AmazonTürkiyeden telefon almak ?

Bu konuyu okuyanlar

can9595

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar amazon Türkiyeden telefon almak herhangi bir sorun çıkarır mı sizce, fiyat olarak bizim teknoloji mağazaları ile arasında gerçekten hissedilir seviyede farklar var (İphone8,Samsung S9 v.s) daha önce buradan telefon alan bir arkadaş falan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ? Aradaki fiyat farkı onarım görmüş bir cihaz olmasından veya başka bir sebepten kaynaklı olabilir mi ? Teşekkürler şimdiden

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hangi ürünü alacaktınız birde amazonda bayi usulü başka satıcılarda var bence orda amazon yazan satıcıdan alın. Yeni olduğu için türkiyede insanlar biraz çekiniyor galiba

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
amazon çaplı bir marka yani markadan yana sıkıntı yok. Aynı konuyu bende açmıştım telefon alacağım ve amazon'da amazon tarafından satılan cihazlar gerçekten ucuz insan doğal olarak çekiniyor.

amazon?

Kısa bir konu olmuş ama belki fikir sahibi olmanız konusunda yardımcı olabilir diye link bırakıyorum.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Ben aldım.Hiçbir problem yok.

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ben aldım.Hiçbir problem yok.
Satın aldığınızda kutu içeriği falan her şeyi bire bir aynı geliyor değil mi? Amazon üzerinden bir çok kez alışveriş yaptım ama daha önce hiç telefon almamıştım fiyatların da bir hayli ucuz olması beni ürküttü. Hala telefon almadım alacak olursam amazon üzerinden almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Shadows016

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yakın bir arkadaşım iPhone XS Max satın aldı. Kargolama ve ulaştırma süresi oldukça başarılıydı.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Satın aldığınızda kutu içeriği falan her şeyi bire bir aynı geliyor değil mi? Amazon üzerinden bir çok kez alışveriş yaptım ama daha önce hiç telefon almamıştım fiyatların da bir hayli ucuz olması beni ürküttü. Hala telefon almadım alacak olursam amazon üzerinden almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Herşeyiyle aynı , hiç düşünme.

filofil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Yok kulaklığı telefona takılı geliyor, telefonu önden gönderiyorlar, boş kutu 2 hafta sonra geliyor, kullanıcı kılavuzunu kimse okumuyor zaten deyip kutudan çıkartıp geri dönüşüme gönderiyorlar falan.

Tabii ki her şeyiyle aynı geliyor bu nasıl soru?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yok kulaklığı telefona takılı geliyor, telefonu önden gönderiyorlar, boş kutu 2 hafta sonra geliyor, kullanıcı kılavuzunu kimse okumuyor zaten deyip kutudan çıkartıp geri dönüşüme gönderiyorlar falan.

Tabii ki her şeyiyle aynı geliyor bu nasıl soru?

Cevap verirken anlamak lazım önce. Sorudan kasıt tedarikçi firma uygun fiyata satıyorsa bunu bir şeylerden keserekmi yapıyor acaba şeklinde sonuçta aksilik olarak olabilecek şeylerden biri bu kutu içeriğinin değişimi. Yoksa kimse buraya tanımadığı kişiler alay etsin diye boş yorum atmaz.(soru gelirse avukatım ;) )

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Cevap verirken anlamak lazım önce. Sorudan kasıt tedarikçi firma uygun fiyata satıyorsa bunu bir şeylerden keserekmi yapıyor acaba şeklinde sonuçta aksilik olarak olabilecek şeylerden biri bu kutu içeriğinin değişimi. Yoksa kimse buraya tanımadığı kişiler alay etsin diye boş yorum atmaz.(soru gelirse avukatım ;) )
Böylelerini kâle almaya gerek yok yahu ;)

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Teşekkürler peki şarj aleti girişi ülkemize uygun halde mi geliyor?
Normalde gidip vatanbildisayardan aldığında nasılsa o şekilde geliyor. ÖZellikle Türkiye garantili olanları seçmelisin tabii.

filofil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Uygun fiyata satmalarının sebebi Türkiye geneli yüzlerce mağazaları, bu mağazalara verecekleri kiralarının, çalıştırdıkları binlerce elemanlara ödemesi gereken maaşları olmamaları.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Uygun fiyata satmalarının sebebi Türkiye geneli yüzlerce mağazaları, bu mağazalara verecekleri kiralarının, çalıştırdıkları binlerce elemanlara ödemesi gereken maaşları olmamaları.

