Amd fx 6100 black edition yanlış sıcaklık göstergesi

Bu konuyu okuyanlar

bypanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sevgili dostlar. 4 gün civarı önce almış olduğum Amd FX-6100 3.3GHz Soket AM3+ İşlemci sürekli sorunlara sebep olmalıdır.
Teknik özelliklere geçmeden önce; Sorunum şöyle boşta 19 derece civarında oluyor. İnternet ya da programlama yapmadığım zaman genelde oyun oynarım yaklaşık 2 saatir aralıksız çalışan bilgisayarımda şu anda spotify, discord ve opera(13 sekme) açık. Oyuna girdiğim zaman (Genelde test ettiğim oynlar:League of legends ve cs:go) bi en fazla 10 dakikalık deneyimimin ardından bir anda oyunum 110 fps(cs:go) sularındayken 32(Cs:go) sıralarına düşüyor. Aynı testi League Of Legends testinde yaptığımda (orta yüksek grafik ayarları) aynı sonucu alıyorum. Aldığım sonuca geldiğimde (biraz fazla ayrıntıya girdim biliyorum) bir anda işlemcinin 6 çekirdeği birden sıcaklığı 206 derece gösteriyor. Çok fazla araştırma yapmama rağmen konuya değinen ve çözümünü bulan birisine rastlamadım.

işlemci: Amd FX-6100 3.3GHz Soket AM3+ İşlemci (hepsiburada.com).
Anakart :MSI 760GM-P23(FX) (MS-7641)(araştırmam sonucunda desteklediğini gösteren belgeye ulaştım bknz.)
Ram: 4,00GB Single-Channel DDR3 @ 1600MHz .

Güç Kaynağı: 350 watt değerine sahip bir güç kaynağı(Bugün değiştirdim yetmediği için).
Ekran Kartı: 2047MB NVIDIA GeForce GT 730 (Gigabyte).

Herhangi bir konuda soru sorarsanız en açıklayıcı ve ayrıntılı şekilde cevaplarım.