AMD FX-4300 Battlefield kaldırır mı?

Bu konuyu okuyanlar

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
AMD FX-4300
8GB 1600MHz RAM
Sapphire R7 240 4GB 128 BİT ekran kartı

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
bu bf sine göre değişir.
ama o sistemde işlemciden çok önce o gpu ile hangi bf yi oynamayı düşünüyorsun diye sormak lazım.
işlemcin kaldırır gibi gözüküyor. ama asıl sıkıntı gpu ve o ram. 8 gb ramle o gpu ile çok leş ayarlarda oynarsın. o da kasa kasa. ekran kartını sat. o paraya alabilirsen bi 8 gb daha ekle. sonra da güzel bi kart bul. anakartın am3 tür büyük ihtimal. iş yaparsın. sadece birazcık al sat yapman lazım.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
bu bf sine göre değişir.
ama o sistemde işlemciden çok önce o gpu ile hangi bf yi oynamayı düşünüyorsun diye sormak lazım.
işlemcin kaldırır gibi gözüküyor. ama asıl sıkıntı gpu ve o ram. 8 gb ramle o gpu ile çok leş ayarlarda oynarsın. o da kasa kasa. ekran kartını sat. o paraya alabilirsen bi 8 gb daha ekle. sonra da güzel bi kart bul. anakartın am3 tür büyük ihtimal. iş yaparsın. sadece birazcık al sat yapman lazım.
Anakart AM3 soket. Bu ekran kartını kim alır ki satılmaz

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
dostum bi şekilde yapıcaksın. o kartla en baba bf1 oynarsı. o da kasabilir. son güncellemelerini bilmkiyorum. unutma güncellemeler sistem yükünü arttırıyor. rami de arttırmalısın. işlemciyi de satabilirsen iyi ollur.
o ramle artık bf1 değil normal internete zor giriyor pubg lite gibi oyunları oynayabiliyorsun. bfde r3 işlemci 240 gb ssd gtx960 var. -övünmek ya da hava için yazmadım.- 8 gb ram yüzünden o bfv de ayar açınca 3 dakika içinde oyundan atıyo. sende kasım kasım kasıp rest attıracaktır. onlineyi düşünme bile.
en kestirme şunu yap. torrentten indir oyunu. sonra msi afterburner ile ölç. kasan hangi parça ise ona yoğunlaş istersen. onu yükseltmenin yolunu ara. he anakartın izin veriyorsa cf yapabilrisin. çift ekran kartı baya performans artışı sağlayacaktır.
sanırım ekran kartında cf desteği dew yok.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
dostum bi şekilde yapıcaksın. o kartla en baba bf1 oynarsı. o da kasabilir. son güncellemelerini bilmkiyorum. unutma güncellemeler sistem yükünü arttırıyor. rami de arttırmalısın. işlemciyi de satabilirsen iyi ollur.
o ramle artık bf1 değil normal internete zor giriyor pubg lite gibi oyunları oynayabiliyorsun. bfde r3 işlemci 240 gb ssd gtx960 var. -övünmek ya da hava için yazmadım.- 8 gb ram yüzünden o bfv de ayar açınca 3 dakika içinde oyundan atıyo. sende kasım kasım kasıp rest attıracaktır. onlineyi düşünme bile.
en kestirme şunu yap. torrentten indir oyunu. sonra msi afterburner ile ölç. kasan hangi parça ise ona yoğunlaş istersen. onu yükseltmenin yolunu ara. he anakartın izin veriyorsa cf yapabilrisin. çift ekran kartı baya performans artışı sağlayacaktır.
sanırım ekran kartında cf desteği dew yok.
Çift ekran kartı nasıl oluyor?

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
sizin kart olmuyor sanırım ya. anakartı izin veren kişiler ekran kartı da destekliyorsa 2 tanesini takıyor. tıpkı ram gibi. düzgün driver ve iyi yapılandırma ile %95 daha yüksek performans almak olası. ama snaırım r7n 240 da cf desteği yok.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
sizin kart olmuyor sanırım ya. anakartı izin veren kişiler ekran kartı da destekliyorsa 2 tanesini takıyor. tıpkı ram gibi. düzgün driver ve iyi yapılandırma ile %95 daha yüksek performans almak olası. ama snaırım r7n 240 da cf desteği yok.
Anladım keşke direk RAM gibi olsaymış 2 slota istediğin ekran kartını takınca güçleri birleşseymiş

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
anakartın marka modeli ne? belki alacağın yeni ekran akrtını cf edersin.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
cf desteği var. yani r7 240 olmasa da uygun 2 kart cf edilir.
780 çipset 95 watta kadar amd fx serisi işlemci takabilirsiniz. sanırım fx6300 ün 95 wattlığı var. bunu yanına takacağıonız ucuz yolulu 2 adet rx460-şu oem diye satılan değil normal - ya da 560 ı takabilirsiniz. baya güçlü bi şey olulr. tabii direkt tek bi 570 de takabilirsiniz.
ama elinizdeki ekran kartı ve işlemciyi satmalısınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada pubg lite oynuyorsan yolgezer nickim. eklersen oynarız.

