Amazon'dan alış veriş yapmak

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve MertKARA tarafından 23 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Amazon'dan alış veriş yapmak

Amazon com'dan Türkiyeye alışveriş yapabilir miyim ? Veya nasıl alış veriş yapabilirim, bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi ? :turned:

+Aldığım üründe nelere dikkat etmeliyim (TELEFON ALMAYI PLANLIYORUM DA)

NOT: Çok soruyorum bu forumda, kendimi kötü hissettim.

2. thekillingroad

thekillingroad Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Soru sorduğun için kötü hissettiysen git bir daha dönme :p
    Forum budur, soru sorup cevap alma yeridir. Ha, bazı sorulmuş şeyleri tekrar tekrar sormak, cevaplayanlar açısından hoş değildir, o nedenle arama yapmakta fayda var.

amazon.com (ABD) üzerinden cep telefonu alamazsın. Kitap alabilirsin mesela, veya ürüne göre başka ne tip uyarlamalar var bilmiyorum, ama cep telefonu alamazsın. Daha doğrusu, Türkiye'ye göndermez. Çok denemek istersen benim ABD'de bir posta kutum var, oraya yollasınlar oradan da aracı kurum (amerikadaniste.com değil) türkiye'ye yollasın, ama gümrükte takılacak mıdır? sanırım cep telefonu kesin takılır =)

ABD üzerinden alışveriş yapmak istersen (bir ABD adresine) sorularını cevaplayabilrim.

EDIT: denemek için bir de lightsaber bakayım bir tane dedim :)
    Onu da yollamadı, heralde hiç bir elektroniği yollamıyor.

3. oslun

oslun Dekan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    48
    cep telefonunu uzaydan istetin isterseniz, gümrükten geçmez... imei kaydı gerektiren hiç bir cihaz gümrükten geçmez.. bunun dışında alışverişiniz 75€ üstünde ise gümrük vergisini ödersiniz, alırsınız..

4. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hemen gidiyorum :D :p

Peki ABD'de olan birisi bu alacağım telefonu alsa oradan bana gönderse bir sıkıntı çıkmaz diye biliyorum. Bide bazı ürünlerde unlocker tarzında yorumlar var onlar nelerdir ?

ABD de daha ucuz olduğu için oradan almak istiyorum özel mesaj atsam sorun olur mu acaba ?

İmei kaydı olmayan diğer ürünleri alabilir miyim peki ? İpod touch olsun tablet bilgisayar olsun ? 75€ üstünde 100 tl vergi ödüyoruz sanırım ?

5. oslun

oslun Dekan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    48
    ipodu bilemem ama ben çinden tablet aldım, 220 lira fiyatı vardı, gümrüğe takılmadan geldi..

6. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2side aynı kafaya çıkıyor hemen hemen, takılmaz o zaman..

7. thekillingroad

thekillingroad Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Elektronik her zaman risktir. Takılma ihitmali en yüksek olan ürünlerden zira gümrük memurları neye dikkat edecekleri konusunda hem biraz eğitimli hem de çok cahiller.
    ABD'den alacağın telefonu amazon'un sana yollamasıyla arkadaşının yollaması arasında gümrük memurları açısından hiç bir teknik fark yok, çok büyük ihtimalle takılacaktır.

Özel mesaj atmaktan kastın bana atmaksa, sormana gerek yok. :)

8. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İkisi de aynı kafaya çıkıyor sanırım :)

9. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güncel.. Yok mu başka bilen, yardım edebilecek birisi ?

10. VincentVega

VincentVega Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Telefon gümrüğe takılır. Diğer elektroniklerin de takılma riski yüksek. Bir de amazon.com her ürünü Türkiye'ye göndermiyor sanırım.
    Sana tavsiyem amazon.de ya da amazon.fr gibi avrupa sitelerini denemen.

