Amazon'dan Alışveriş

Bu konuyu okuyanlar

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Amazon'dan alışveriş yapsak bize nasıl ulaştırıyorlar? Örneğin bilgisayar oyunu almak istiyorum. Ödeme, kargo, teslimat nasıl olacak?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
IMEI'li cihazlar ve 75 euro üstü ürünler gümrükten geçmiyor. Kutulu oyun almak istiyorsan;
"Gift-wrap available."
Şeklinde bir ifade varsa buraya gönderim yapıyorlar. Kargo işini de DHL firması hallediyor.
Bu arada hangi oyunu almak istiyorsun?

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
IMEI'li cihazlar ve 75 euro üstü ürünler gümrükten geçmiyor. Kutulu oyun almak istiyorsan;
"Gift-wrap available."
Şeklinde bir ifade varsa buraya gönderim yapıyorlar. Kargo işini de DHL firması hallediyor.
Bu arada hangi oyunu almak istiyorsun?

Gta 5 pc versiyonunu düşünüyorum. Kredi kartı ödemeyi kabul eder mi acaba.. Ne kadar sürede gelir Türkiye'ye? Birde çok okudum gümrükte kaksn, parası yanan o yüzden korktum açıkçası

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Sana önerim hiç uğraşma. Amazonda ucuz olsa tamam al dicem de heryerde aynı fiyat o yüzden çıkınca steamdan al :)

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bilgisayar oyunu gönderiyorlar mı emin değilim. Kitap, CD, DVD sıkıntı olmuyor. Bilgisayar oyunu için doğru adres ama evet Steam ve Origin (oyuna bağlı olarak)

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Steam ne acaba? İkinize de sorsam :p

Oyunların satın alındığı bir platform. Hesap alıyorsun ve bir kredi kartı giriyorsun. Satın almak istediğin oyunu internet üzerinden satın alıp bilgisayarına orhinal şeklinde indiriyorsun. Çok güvenli bir platform. Denemeni öneririm.

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Oyunların satın alındığı bir platform. Hesap alıyorsun ve bir kredi kartı giriyorsun. Satın almak istediğin oyunu internet üzerinden satın alıp bilgisayarına orhinal şeklinde indiriyorsun. Çok güvenli bir platform. Denemeni öneririm.

Macbook için de oluyor mu oyunlar?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kredi kartı varsa niye sıkıntı çıksın yahu o anki kurdan çevirip yansıtır karta sıkıntı falan çıkmaz.

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben kredi kartı değil de paypal kullanıyorum. Steam dolarla, Origin euro ile satış yapıyor. Her ikisi içinde paypalıma lira ile yükleme yapıyorum, kur farkı ile hesaplanan tutar lira üzerinden hesaptan düşüyor. Sende aynı tutar lira üzerinden ödenir.

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kredi kartı varsa niye sıkıntı çıksın yahu o anki kurdan çevirip yansıtır karta sıkıntı falan çıkmaz.
Bir kez aldım öyle olmadı işte.
Ben kredi kartı değil de paypal kullanıyorum. Steam dolarla, Origin euro ile satış yapıyor. Her ikisi içinde paypalıma lira ile yükleme yapıyorum, kur farkı ile hesaplanan tutar lira üzerinden hesaptan düşüyor. Sende aynı tutar lira üzerinden ödenir.
Bir de paypal lazım ve ona para yüklemeyi öğrenmem lazım o zaman :(

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
sanki amazon lira ile'mi satış yapıyor.kredi kartı ile ödersen sorun falan çıkmaz onlar doları tl'ye çevirir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sanki amazon lira ile'mi satış yapıyor.kredi kartı ile ödersen sorun falan çıkmaz onlar doları tl'ye çevirir
okadar çekini
okadar çekiniyorsan teknosaya falan gelmesini bekle peşin para ile al

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Migroslarda 5 tl karşılığı satıyorlar ve kartı ilk satın alırken içine en az 20 lira yatırman gerekiyor sanırım. Miktarlar yanlış olabilir ama aşağı yukarı böyle :D Eğer yüklü bakiyen varsa ayda 1 lira kesiliyor ama bakiyen yoksa borca düşmüyor. Teb atmlerinden yatırdığın paradan kesinti yapılmadan hesabına para aktarabiliyorsun. Ben itunes'da da kullanıyorum mesela.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Amazon her oyunu Ülkemize göndermiyor. Öncellikle oyunun Ülkemize gönderilip gönderilmediği kontrol edilmeli. Oyunun size erken ulaşması için erken kargodan faydalanmanız gerek, Yoksa oyun baya geç geliyor. Erken veya geç kargoda ücretler de farklı oluyor. Erken kargo geç kargoya göre daha maliyetli oluyor. Ekimin sonunda Steam'a Türk Lirası desteğinin geleceğinide hatırlatayım.

Albatraoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7

- - - Mesaj Güncellendi - - -

okadar çekini
okadar çekiniyorsan teknosaya falan gelmesini bekle peşin para ile al

Migroslarda 5 tl karşılığı satıyorlar ve kartı ilk satın alırken içine en az 20 lira yatırman gerekiyor sanırım. Miktarlar yanlış olabilir ama aşağı yukarı böyle :D Eğer yüklü bakiyen varsa ayda 1 lira kesiliyor ama bakiyen yoksa borca düşmüyor. Teb atmlerinden yatırdığın paradan kesinti yapılmadan hesabına para aktarabiliyorsun. Ben itunes'da da kullanıyorum mesela.

Amazon her oyunu Ülkemize göndermiyor. Öncellikle oyunun Ülkemize gönderilip gönderilmediği kontrol edilmeli. Oyunun size erken ulaşması için erken kargodan faydalanmanız gerek, Yoksa oyun baya geç geliyor. Erken veya geç kargoda ücretler de farklı oluyor. Erken kargo geç kargoya göre daha maliyetli oluyor. Ekimin sonunda Steam'a Türk Lirası desteğinin geleceğinide hatırlatayım.

Hepinize teşekkür ederim :) Ekim sonu TL desteği geliyorsa onu bekleriz :)