AMD A10 mu ? i5, 6. nesil mi ?

Bu konuyu okuyanlar

sametkuzu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Yeni bir bilgisayar alacağım fakat işlemci yüzünden kararsız kaldım, AMD A10 serisi mi daha iyi yoksa i5 mi bilmiyorum, cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
APU'lardaki işlemciler biraz tırt. i3 6100 bile daha iyidir, i5 daha da iyidir.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sadece AMD ve 4 GB demen yeterli değil. Göster bakalım ikisine de.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Maksat oyunsa RAM'den önce ekran kartını düşünmen gerek.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Kesinlikle Skylake almalısın. İlla Amd diyorsan Zen mimarisini bekle.

yiscan

Asistan
Reaksiyon puanı
6
6.nesil i5 alicak gucun varsa dusunmeye gerek yok git al hemen AMD yi falan dusunme daha

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Laptop'larda AMD düşük performans verebilir. Masaüstündeki performansı veremez. Eğer oyun bilgisayarı almayı planlıyorsan laptop'larda 800$'ın (Bizim paramızla sen vergileri ile birlikte 3000TL de) altındaki pazar işini görmeyecek ve boşuna para dökmüş olacaksın. Taşıması kolay oyun makinesi istiyorsan konsol al, zaten ağır iş yaparken laptop'u uzun süre şarjsız bırakamazsın ve bu da seni zaten fişe mahkum edecek. PS3/PS4/Xbox 360/Xbox One'lara bakmanı öneririm. Özellikle Xbox One'a ilk kez Xbox 360'ın oyunları da geliyor, PS3'ün oyunları PS4'e çıkıyor gibi düşün bunu. Konsollarda Sony asla böyle bir adım atmadı. PS Vita gibi cep konsolu önermem, grafikler berbat ve pil ömrü vasat. Eğer düşünürsen masaüstü de oldukça ekonomik bir çözüm olacaktır. AMD düşünüyorsan Zen çiplerinin çıkmasını beklemeni öneririm. İstiyorsan gidip alabilirsin, para senin ve bana bir zararı dokunmayacak. Ama diyorum 940MX bugünün oyunları için bile vasat bir kart ki sen bununla kaç yıl oyun oynayacaksın ? Uzun süreli bir çözüm olarak 2000TL'ye kral bir bilgisayar toplayabilirsin. En kötü ihtimalle istediğin oyunu High ayarda oynarsın bu makine ile. Very High yada Ultra için günümüz oyunları için bile söz veremem ama High'ta rahat oynarsın. Kaldı ki 2200-2400TL'ye ekran kartını da biraz yüksek alırsın, al sana fıstık gibi oyun sistemi aynı paraya.

Not: Bugünlerde oyunlar 3GB'dan fazla RAM tüketmeye başladılar, dediğinde haklısın. 4GB yeterli değil oyun için.

Steam Hardware & Software Survey

Eğer toplayacağın sistem bundan düşükse sokağa para atıyorsun demektir.

Son mesajlar