Son düzenleme:

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
cf desteği var. yani r7 240 olmasa da uygun 2 kart cf edilir.
780 çipset 95 watta kadar amd fx serisi işlemci takabilirsiniz. sanırım fx6300 ün 95 wattlığı var. bunu yanına takacağıonız ucuz yolulu 2 adet rx460-şu oem diye satılan değil normal - ya da 560 ı takabilirsiniz. baya güçlü bi şey olulr. tabii direkt tek bi 570 de takabilirsiniz.
ama elinizdeki ekran kartı ve işlemciyi satmalısınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada pubg lite oynuyorsan yolgezer nickim. eklersen oynarız.
Yok şuan için oynadığım bir oyun yok tavsiyelerin için teşekkür ederim.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
tabii pc için versiyonu var. bayağı kanser ama oynanıyo işte. discord linkini atmak yasak değilse burdan paylaşayım. size. isteyen gelebilir. eski takım dağıldı yenisini toplamak istiyorum.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
tabii pc için versiyonu var. bayağı kanser ama oynanıyo işte. discord linkini atmak yasak değilse burdan paylaşayım. size. isteyen gelebilir. eski takım dağıldı yenisini toplamak istiyorum.
Sen nerden oynuyorsun

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
R7 240 sadece oyunu gösterir, low ayarlarda bile ağlar. FX 4300 de biraz eski ama en fazla RX 550 ile (darboğazla) oynatır işlemcinle. O sistem artık eski, FX-6350 ile de zar zor RX 560'ı besler. Yani mümkünse eski bilgisayarını sat ve yeni nesil parçalar almaya çalış. Cevaba geçecek olursam darboğaz yaratma riski var.

Son düzenleme:

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
rx560 la 6300 darboğaz yapmaz.
570 i bile zorlar o işlemci. özellikle arkadaşın istediği oyunlarda amd fx ler sorunsuz çalışıyor.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
8 GB ram ile BF oynayamazsın diyor :D 8 GB ram, FX 8300 ve R7 370 üçlüsü ile BF1'i High ayarlarda 1080p kasmadan donmadan takılmadan bitirdim. Adamın sistemin de 4 GB ram olsa hadi neyse dediğin doğru ama 8 GB ram var sisteminde. O sisteme sadece ekran kartı alması lazım. İşlemci yüzünden darboğaz olacak ama her türlü. Ben de FX 4300 kullandım R7 370'e dahi darboğaz yapıyordu.

Son düzenleyen moderatör:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Arkadaşlar biz neden böyle olduk, insanlık neden böyle her zaman fevri davranır olduk. Oyun bölümünde bile bir birimizi kırmak için yer arıyoruz.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
Arkadaşlar biz neden böyle olduk, insanlık neden böyle her zaman fevri davranır olduk. Oyun bölümünde bile bir birimizi kırmak için yer arıyoruz.
hocam benlik bi şey mi var? ne demek amma sallamış bf1? ben bf1 oynarsın demişim zaten. oynayamayacağı oyun bfv dedim. daha ne diye terbiyesizleşiliyo? sallamış ne demek? gelsin benim pc de açsın burda herkesin içinde özrümü dilerim. ama açamayacak. çünkü bfv 12 gb ram isteyen bi oyun.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
hocam benlik bi şey mi var? ne demek amma sallamış bf1? ben bf1 oynarsın demişim zaten. oynayamayacağı oyun bfv dedim. daha ne diye terbiyesizleşiliyo? sallamış ne demek? gelsin benim pc de açsın burda herkesin içinde özrümü dilerim. ama açamayacak. çünkü bfv 12 gb ram isteyen bi oyun.
Sana değil demedi, diğer arkadaşa demiştir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Lütfen biraz daha sakin. :)

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
Lütfen biraz daha sakin. :)
inanın ben burda birine sallama diyecektim. çok gördüm. bi kaç mesajda cidden yalan yanlış yazılmış. ama onlara bile bi şey demedim. demem de. ha boş bulunmuşumdur bi şeye kızmışımdır o an demişimdir. sonradan adam görmeden düzeltirim. inanlık hali.
ama uyuyup uyanınca gelen bildirimde birinin böyle terbiyesizleştiğini görünce sinirim de tepeme çıkıyor hali ile.
ya bf1 i bile ben bazı bölümlerinde 8 gb ram sınırına girmişim. daha neyin sallaması? sanıyorlar ki herkesde r7 240 var. bende gtx960 var kardeşim. benim açtığım ayar ultra. senin açtığın ayar ile benim açtığım ayar aynı mı bi sor? yok. anlamadan dinlemeden 8 gb ram her şeye yetere öhöhöh. ya rtx2060 a 8 gb ram takan gördüm bu yüzden sonra adam oyunda restart yiyorum diye başlık açmış. buna ne diyelim şimdi? çünkü forumlarda görmüş 8 gb ram her şeye yeter diye almış.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Günümüz güncel oyunlarını oynamak için sistemde illaki 16gb ram gerekir oldu.8gb ram yeterli ama amd sistemler için çift kanal bellek kullanmak daha çok verim almanızı sağlar bilindiği üzere... Minimum ekran kartı da sistemlerde nvidia da 1060 6gb amd de rx590 yada rx580 oldu. Elinizdeki sistemde işlemci,ram ve ekran kartını kesinlikle değiştirmelisiniz.