AMD 5 Yıl sonra Nvidia'yı ekran kartı satışında geçti.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Ne alaka işlemci alanların çoğu oyun mu oynuyor,donanım dünyasında en az oyun oynayanlar kadar render alanlarda var 1 milyon kişiden Bin kişimi render ve yayın yapıyor ?
yayın dediğin kanallar olarak da düşünebilirsin 10000 tane böyle ağır iş yapan kanal yoktur sanırım render yapacaklar için genellikle bütçe önemli değil yani render yapacak adam genellike laptop alıyor ama pc alsa gider 9900k filan alır.

ForeverPower41

Profesör
PC toplayanlar hadi diyelim 1.000.000 kişi pc topluyor bunların maxxxxx 1000 tanesi senin dediğin şeyleri yapıyor yani böyle de düşünmek lazım. D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Technopatta sadece X chipsetli anakartlardakiler sorun yaşamıyordu.
Youtube da karşılaştığım 5-6 r5 3600 kullanıcıa sordum kimisi MSI B450 a pro kimisi Gigabyte b450 Aorus Elite kimisi asrock B450 pro4 kullanıyordu hepsi de stok soğutucuyla gayet memnundu.

ForeverPower41

Profesör
yayın dediğin kanallar olarak da düşünebilirsin 10000 tane böyle ağır iş yapan kanal yoktur sanırım render yapacaklar için genellikle bütçe önemli değil yani render yapacak adam genellike laptop alıyor ama pc alsa gider 9900k filan alır.
Render dan kastım film şirketleri değil,benim babam Organizatör ve çektiği görüntüleri paylaşmak için adobe premiere,after effects ya da photoshop kullanıyor,o kadar büyük biK neymiş şirketler mi render yapıyor bitek ?

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Beyler benim açtığım konuya Bi el atsanıza
işlemcin darboğaz yapar sen direkt aliexpressten 300-400 tl'ye gtx 960 ya da 970 filan al.

Render dan kastım film şirketleri değil,benim babam Organizatör ve çektiği görüntüleri paylaşmak için adobe premiere,after effects ya da photoshop kullanıyor,o kadar büyük biK neymiş şirketler mi render yapıyor bitek ?
evet ama oyuncular kadar olmadığı için ve intel de render konusunda o kadar da fena değil yani öyle abartılacak sistem de gerekmiyor sayılır ama uzman olunca bütçe önemli değil öğrencilerin %100'ü laptop kullanıyor masaüstü konusunda ya düşük ya da yüksek ama orta segment çok nadir.

Yani AMD kötü İntel iyi.

stat counter