KASA :http://www.vatanbilgisayar.com/bilg...eli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=64339

SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI:http://www.vatanbilgisayar.com/ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63501

CORSAIR 8GB (2X4GB) XMS3 DDR3 1600MHZ CL9 DUAL KIT RAM :http://www.vatanbilgisayar.com/ram/...9-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=51582

SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK :http://www.vatanbilgisayar.com/dahi...00rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=59053

THERMALTAKE CONTAC21 LGA775/1155/1156/1366 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU :http://www.vatanbilgisayar.com/sogu...lemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=58990

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
herkese önerilerinden dolayı çok teşekkür ederim.8350 nin siparişini verdim ancak hala ekran kartı problemim var hangisi en ekonomik ve en yüksek performans verir bilmiyorum markalardan çünkü çok pahalı ve önemli bir şey ekran kartı.Önerileriniz nedir?Hangi markayı önerirsiniz? bu arada zafer abi yede teşekkürler önerileri için :)

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim :D

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
herkese önerilerinden dolayı çok teşekkür ederim.8350 nin siparişini verdim ancak hala ekran kartı problemim var hangisi en ekonomik ve en yüksek performans verir bilmiyorum markalardan çünkü çok pahalı ve önemli bir şey ekran kartı.Önerileriniz nedir?Hangi markayı önerirsiniz? bu arada zafer abi yede teşekkürler önerileri için :)

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim :D
keşke işlemciyi o kadar yüksek tutmasaydın. oyunlarda önemli olan ekran kartıdır. orta seviye bir işlemci fazlasıyla yeterli idi. seçtiğin anakartta ne sata 3 desteği var ne de usb 3.0 desteği. bu arada ekran kartı için bütçeni arttırmalısın. yukarıda bahsettiğin ekran kartını alırsan büyük hayal kırıklığı yaşarsın.

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet gerçekten öyle çok doğru söylüyorsunuz peki hangi ekran kartını öneririsiniz?

blakevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada evet gt640 altı nvidia ekran kartı eski nesil işlemcilerin firmware updateli halleridir. Yani kepler değil fermi, bir önceki teknoloji. gt640 ve üzeri ise yeni teknoloji fermidir. Zafer'in önerdiği sistem iyi gayet bütçene göre. Oyunu sana oynatacak ekran kartıdır yani daha ucuz bir işlemci de kullanabilirsin yine Zafer'in önerdiği gibi.

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İntel en iyisidir bende i3 var herhangi bir sorun yaşamıyorum

crazygamercagan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu arada söylemeyi unutmuşum 1tb lık hard disk zaten var zafer abinin söylediklerini not alıyorum şimdi,bütçeyi birazdaha genişletip o söylenen ekran kartı alacağım ama yurt dışından tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim zafer abi ve diğer arkadaşlar..... :D

Umarım hayalimdeki bilgisayarı toplar ve oyun bölümünde en çok beğenilen oyunları inceleyerek onları indiririm.Sayenizde çok fazla şey öğrendim çok teşekkür ederim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
her şey güzel de, oyun oynayınca ne olacak?
o kadar para anlık eğlenceler için gerekli mi?
ekmek bulamadığı için açlıktan ölen insanlarla dolu dünyamız.
bu da benim penceremden bakış tarzım.

altacbori

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Advanced Micro Devices aygıtlarının potansiyeline daha takıntılı olsa gerek. İyi bir soğutma sistemi olmadan yazı geçirmek zor olabiliyor.
Dolayısı ile Fiyat-Performans açısından iyidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ram'ini 1866 MHz al cunku fx serisi onlari destekliyomush ve ekran kartina gelince o 2gb fazla masraf eger o ekran kartini alacaksan 1 gb al ve bit degeri cok onemli en azindan 192 bit olmali bence.