11. mesahin

mesahin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amazon sitesi de su anda ebaye benzer bir sekil aldi su aralar. Bir malin birden fazla saticisi var yani hem amazon hemde satici yada normal kisiler de satis yapiyor. Bir ürüne almak icin tikladiginda degisik fiyatlar görüyorsun, ordan kimin kaca sattigina bakabilirsin.
    Eger satici mali uluslararasi gönderiyorsa gümrük/kdv olayina dikkat ederek alabilirsin. Amazonda uzakdogulu saticilarda cok var onlar acisindan verdigin adresin amazonun oldugu ülke yada baska yerde olmasi hic farketmiyor acikcasi.
    Ben simdi Almanya'dayim onlardan birsey alsam malin bana ulasmasi bazan Turkiye'ye göre daha da uzun sürebiliyor. Zamaninda bir süre Amerika'da kalmistim ordaki amazondan hem lokal adrese yollatmistim hem de aldigim baska bir seyi vakit olarak yetismeyecegini düsündügüm icin direk almanyadaki adresime yollatmistim. Her ikisindede sorun cikmadi.

Sen simdi alacagin seyi sitede arat ve hangi saticilar uluslararasi yolluyorsa onlardan al, gümrüge takilma olayi alacagin seye bagli olacaktir, nerden geldigine degil.

12. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım fakat aradaki fark ne olacaktır ?

Ebay dan alabilir miyim peki ? Anladım şu imei yüzünden Türkiyeye telefon alamıyoruz. İllaki benim gidip oradan almam gerek sanırım. Oraya gidip alana kadar da TR'den alırım daha iyi.

13. mesahin

mesahin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ebaydende alabilirsin tabiiki sadece dikkat etmen gereken sey saticinin Türkiye'ye yollayip yollamayacagindan emin ol. Ebayde alacagin seye bakarken "postage and payments" bölümüne tiklayip ordaki ülkeler listesinde Türkiye varmi yokmu diye kontrol et birde gönderme parasina dikkat et cok abarti olmasin yani.

14. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, uygun gönderme fiyatı nedir acaba ?

Bir de senden, bana amazondan veya ebay dan samsung galaxy note 2 (Türkiyeye gönderilebilen bi ürün) bulabilir misin zahmet olmazsa.

15. mesahin

mesahin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cinliler cogu seyi bedavaya yollayabiliyorlar yani en uygunu bedava ama alacagin mala göre de en düsük posta parasini isteyeni tercih edersin sonucta toplam maliyet önemli olan.

Herkes yukarda telefonlarin kesin gümrükte sorun cikaracagini yazmis.
    Ama sen bilirsin asagida bir kac link var:

http://www.ebay.de/itm/New-Samsung-...Cell_Phones&hash=item3f1d1ce57f#ht_2973wt_906

http://www.ebay.de/itm/Samsung-Gala...ell_Phones&hash=item337c43fe6d#ht_3884wt_1163

http://www.ebay.de/itm/Samsung-Gala...DE_Handy_s&hash=item43b3e84968#ht_2917wt_1139

16. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim oradan birisine alıp getirmesi için rica edeceğim artık.

17. neet

neet Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Tekirdağ
    hocam arkadaşın konuyu baltalamak gibi olacak ama ekran kartı vs. diğer donanımlara da alışveriş yaptığın adresten ulaşmamız mümkün mü ?

18. oslun

oslun Dekan

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    48
    çin siteleri ekran kartı, işlemci gibi donanımları satmıyorlar.. genelde çin malı, gümrükte sıkıntı çıkarmayacak ürünler satıyorlar.. ebay gibi sitelerden alırsanız muhtemelen gümrüğe takılır, vergisini ödeyip alırsınız

19. bkadri

bkadri Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben ebaydan el feneri aldım 175 dolar gümrüge takılmadı.

20. kayaomer

kayaomer Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla telefon desteği olan cihazların girişi kesin yasak. Vergi ödeyim deseniz de alamazsınız. Geri gönderilir

Sayfayı Paylaş