AMD Ekran Kartı Driver Güncelleme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Selam arkadaşlar, benim Laptop da amd radeon hd 6770M ekran kartı var aynı zamanda Laptop da değiştirilebilir grafik özelliği var şimdi ben laptop u alalı 2 yıl geçti ve daha hiç güncelleme yapmadım. Artık yeni çıkan oyunları medium-low da oynatıyor ve witcher 2 gibi bazı oyunlarda görüntü problemleri yapıyor sanıyorumki bu görüntü problemleri eski driver yüzünden kaynaklanıyor. Driver güncellmemek için amd nin sitesine giriyorum ve uygun driver ı seçerek yüklüyorum http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows 7 - 64#amd-catalyst-packages link bu ancak indirdiğim driver donanımım la uyumlu değil hatası alıyorum ki doğru yerden indirdiğim halde... Auto detect yapıyorum aynı driver i indiriyor ancak bu sefer açtığımda sistem uyumluluğu hatası alıyorum sanki 32 bit indirmiş gibi (64 bit indiriyor) anlamış değilim kötü olan eski driver i kaldırdım ve şuan ortada kalmış durumdayım :(

RedBlood56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar, benim Laptop da amd radeon hd 6770M ekran kartı var aynı zamanda Laptop da değiştirilebilir grafik özelliği var şimdi ben laptop u alalı 2 yıl geçti ve daha hiç güncelleme yapmadım. Artık yeni çıkan oyunları medium-low da oynatıyor ve witcher 2 gibi bazı oyunlarda görüntü problemleri yapıyor sanıyorumki bu görüntü problemleri eski driver yüzünden kaynaklanıyor. Driver güncellmemek için amd nin sitesine giriyorum ve uygun driver ı seçerek yüklüyorum http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%207%20-%2064#amd-catalyst-packages link bu ancak indirdiğim driver donanımım la uyumlu değil hatası alıyorum ki doğru yerden indirdiğim halde... Auto detect yapıyorum aynı driver i indiriyor ancak bu sefer açtığımda sistem uyumluluğu hatası alıyorum sanki 32 bit indirmiş gibi (64 bit indiriyor) anlamış değilim kötü olan eski driver i kaldırdım ve şuan ortada kalmış durumdayım :(

İşletim Sistemi Özelliklerini Alabilirmiyim?

RedBlood56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşlemci : İntel Core i7 2630QM
Ekran Kartı : AMD Radeon HD 6770M
RAM: 8gb

İlginç. Çok Şaşırdım. Şunu Deneyebilirsiniz; Sistem Geri Yükleme İle Eski Driverı Geri Kurtarın. Aynı Adresten Yenisini İndirin Ve Eskisini Kaldırmadan Tekrar Kurunuz. Çare Olmazsa Os Sürümü Değiştirmek Faydalı Olabilir. Sistem Özellikleriniz Gayet İyi Windows 8 Olabilir. Fakat Yüklemeden Önce Windows 8 Uyumluluk Aracı İle Test Ediniz. Çünkü Windows 8' de Uyumluluk Sorunu Çıkabiliyor.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
İlginç. Çok Şaşırdım. Şunu Deneyebilirsiniz; Sistem Geri Yükleme İle Eski Driverı Geri Kurtarın. Aynı Adresten Yenisini İndirin Ve Eskisini Kaldırmadan Tekrar Kurunuz. Çare Olmazsa Os Sürümü Değiştirmek Faydalı Olabilir. Sistem Özellikleriniz Gayet İyi Windows 8 Olabilir. Fakat Yüklemeden Önce Windows 8 Uyumluluk Aracı İle Test Ediniz. Çünkü Windows 8' de Uyumluluk Sorunu Çıkabiliyor.

HP Recovery Menager dan eski sürücü geri yüklenebiliyordu onu yükledim ancak hala eski driver kullanıyorum. Bu arda dediklerinizi denedim ama aynı hatalar devam ediyor ve internetten biraz araştırdım benimle aynı bilgisayarı kullanan birinde daha aynı sorun meydana gelmiş tıpkı benim sorunum gibi. Sanıyorumki bilgisayarın kendi windows yazılımından kaynaklı bir sorun.

RedBlood56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HP Recovery Menager dan eski sürücü geri yüklenebiliyordu onu yükledim ancak hala eski driver kullanıyorum. Bu arda dediklerinizi denedim ama aynı hatalar devam ediyor ve internetten biraz araştırdım benimle aynı bilgisayarı kullanan birinde daha aynı sorun meydana gelmiş tıpkı benim sorunum gibi. Sanıyorumki bilgisayarın kendi windows yazılımından kaynaklı bir sorun.
[MENTION=294581]burakkenger[/MENTION] Hocam Hepsini Anladım da Şunu Tekrar Sorma Gereği Hissettim. Windows Yazılımı Değiştirdiniz mi ? Windows 8 Yüklemek Gibi.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
@burakkenger Hocam Hepsini Anladım da Şunu Tekrar Sorma Gereği Hissettim. Windows Yazılımı Değiştirdiniz mi ? Windows 8 Yüklemek Gibi.

