Amd ile intel

Bu konuyu okuyanlar

egegozutok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba
ben laptop alacağım ve bilgisayara yeni bir işlemci takacağım ama bi konuda çok kafam karıştı şimdi bakınca mesela ikiside aynı ghz de falan benzer özellikler amd 160 -200 tl ye mal oluyoken intel 600-500 tl olyo bunun açıklamasını biri biliyorsa açıklasın

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ucuz etin yahnisi mevzusu.
Intel > AMD

Ancak yerine göre, bütçeye göre AMD de kullanılır canavar gibi de çalışır.
Kendime masaüstü PC kuracak olsam
500TL CPU + 300TL anakart alacağıma
250TL CPU + 150TL anakart alır kullanırım.

Antibiotic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ucuz etin yahnisi mevzusu.
Intel > AMD

Ancak yerine göre, bütçeye göre AMD de kullanılır canavar gibi de çalışır.
Kendime masaüstü PC kuracak olsam
500TL CPU + 300TL anakart alacağıma
250TL CPU + 150TL anakart alır kullanırım.

Arkadaşa katlıyorum,bende amd phenom II x6 1100t var ama pc alırken bana i52500k al demişlerdi o kadar paraya giderim 6 çekirdekli ( gerçi herşey çekidek değil )ve her türlü işimi görecek cpu alayım dedim ve geri kalan para ilede ekran kartı aldım.AMD'de de iyidir :) render yapıyorum takır takır maşallah :D

TayfunYilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
amd ile intel arasinda çok büyük bi fiyat farkı yok o yüzden intel almani tavsiye ederim

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İntel derim ve sanırım hep intel diyeceğim.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Ben de Amd işlemcili bilgisayar kullandım daha önce iki kez. Ve hiç bir sıkıntısını çekmediğim gibi proğramlar da çok hızlı ve stabil çalışıyordu. Şu anda bile bazen kasıyor bilgisayarım fena olmamasına rağmen

mammır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba
ben laptop alacağım ve bilgisayara yeni bir işlemci takacağım ama bi konuda çok kafam karıştı şimdi bakınca mesela ikiside aynı ghz de falan benzer özellikler amd 160 -200 tl ye mal oluyoken intel 600-500 tl olyo bunun açıklamasını biri biliyorsa açıklasın

kardeşim ben sana AMD işlemci almanı tavsiye ederim... Hem seninde belirtiğin gibi daha ucuz ve aynı performansı veriyor olması göz ardı edilmemesi gereken bir durum. sadece bir işlemciye vereceğim ücretle anakartınıda alırsın.. Hemde iyi modellerden. Hem fiyat hemde performasn istersen kesinlikle AMD derim.

gncfbisoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amd fx 8120 - Sapp. 7850 oc 2gb 256 bit 8gbram topladım arkadaşlar Hitman Abso. oynuyorum düşük seviyede dahi bir süre sonra işlemci fanı elektrik süpürgesi gibi ses çıkarmaya başlıyor, kasanın üstüne dokunuyorum ateş atıyor bende kapatıyorum oyunu haliyle 1 dk geçiyor ses kesiliyor oyun için aldım oyun oynayamıyorum :) Ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
AMD daha iyi F/P oranına sahip... notebookta batarya süresi için AMD al...

TayfunYilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
öncelikle şunu söyleyeyim amd daha ucuz ama senin dedigin gibi uçurum gibi fark yok Amd 180 liraysa İntel 240 liradir senin dedigin gibi 180 liraya 600 lira degildir affedersin ama sen 500 liraya 3.nesil intel core-i5 alabilirsin sen git 180 tl ye buna karşilik gelen bi amd bul bakam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
INTEL öneren intel çalışanı olmasın? hep sizi soydurtatacak şekilde öneride bulunuyorlar AMD daha iyi... APU ile harika...

mammır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba

kardeşim kendinde söylediğin gibi AMD işlemciler intele göre daha ucuzlardır ve performanları kafa kafayadır. AMD alman hem bütçen için iyi hemde PC in için en verimlidir. X4 veya X6 alırsan bilgisayarını iyi derece iyi kullanmaya devam edersin...

mammır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba

Bütçe dostu performasn canavarı AMD almanı tavsiye ederim nede olsa oyuncuların vazgeçilmezi.. Bilen bilir.

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ben ben 4 yıl boyunca amd işlemcili notebook kullandım. öncesinde intel işlemcili notebook um vardı. her iki işlemcili ikişer notebook eskittim. çok büyük bir fark göremedim. işlemcilerin ısınması hikayeleri vardı ama ısınma olayındada ciddi fark göremedim. ben iki notebooktada düşük ayarlarda Microsoft flight simulatör deluxe editon oyununu çok rahat oynuyordum. bence amd de intel kadar kaliteyi yakalamış durumda. dünyanın en hızlı bilgisayarı amd kullanıyor unutmayın. şu an mac kullandığım için mecburen intel kullanış oluyorum. ilerleyen zamanda toplayacağım bilgisayarda 16 çekirdekli amd olacaktır.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim şu anki dizüstümde AMD işlemci. Yaklaşık 5 yıllık bir makine. Neredeyse 2.5 yıldır işlemci acayip ısınmaya başladı. Oyun oynamamıyorsun zaten, kapanıyor. Doğru düzgün başka işlemlerde yapamıyorsun. Hemen fanın sesi artmaya başlıyor zaten.... Sonra ısınıp yine kapanıyor.

Trabzon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet bende de amd 5600+ var ve son 7 aydır ısınıp kapanıyor yapacak bir şey yok şimdi fx 8120 gözüme kestirdim bi daha ki ay alıcam üst seviye bir işlemci için neden 600 tl vereyim 320 tl ye alırım bi de extrem bi anakart bence intel fazla şişirilmiş basit ve orta düzeyde kullanıcılar için bu şeyler adı her neyse pek farketmio aramızda kaç kişi modelleme ve ya render yapıyo bence cok az kişi

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar amd li kasa toplamışsanız soğutucunun iyi olması lazım özellikle de işlemci soğutucunun. İşlemcinin üzerinde gelen fan çoğunlukla yetersizdir eğer güçlü bir amd işlemci ise.güzel bir fan ile amd ye overclok tadından yenmez valla