AMD Ekran Kartı Olanlar Windows 10 Kurmasın

Bu konuyu okuyanlar

gargara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben amd radeon kullanıyorum ekranda sorun çıkmadı.

osip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saçma sapan işler

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Tam uzerine gelmisken bugun ilk mesajlardaki yonteme guvenerek win10 yukledim. Herseyi yaptim tum driverlari indirdim kurdum bir turlu ekran kartini gormedi (ati 4670) bende umidi kestim win7 indirmeye basladim :D basligi tekrar soyluyorum amd ekran karti olan win10 yuklemesin.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
En sonunda başarmıştım kurmayı ama o kadar bunalttı ki windows 7 ye geri döndüm bende microsoftun zorlama politikasına karşıyım.

ad1l2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende geçtim amd kullanıyorum sadece ara sıra hopörlorden ses gelmeme sorunu oluyor başka bir sorunu yok hatta windos 7 bile daha fazla sorun yaşıyordum kamerayı görmüyordu winap mp 3 player çalışmıyordu şimdi iyi dediğim gibi ara sıra ses kesiliyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

peki ne yapalım hocam windows 7 dede sorun yaşıyorum mesela görüntülü görüşme yaptığımda ya mikrofon çalışmıyor ya hopörler gerçi bundada ses kesilme sorunu oluyor bu sorunları nasıl çözeceğiz

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yo ben çok kolay yülkedim yada yükseltme yapmış gibi oldum lisans anahtarı falan almadım ama şimdi ben bunun deneme sürümü olup olmadığını nerden anlayabilirim

halenur2023

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Benim Acer win10 Aspire E15 bilgisayarım var. Ekran kartı sanırım AMD A6. Yeni güncellemeyi kurarken bilgisayarı kilitleyip diğer kullanıcının oturumuna geri döndüm ve bir süre sonra ekran tamamen karardı. Tamamen kapatıp açtım ama değişiklik yoktu.Nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. :)

takabilisim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler arkadasim toshiba amd r5 ekran kartli pc var notebook bilgisayari 1 ay oldu alali win 8 de oynadigi cod 8 i win 10 da oyniyamiyor oyun takiliyo kasiyo neden acaba

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Normaldir. Birkaç güncellemeyle düzelir. Ben 8.1 den yükselttim yüklü olan oyunları savelerım dahi gitmeden oynuyorum.

takabilisim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar normal anlarındada kasıyo onun nedenide o mu acaba teşekkurler usta

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Evet tekrar ve tekrar uyarıyorum. Yüklemeyin kardeşim. En güncel Windows sürümünü kurdum (10586) yine de ekran kartını görmedi. Ddu, legacy driver ne varsa denedim hiçbir şekilde ekran kartım gözükmüyor. Win7 candır. Tövbeler olsun bu antikaya bir daha Windows 10 felan indirmem. (ekran kartım ati 4670)

@the grudge sen gelmeden söyleyim. Evet Windows 10 4. milenyum faciası. Ama sistemi eski olana ;)

aliguvenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba iyi günler kardeşim. Yaklaşık 3 yıldır HP-G62 kullanıcısıyım, cihazda windows 7 kullandığım dönemde hiçbir sorun olmamıştı.Taa ki windows 10 kurup kullanana kadar, cihazı açtığım zaman '' görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu '' hatası alıyordum ve ekran sürekli gidip geliyor ve cihazı kapatıp açtığımda görüntü alamama sorunuyla karşı karşıy kaldım. Çok araştırdım giskur11 'in de dediğin gibi
Display Driver Uninstaller programını normal modda açıp uygulayıp Amd Ekran kartımın sürücülerini kaldırdım. Tekrar resmi siteden otomatik driver indirme uygulamasıyla driveri kurdum. Şuan 2 gündür cihazda herhangi bir sorun mevcut değil. Eğer bu sorunu yaşayan bir kardeşimiz varsa uygulamasını öneriyorum. İyi forumlar dilerim :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Evet tekrar ve tekrar uyarıyorum. Yüklemeyin kardeşim. En güncel Windows sürümünü kurdum (10586) yine de ekran kartını görmedi. Ddu, legacy driver ne varsa denedim hiçbir şekilde ekran kartım gözükmüyor. Win7 candır. Tövbeler olsun bu antikaya bir daha Windows 10 felan indirmem. (ekran kartım ati 4670)