Haklısınızda hocam internet satış olayı zaten dünyada böyle hepsiburada ve ötekilerde böyle ama ucuz satıyorlarmı. Ben sizin ne dediğinizi anladım zaten.Birde önceki mesajda biraz sert girdim kusura bakmayın ama bu tarz alay geçme filan hoşuma gitmiyor pek. :)

İNSANLARRR...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben Redmi Note 8 almak istiyorum Xiaomi Türkiye Garantili diyor. Bu telefonlar imei kaydı falan var mı bilmiyorum. Yani yurtdışı değil dimi Türkiye'den. Imei sıkıntı olur mu?

MBilgin27

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Amazon türkiyeden yaptığım alışverişler gayet güvenli ve hızlıydı bence alınır

frostfear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
amazon sıfır ürünlerin yanında 2. el , az kullanılmış gibi ürünlerin de satıldığı bir platform, ürün sayfasında zaten fiyatının orada görünür sıfır olup olmadığı(2. el satma olayı türkiyede var mı emin değilim gördüğüm şeylerin çoğu sıfırdı ama bahsettiğim konuya buradan bakabilirsiniz Amazon.com: Buying Choices ). ben geçen yıl amazon Türkiye üzerinden babama telefon almıştım amazonun kendi sattığı bir telefondu.Hiçbir sıkıntı yaşamadım hem fiyatı çok iyiydi hem de genel anlamda çok memnun kaldım sisteminden.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ben Redmi Note 8 almak istiyorum Xiaomi Türkiye Garantili diyor. Bu telefonlar imei kaydı falan var mı bilmiyorum. Yani yurtdışı değil dimi Türkiye'den. Imei sıkıntı olur mu?
IMEI sıkıntı olmaz içiniz rahat olsun

Reaksiyon puanı
28
Telefon hariç çok ürün aldım. Şuana kadar sorun yaşamadım.
Alışverişlerimde seçenek varsa hep satıcı amazon yazanları tercih ediyorum.

ipad 2098 20 tb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
apple iphone ipad pro 2020 almak istiyorum(amazon türkiyeden değil) imei kayıtlımı geliyor bilen varsa lütfen öğrenebilirmiyim yoksa amazon türkiyeden alıncamı imei kayıtlı geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amazondan alınan android telefonlarda imei sorunu çıkıyormu

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Kendi telefonumu oradan aldım. Xiaomi note 10 pro. İlk note 10 almıştım. Ölü piksel çıktı. Hemen para iadesi yapıldı. Sonrasında note 10 pro aldım.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,765
Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz oradan, ben oradan telefonumu aldım ve paşa paşa kullanıyorum. :) Dikkat etmeniz gereken tek husus ise garanti meselesi, yani distribütör garantili olarak almanızı öneririm.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
apple iphone ipad pro 2020 almak istiyorum(amazon türkiyeden değil) imei kayıtlımı geliyor bilen varsa lütfen öğrenebilirmiyim yoksa amazon türkiyeden alıncamı imei kayıtlı geliyor
Amazon Türkiye'den almıyorsanız IMEI kayıtlı gelmez.

ipad 2098 20 tb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sdn

www.amazon.com bu adresden alınırsa imei kayıtlı gelirmi hiç alan ve ya yakınları alan bilgisi olan varmı yoksa sadece www.amazon.com.tr den mi alırsak imei kayıtlı geliyor alan ve ya yakınları alan bilgisi ve ya tecrübesi olan varmı

Sdn

Son düzenleme:

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Sdn

www.amazon.com bu adresden alınırsa imei kayıtlı gelirmi hiç alan ve ya yakınları alan bilgisi olan varmı yoksa sadece www.amazon.com.tr den mi alırsak imei kayıtlı geliyor alan ve ya yakınları alan bilgisi ve ya tecrübesi olan varmı

Sdn

Amazon.com.tr den alirsan imei kayitli gelir diger turlu yurtdisindan almis olursun telefon bile gelmeyebilir

MS18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Amazon Türkiye'nin satıcılar için belirlediği komisyon genelde daha ucuz ve bu sayede bizlerde uyguna alabiliyoruz.
Bir sorun çıkmaz, çıkarsa da Amazon güvencesi olduğu için başınız ağrımaz.