Amazon.de Sitesinden 12.000 TL Sistem Toplamak

Bu konuyu okuyanlar

Heinz Guderian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selamlar. Üniversite sınavı açıklandıktan sonra bilgisayar toplayacağım. Ve bütün parçaları yurt dışından alacağım. Alacağım yer başlıkta belirtildiği gibi Amazon.de sitesi olacak. Türkçe destek ile telefon üzerinden konuştuğumda Amazon.de'nin satışını yaptığı tüm ürünler 2 yıl Amazon.de garantisi altındaymış. Ayrıca garantilik bir durum olduğunda, Amazon bütün kargo ücretini karşılıyormuş.
Size sorum şu sizce Amazon.de üzerinden sistem toplamak mantıklı mı? Sonuçta büyük bir meblağ nerede kullanacağım çok önemli. Düşüncelerinizi bekliyorum.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar selamlar. Üniversite sınavı açıklandıktan sonra bilgisayar toplayacağım. Ve bütün parçaları yurt dışından alacağım. Alacağım yer başlıkta belirtildiği gibi Amazon.de sitesi olacak. Türkçe destek ile telefon üzerinden konuştuğumda Amazon.de'nin satışını yaptığı tüm ürünler 2 yıl Amazon.de garantisi altındaymış. Ayrıca garantilik bir durum olduğunda, Amazon bütün kargo ücretini karşılıyormuş.
Size sorum şu sizce Amazon.de üzerinden sistem toplamak mantıklı mı? Sonuçta büyük bir meblağ nerede kullanacağım çok önemli. Düşüncelerinizi bekliyorum.
Garanti süreçlerinizde parça gönderimi ve geri gelmesi 2 ayınızı alabilir.

BoJack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Garanti süreçlerinizde parça gönderimi ve geri gelmesi 2 ayınızı alabilir.

Evet arkadaşım Alienware laptop aldı amazondan ekranda siyah çizgi olmuştu garantiye yolladı 2 aya yakın bir sürede geldi.

Heinz Guderian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşım Alienware laptop aldı amazondan ekranda siyah çizgi olmuştu garantiye yolladı 2 aya yakın bir sürede geldi.
Laptop daha komplike bir şey olduğundan 2 aya yakın bekleme olması normal geldi bana. Ama ben ayrı ayrı birsürü parça alacağım için garanti durumu çok daha kısa olur diye düşünüyorum.

BoJack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Laptop daha komplike bir şey olduğundan 2 aya yakın bekleme olması normal geldi bana. Ama ben ayrı ayrı birsürü parça alacağım için garanti durumu çok daha kısa olur diye düşünüyorum.

Evet haklısın örneğin ekran kartında bir sıkıntı çıktı daha kısa sürede çözülür diye tahmin ediyorum. Ama yine de türkiyeden alacağınız ürünlerde daha hızlı çözülür. Fakat aradaki uçurum fiyat farkına değer mi tartışılır.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Gümrük vergileriyle falan aynı fiyata denk gelir alacağın sistem o yüzden ben önermem hele de kur bu haldeyken. Buradan da çok güzel sistem toplanır o paraya.

Heinz Guderian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gümrük vergileriyle falan aynı fiyata denk gelir alacağın sistem o yüzden ben önermem hele de kur bu haldeyken. Buradan da çok güzel sistem toplanır o paraya.
Gümrük vergileri dahil. 9300 TL geliyor 1080ti'li sistem fiyatı.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Gümrük vergileri dahil. 9300 TL geliyor 1080ti'li sistem fiyatı.
Şimdi Amazondan ürün seçmek biraz zor. Hepsi buraya gelmiyor veya başka sıkıntılar çıkabiliyor. Ben parça isimlerini vereyim siz ona göre arama işlemi yapın isterseniz.

Heinz Guderian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben şöyle yaptım bana göre en önemli olan parçaları hem amazon üzerinden hemde sinerji üzerinden toplam fiyat olarak karşılaştırdım.
sinerji.png

Yukarıdaki resim sinerji üzerinden bu parçaları alırsam toplam ödeyeceğim fiyat.
amazon.png

Bu resim ise sinerji ile aynı parçaları sepetime ekledikten sonra, gümrük vergileri dahil, 2 yıl amazon garantisi kapsamında kargo ücretleri de dahil buna ödemem gereken ücret. 1058 euro da aşağı yukarı tam 6000 TL yapıyor. Nerden baksak net 1000 TL kar var.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Intel sistem alacaksan 8700K almanı öneririm ama bunun ötesinde Ryzen 2700X işlemcili sistem öneririm.

Heinz Guderian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Intel sistem alacaksan 8700K almanı öneririm ama bunun ötesinde Ryzen 2700X işlemcili sistem öneririm.
Normalde bende 8700k alacağım ama örnek olsun diye 8700 koydum. Çünkü 8700k Türkiye gönderimine kapalı.
Neden 2700x işlemcili sistem öneriyorsunuz? Çok bilgili değilim. Biraz açıklarsanız memnun olurum.

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Fakat zaten Amazon'dan normal alışverişle aldığınız ürünler 3 haftaya geliyor minimum. Serviste 20 iş günü kalma kuralı olsa, minimum 1 ay size ulaşması

Reaksiyon puanı
5,171
Ben şöyle yaptım bana göre en önemli olan parçaları hem amazon üzerinden hemde sinerji üzerinden toplam fiyat olarak karşılaştırdım.Ekli dosyayı görüntüle 45861
Yukarıdaki resim sinerji üzerinden bu parçaları alırsam toplam ödeyeceğim fiyat.
Ekli dosyayı görüntüle 45862
Bu resim ise sinerji ile aynı parçaları sepetime ekledikten sonra, gümrük vergileri dahil, 2 yıl amazon garantisi kapsamında kargo ücretleri de dahil buna ödemem gereken ücret. 1058 euro da aşağı yukarı tam 6000 TL yapıyor. Nerden baksak net 1000 TL kar var.
Bileşenler garanti gümrüğe takılır heleki hepsini toplu sipariş ettiysen...

Heinz Guderian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bileşenler garanti gümrüğe takılır heleki hepsini toplu sipariş ettiysen...
Bileşenler gümrüğe takılmaz. Gümrük vergilerini ödüyorum zaten. Oradaki 158 euro tüm bileşenlerin toplam vergisi. Kısaca gümrükte takılmayacak.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Fakat zaten Amazon'dan normal alışverişle aldığınız ürünler 3 haftaya geliyor minimum. Serviste 20 iş günü kalma kuralı olsa, minimum 1 ay size ulaşması
Amazondan 3 kere alışveriş yaptım, 12-13 günde ürünler geldi.

Son düzenleme:

justreo

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bileşenler gümrüğe takılmaz. Gümrük vergilerini ödüyorum zaten. Oradaki 158 euro tüm bileşenlerin toplam vergisi. Kısaca gümrükte takılmayacak.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Amazondan 3 kere alışveriş yaptım, 12-13 günde ürünler geldi.
ilk defa bu kadar kısa sürdüğünü duydum. Hakkınızda hayırlısı olsun.