Yok hocam değiştirmedim değiştirsem sorun kesin çözülür ama şuan lisansı yok bende. Birde tek tuş format özelliğini bozmak istemiyorum şimdi. Büyük ihtimalle yine format atıcam temziden kurmayı deniyicem olursa olur olmazsa sizin dediğiniz gibi hocam Windows 8 e geçebilirim. Yardım için sonsuz teşekkürler :)

RedBlood56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Rica Ederim. Sonuçlardan Haberdar Ederseniz Sevinirim.

İyi Forumlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yok hocam değiştirmedim değiştirsem sorun kesin çözülür ama şuan lisansı yok bende. Birde tek tuş format özelliğini bozmak istemiyorum şimdi. Büyük ihtimalle yine format atıcam temziden kurmayı deniyicem olursa olur olmazsa sizin dediğiniz gibi hocam Windows 8 e geçebilirim. Yardım için sonsuz teşekkürler :)
Aynı sorun bende de var ne gibi bir çözüm ürettiniz acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncelikle merhaba,
After Effects, Camtasia 8 gibi programlar kullanarak grafik, videolar vs hazırlıyorum. Son günlerde dikkatimi çekmeye başladı ekran kartım eski performansında değil. Önceden 1080 lik video renderını en fazla 1 dakikada alırken şu an 480 lik bi video renderını 10-15 dakikada alıyorum. Bilgisayarımın özellikler soruyu soran arkadaşla aynı ve ekran kartımda sadece işlemcim i5. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkdaşlar bende neredeyse benim pc de 2 yılı aşdı ve hic bi driverı güncellemedim. Bilgisayarım Özellikleri ise anakart= Asus Crosshair V Formula-z
işlemci= Amd Fx8350
Ekran Kartı=Sapphire Radeon HD 7850
Ram= G Skill 2x4 DDR3-1600 (800Mhz)
Kasa=COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
SSD=SanDisk SDSSDH21128G SATA 128 GB BİRİM C
Sata 1 TB HARDİSK BİRİM D
Sogutucu=Cooler Master X6 İntel 2011/1366/1156/1155/775 AMD FM1/AM Serisi Uyumlu CPU Soğutucusu (RR-X6NN-19PR-R1) Windows 7 Professionel. Sp 1 64 bit Şuan oyunlarda kasma yapıyor ayrıca driver güncellemezse kasma yapar mı diyosunuz kolay gelsin ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartını kaldır ekran kartı sürümünü indir internet bağlantısını kes kur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[COLOR=#009900 !important]HP Recovery[/COLOR] Menager nerden indirebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bu ekran kartı güncelleme sorunu bende de vardı. Bilgisayarda bir intel ve bir de amd ekran kartı olduğu için sorun yapıyor. Size tavsiyem intel Hd 3000 graphics driverını kurun daha sonra güncel amd driverını kurun. Benim bilgisayarda işe yaradı.

kadirbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam arkadaşlar, benim Laptop da amd radeon hd 6770M ekran kartı var aynı zamanda Laptop da değiştirilebilir grafik özelliği var şimdi ben laptop u alalı 2 yıl geçti ve daha hiç güncelleme yapmadım. Artık yeni çıkan oyunları medium-low da oynatıyor ve witcher 2 gibi bazı oyunlarda görüntü problemleri yapıyor sanıyorumki bu görüntü problemleri eski driver yüzünden kaynaklanıyor. Driver güncellmemek için amd nin sitesine giriyorum ve uygun driver ı seçerek yüklüyorum http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows 7 - 64#amd-catalyst-packages link bu ancak indirdiğim driver donanımım la uyumlu değil hatası alıyorum ki doğru yerden indirdiğim halde... Auto detect yapıyorum aynı driver i indiriyor ancak bu sefer açtığımda sistem uyumluluğu hatası alıyorum sanki 32 bit indirmiş gibi (64 bit indiriyor) anlamış değilim kötü olan eski driver i kaldırdım ve şuan ortada kalmış durumdayım :(
SlimDrivers bunu indirin ve kurun ve yazılımı açın start scan diyin ve ekran kartı ve birçok şey gelicek ekran kartına tik dowloand diyin ve bukadar

Son mesajlar