@the grudge sen gelmeden söyleyim. Evet Windows 10 4. milenyum faciası. Ama sistemi eski olana ;)

Üstad, Build 14393 çıktı denedin mi :p

engintombas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun yaşayan arkadaşlar

İlk başta otomatik sürücü güncellemesini kapatın denetim masası aygıtlar ve yazıcılar laptop resmi var sağ tıkla aygıt yükleme şekli olması lazım hayıra alın. Daha sonra aygıt yöneticisinden ekran kartlarının üstüne apu olan için tek tek sırayla sağ tık /özellikler / ayrıntılar / aygıt açıklamasını donanım kimliği seçip çıkan sonuçların birini alttakilerden sağ tık kopyala ve Davit info da arad çıkan sana uygunu indir cipten çıkar ve aygıt yöneticisinden ekran kartını güncelle deyip hedef göstererek yükleyin sonuç %100 tam 3 gün uğraştım nasılda aklıma gelmedi bilmiyorum nerden indirirsem indirim yükleyince cihaz donuyordu böle sonuç aldım. Daha önce ekran kartı sürücüsünü yükleyipde sorun çıkanlar bu forumda bahsedilen uninstal programı ile kaldırım bu yöntemi denesin eksik olan driverlar içinde resmi siteden yada ekran kartının sitesinden amd çipseti indirip kursun.
Kolay gelsin

engintombas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özellikle ekran kartları
Apu amd Radeon hd 8330 ve
Amd Radeon hd 8600 olanlar
Cihazda hp pavilion 15-n290st energy star modeli

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Nvidia bilgisayarım yok, bütün bilgisayarlarım AMD ama dediğin sıkıntıyı ben yaşamadım.

Özellikle ekran kartları
Apu amd Radeon hd 8330 ve
Amd Radeon hd 8600 olanlar
Cihazda hp pavilion 15-n290st energy star modeli

hd 8600 - Google'da Ara

Sen öyle diyon da adam Windows 10'da bu ekran kartı ile gameplay çekmiş o nasıl oluyor ? :D Bazen işletim sisteminden önce kendimizde aramalıyız sorunu. Çünkü genelde sorun bizde bitiyor :D

engintombas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzel kardeşim en 50 pc - laptop lara format attım bu cihaza en az 4 kere farklı Windows 10 rufusla flasha yazdırıp attım çalışıyor sıkıntı yok ama ekran kartını yükleyince donuyor açılmıyor saatler sürüyor ve takıla takıla ilerliyor belki o arkadaş Windows 8.1 den yükseltmeyle geçmiştir çünkü diğer işletim sistemlerinde sıkıntı olmuyor 7 ve 8.1 de onlarda yapıyorumda 10 damı yapamıyorum bu sebebden çipi tamire gönderenler bile var biliyorum çünkü driverdan olduğunu hatta harddisk de sıkıntı vardır diye kaç saat test yaptım farklı hdd bile aynı sorun oldu. Şimdi bu sıkıntı içinde olan varsa böle bi yöntem var dedim işine yarayan olur diye. Başkasında yüklenmiş sıkıntı yokmuş konu bu değil.
Teşekkürler geri dönüşünüze.

BahadirKaya90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10da amd ve intel suruculeri calismadigi icin bircok hatayi da beraberinde getiriyorlar. Ben de Windows 10a ilk geçtiğimde birçok hatayla karsilastim ve yaptigim arastirmalar sonucunda amd ve intel ekran kartlarini cok daha az zorun ile birlestiren gelistiriciler oldugunu ogrendim. . Catalyst 16.2.1 Unfl v1.0 şu an calisan son sürüm. Ddu remover ile eski ekrsn kartlarını temizleyip bunu belitrtildigi sekilde yüklerseniz sorunsuz bir sekilde wimdows 10 ile kullanirsiniz. Burda da soylendigi gibi kesilikle windows surucu guncellemesini kapatin yoksa suruculeri kendisi guncelliyor ve isleri mahvediyor. Ayrıca kartları kaldırırken kesinlikle guvenli modda yapin bunu. Cunku normal ekranda kaldirirsaniz yanip sonen mavi ekranla karşılaşırsınız ve guvenli moda girebilmek cok sıkıntılı oluyor sonra. Ben de baslangic ayarlari secenegi flash disk ile denemede görünmediği icin komut istemi ile güvenli moda aldim. Sonuc olarak windows 10da ekran kartları calisiyor ama zahmetli.

Amd mağduru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya lanet olsun hp laptop aldım almaz olsaydım r5 m330 var ekran kartı driverini mecbur güncelliyo kendisi guncelleyincede 3 snde bir donuyo lütfen yardımcı olun kırmak istemiyorum da bilgisayarı hp yi arıyorum bana saçma saçma çözümlerle geliyolar hiç biride olmuyo garantisi bitti

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Hp G-62 Kullanıyorum Windows 10 geçtim geçmez olaydım mavi ekran yanıp sönüyor hiç bir çözümüde yok.kafayı yiyeceğim bilgisayarcıya gittim bana ekran kartının vga değişmesi dedi değiştirdi yine aynı.amd nin güncel sürücülerini kuruyorum aynı windows uptade gelen sürücüleri kuruyor yine aynı.
Yani amd ekran kartı kullananlar windows 10 şu anlık geçmesin diyorum
[video=youtube;qLJKHGbaL9k][/video]
ati radeon hd 5450 bende mi geçmiyim?

abraham42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HP G62 kullanıcısıyım. 2 ekran kartı var laptopumda performans kartı olan "Ati mobility radeon hd5470" ve onboard ekran kartı olan " AMDM880G with Ati mobility radeon hd4250". Eğer sizinde onboard ekran kartınız varsa kesinlikle windows 10'a geçmeyin. Çünkü bu iki ekran kartını tek sürücüde kullanmak için hp özel sürücü geliştirmiş. Bu tür sistem için sürücüyü sadece hp nin kendi sitesinden yükleyip çalıştırabilirsiniz. Siz amd den taratıp uygun sürücüyü kullanmak isteseniz dahi 2 farklı ekran kartı için iki ayrı sürücü yüklemeniz lazım bu da hata vermesine sebep oluyor. Siz ben sadece performans olan ekran kartı sürücüsünü yüklüyeyim o bana yeter deseniz bile. Ana kartınız bu fikrinize karşı çıkıyor ve size onboard ekran kartını çalıştırmazsan kbakma bende sana bu bilgisayarı kullandırtmam diyor. Siz onboard ekran kartı için uygun sürücüyü yükleyince bu sefer performans kartınız çalışmıyor. Bu gibi eski bilgisayarlar için sürücü güncelleştirmesini sonlandıran hp windows 10 a geçmenizi önemsemiyor. Windows 10 un bulduğu sürücüler ise anakartınızla uyuşmadığı için salak saçma hatalarla uğraşıyorsunuz ve asla ama asla başarılı olamıyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HP G62 kullanıcısıyım. 2 ekran kartı var laptopumda performans kartı olan "Ati mobility radeon hd5470" ve onboard ekran kartı olan " AMDM880G with Ati mobility radeon hd4250". Eğer sizinde onboard ekran kartınız varsa kesinlikle windows 10'a geçmeyin. Çünkü bu iki ekran kartını tek sürücüde kullanmak için hp özel sürücü geliştirmiş. Bu tür sistem için sürücüyü sadece hp nin kendi sitesinden yükleyip çalıştırabilirsiniz. Siz amd den taratıp uygun sürücüyü kullanmak isteseniz dahi 2 farklı ekran kartı için iki ayrı sürücü yüklemeniz lazım bu da hata vermesine sebep oluyor. Siz ben sadece performans olan ekran kartı sürücüsünü yüklüyeyim o bana yeter deseniz bile. Ana kartınız bu fikrinize karşı çıkıyor ve size onboard ekran kartını çalıştırmazsan kbakma bende sana bu bilgisayarı kullandırtmam diyor. Siz onboard ekran kartı için uygun sürücüyü yükleyince bu sefer performans kartınız çalışmıyor. Bu gibi eski bilgisayarlar için sürücü güncelleştirmesini sonlandıran hp windows 10 a geçmenizi önemsemiyor. Windows 10 un bulduğu sürücüler ise anakartınızla uyuşmadığı için salak saçma hatalarla uğraşıyorsunuz ve asla ama asla başarılı olamıyorsunuz.

Help for others with: ATI 4250/AMD 6470M, Win8 64bit, switchable graphics alıntıdır.

Linkte arkadaş windows 8 de başarılı olmuş windows 10 da kaşınan varsa denesin.

Son düzenleme: